Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pantumnuss
    Junior
    • 01-2014
    • 6

    #61
    Paulaner

    Zakupiony w REWE w Getyndze - butelka 0,5l

    Kolor : Mi się trafiło ciemno brązowe i się zdziwiłem dlaczego aż tak ciemne i mętne.
    Piana : Obfita drobno pęcherzykowa ale ulotna
    Zapach : nuty cytrusowe, lekko karmelowe, przypalone
    Smak : Denerwuje mnie trochę nieprzyjemna kwaskowatość która się długo utrzymuje ale w tle grają smaki cytrusowe karmelowe no i przypalona goryczka. Wędzonki też sporo.
    Wysycenie : Duże i jest OK - orzeźwiające piwo.

    Ocena 4

    W tym stylu jak na koncerniaka Paulaner poradził sobie super ale jednak regionalne piwa mają większe walory smakowe.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #62
      Wędzonka w tej ciemnej pszenicy?
      ciekawe
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • erudyta
        Senior
        • 11-2008
        • 189

        #63
        Aktualna etykieta:
        Attached Files

        Comment

        • PiwoLej
          Junior
          • 06-2014
          • 3

          #64
          nie będę się rozpisywał ale na uwage zasługuje cienki korzuszek który utrzymywał się bez dziur do końca

          niektórzy pisali że słaby zapach słodu ale u mnie był bardzo mocno wyczuwalny razem z drożdzami i było też coś przypominającego przyprawy bądź owoce ?
          kupione w Lidlu, butelkowane

          Comment

          • juventinio
            Junior
            • 09-2013
            • 17

            #65
            W lidlu promocja 2,39.

            W tej cenie wzialem caly kartonik (15szt). Biorac pod uwage korelacje cena-jakosc - warto skorzystac.

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #66
              Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

              piana drobna trwała. Kolor bursztyn mętny. Aromat goździk banan klasycznie. Smak treściwe słody, drożdże oraz goździk i banany. Bardzo dobra pszenica.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #67
                Kolor: Ciemnobursztynowy.
                Piana: Ogromna, twarda jak beton. Utrudnia nalewanie.
                Zapach: Drożdże, lekki goździk.
                Smak: Metaliczny (test skórny potwierdza), mdły, lekko bananowy, chlebowy, na koniec niezbyt silny kwasek. Wodniste.
                Wysycenie: Średnie.
                Opakowanie: Jakoś bardziej podobała mi się stara kolorystyka etykiety. Ale to skrajnie subiektywne.
                uwagi: Piana-monstrum, powinna mieć własny kod pocztowy. Zapach niezbyt silny, smak dość słaby, w dodatku ta metaliczność. Jakoś zapamiętałem je jako smaczniejsze. Poza tym strasznie wodniste. Średniawka. Ale w cenie koło 3 zł można kupić.

                Comment

                • mszz
                  Junior
                  • 04-2015
                  • 29

                  #68
                  Aromat 4VG i banan. Piana drobnopęcherzykowa, wysoka. Bursztynowe, nieprzejrzyste. W smaku kwaskowate, "chlebowe" ale i banan z goździkami. Wysycenie przyjemne, goryczka niska. Ogólnie piwo orzeźwiające, stylowe i przez to nie specjalnie interesujące jak dla mnie

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wędzonka w tej ciemnej pszenicy?
                    ciekawe
                    Śmiej się, ale faktycznie jest nuta, którą na upartego można w pierwszym momencie wziąć za lekką wędzonkę :P

                    Aromat bananów przełamany nutą karmelową zwiastują klasyczną ciemną pszenicę. I tak jest w istocie. Bezpretensjonalne piwo, typowy przedstawiciel stylu, chociaż przy przełykaniu męczy nieco za duży kwasek. Ale poza tym: banany, karmel, posmak chlebowy, drożdżowy. Niestety drugą rzeczą, która mi tu przeszkadza - poza rzeczonym kwaskiem - jest zbyt duża wodnistość.

                    Comment

                    • lysy666
                      Junior
                      • 05-2014
                      • 3

                      #70
                      Termin do XI.2016

                      AROMAT: Głównie goździkowo-fenolowy, ale równie mocno czuć taki bananowo-czekoladowy zapach, oblany lekkim karmelem. Całość komponuje się w bardzo przyjemny orzech. Po skumulowaniu aromatów trochę warzywnej siarki.
                      SMAK: Kakao przyprawione goździkiem. Po paru łykach na myśl przyszło mi Monte, tylko bardziej orzechowe i jakby zamiast mleka użyto przecieru bananowego. Kwaśne jak typowa pszenica i niska goryczka. Pozostawia na długo słodowy posmak w ustach.
                      INNE: Świetna piana z eleganckim krążkowaniem. Barwa bursztynowa, oczywiście solidnie zmętnione.

                      W mojej opinii to piwo jest świetne. Miałem co do niego duże oczekiwania i nie zawiodłem się.

                      Comment

                      • GSE
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 424

                        #71
                        btl. 50cl bb 5.18. Obfita piana zostawiajaca latki na szkle. Ciemnobrunatny kolor, po dolaniu osadu staje sie jasniejsze, brazowe, metne. W aromacie slodki chleb drozdzowy. W smaku kwaskowate, bardzo drozdzowe, lekko bananowe. Palony karmel, pszenne pieczywo i pumpernikiel w posmaku. Mocno wysycone
                        2,9/5

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎