Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beaviso
    Senior
    • 02-2010
    • 215

    #46
    Pięknie wygląda, pięknie smakuje. Piwo jednocześnie orzeźwiające i zarazem treściwe. Świetna propozycja nie tylko na lato. Na pewno warto spróbować, mnie Dunkel zawsze smakuje bardziej i pełniej od jasnej odmiany Naturtrueb.

    Co cieszy, Paulaner bywa dostępny w coraz większej liczbie lokali, obok beznadziejnych koncerniaków. Ceny skrajne. W pewnym lokalu w Warszawie kosztował 14 zł. Ale i tak ucieszyłem się na jego widok. Jednak pani przeprosiła mnie, że został jej wyłącznie Dunkel, że szef zamówił przez pomyłkę i sam musi pić, bo klienci nie chcą... Wyobrażacie to sobie?

    Drugi przypadek, z innego bieguna, to restauracja w m-ci Tleń w Borach Tucholskich. W propozycjach koncernowe standardy - od Specjala po Żywca - a obok nich prawdziwa, osamotniona perełka. Paulaner! W firmowych szklankach!!! W obu wersjach, choć pani znów przepraszała, że tylko Dunkel został schłodzony. Generalnie słabo schodzi i więcej chyba nie zamówią, byłem wyjątkiem, który cieszył się z tej propozycji, pani patrzyła trochę jak na gościa z kosmosu. A cieszyłem się dodatkowo. Powód? Cena! Nie uwierzycie. 6.00 zł (sześć złotych). W całkiem niezłym i wcale nie małym lokalu!

    Paulaner Dunkel smakuje wybornie. A gdy uda się go dostać w niemal beznadziejnej sytuacji, smakuje podwójnie

    M.
    Last edited by beaviso; 03-07-2011, 22:54.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #47
      Piwo zakupione w Carefourze Zakopianka w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 5,3, ekstrakt 12,4. Piwo ciemne, mętne. Kolor przypomina herbatę z odrobinką mleka. Piana początkowo duża, bardzo drobna. Niestety „mokra” i niezbyt trwała. Dopiero po redukcji do kożucha przestaje znikać. Zapach dość intensywny. Słody pszeniczne zdecydowanie przykrywają inne nuty. Zapach raczej goździkowy niż bananowy. Smak łagodny, treściwy. Pszenica z minimalną kwaskowością. Niestety pojawiała się także niedobra gorzka nuta. Gorzka, ale nie goryczkowa. Psuło to trochę pozytywne doznania smakowe. Wysycenie bardzo drobniutkie, nie nachalne. Opakowanie (jak na foto Dreamera), „klasyczne” Paulanerowe etykiety. Ciut inna kolorystyka niż jasnej wersji. Właściwie to nic specjalnego. Bardzo ładny kapsel. Plusik za ekstrakt, czego Niemcy nie mają w zwyczaju podawać. Piwo dobre, poprawne, solidne. Wiedząc jednak jak pszenica potrafi smakować, nie można Paulanera określić inaczej niż solidny średniak. Oceniam go na 4+ (1 – 6).
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #48
        barwa: brązowo-miedziany, mętne ale coś przez nie zobaczyć się da, w środku spore farfocle drożdżowe które się nie rozpuszczają
        piana: wysoka
        zapach: drożdżowo-pszeniczno-bananowy
        smak: płaski i dość pusty, trochę pszeniczny i drożdżowy ale szybko ten smak ucieka i zostaje smutna nicość
        gaz: ok

        Zaskakująco kiepska ta próba
        Attached Files
        LP

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #49
          U mnie ja i u przedmówcy dunkelek już pojemności 0,4 (!) litra. Istotnie smak jest najsłabszą stroną, choć u mnie było wszystko co potrzeba. Cena sugerowana 4,29, a na paragonie 4,09. Widać, że KP nieco namieszała swoim Książęcym (pszenicznym), bo i Okocim musiał zejść z ceny swojego pszeniczniaka.

          Comment

          • RobertJ
            Member
            • 08-2012
            • 34

            #50
            Udało mi się upolować to piwo w okolicznym sklepie. Butelka 400 ml za UWAGA 3.69!!!
            Mam tylko nadzieje że nikt mi go nie wykupi, albo cena diametralnie nie pójdzie w górę.

            Comment

            • gramak
              Senior
              • 08-2012
              • 267

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertJ Wyświetlenie odpowiedzi
              Udało mi się upolować to piwo w okolicznym sklepie. Butelka 400 ml za UWAGA 3.69!!!
              Mam tylko nadzieje że nikt mi go nie wykupi, albo cena diametralnie nie pójdzie w górę.
              Zgadza się. Kaufland ma jakąś promocję. Jest też klasyczny Paulaner w tej samej cenie (ale też niestety w wymiarze 0,4. ). Tak więc : na Kaufland bracia, na Kaufland !!!!!
              http://www.ohbeautifulbeer.com/

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #52
                U mnie w Kauflandzie też jest. Tyle, że jak się to 3,69 za 0,4 l. przeliczy, to wychodzi 4,6 zł za 0,5 l., więc w sumie taka sobie ta promocja

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  #53
                  Niby fakt, ale to i tak taniej niż ponad 5,5 PLN za 0,5 na co dzień w tym samym Kauflandzie
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #54
                    U nas w Rzeszowie w sieci NASZ SKLEP obydwa Paulanery są teraz w promocji za 3,49zł a normalna cena jest 3,99zł. Pojemność 0,4 l.
                    Tylko kupować, co też uczyniłem dzisiejszego dnia
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • MlodyPiwosz
                      Member
                      • 04-2012
                      • 73

                      #55
                      Bardzo dobre piwo przeniczne , żadko mam okazję próbować tego typu piwa. Kolorek bardzo ładny , brązowo-mętny . W zapachu wyczuwalna pszenica oraz inne zboża . Przepyszne w smaku , nuta drożdży i zbóż doskonale komponują sie w jedną całość , daje uczucie orzeźwienia . Piana obfita po nalaniu utrzymuje troszkę ale znika . Buteleczka zachęcająca , jak się domyślam to etykieta na butelce przedstawia motyw Octoberfestu . Pozdrawiam i naprawę Polecam to piwo .

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MlodyPiwosz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bardzo dobre piwo przeniczne , żadko mam okazję próbować tego typu piwa. Kolorek bardzo ładny , brązowo-mętny . W zapachu wyczuwalna pszenica oraz inne zboża . Przepyszne w smaku , nuta drożdży i zbóż doskonale komponują sie w jedną całość , daje uczucie orzeźwienia . Piana obfita po nalaniu utrzymuje troszkę ale znika . Buteleczka zachęcająca , jak się domyślam to etykieta na butelce przedstawia motyw Octoberfestu . Pozdrawiam i naprawę Polecam to piwo .
                        Nie chcę wyjść na gbura, ale są pewne błędy, których piwosz winien unikać jak ognia. Pszeniczne pochodzi od pszenicy a nie przenicowania a Oktoberfest nie jest świętem octu. Proszę przynajmniej włączyć słownik w przeglądarce
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          #57
                          Kolor brunatny.
                          Piana wysoka i dość trwała.
                          Aromat goździki, lekki banan, owoce jakby marmolada, wrażenie lekkiej kwaśności.
                          Smak zgodny z aromatem, lekki słód, lekka kremowość, wysycenie wysokie, goryczka powyżej niskiej, spora jak na pszenicę, finisz wytrawny, trochę puste.
                          Ok ale bez rewelacji.

                          Comment

                          • gobong
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 658

                            #58
                            Piłem i nie dopiłem kupione w Biedronce tak z 2-3 miesiące temu, taka ciemna kwaskowa woda, nie kupiłbym więcej, ale kupiła małżonka skuszona ceną chyba 1,99 PLN. Więc napiłem się, piwo poleżało i zrobiło się całkiem przyjemne. Szału nie ma , ale całkiem znośny, jak na koncern, pszeniczny ciemniak . Data przydatności do września 2013.

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              #59
                              Mnie ten biedronkowy zdecydowanie nie podszedł- inne jakie albo co? Paulanera drożdżowego pijam regularnie i zawsze uważałem Dunkela za lepszego od jasnego a tu tymczasem wtopa. A cena była 2.50 za 0.4 l

                              Comment

                              • gramak
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 267

                                #60
                                kupiony nie w Biedronce, a w Stokrotce z datą 06/14. Bardzo poprawny, chociaż bez szaleństwa. Bardziej smakuje mi np. ciemna pszenica z Sulimara. Ale ogólnie jest w porządku
                                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎