Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Turbo Geezer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #16
    7,80 to za 0,5; za 0,3 - piątka
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #17
      To mogłem brać
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • cyoorka
        Senior
        • 03-2007
        • 338

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne, klarowne. [4.5]
        Piana: Bardzo ładna. Obfita, drobna, gęsta, opada powoli. [4.5]
        Zapach: Palony, lekko waniliowy, lekko torfowy. Bardzo przyjemny. Po ogrzaniu lekko alkoholowy. [4.5]
        Smak: Pełne, gładkie, lekko podniesiona kwasowość, lekko słodkie od laktozy, palone, estrowe, waniliowe, lekko winne. Goryczka średnia, a nawet niska. Finisz lekko piekący, gryzący. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Dobrze zaprojektowane, dobrze wykonane. Obszerne info. [4.5]
        Uwagi: Bardzo złożone, bogate, a przy tym pijalne.
        Warka nr 1

        Moja ocena: [4.275]
        Last edited by cyoorka; 02-09-2015, 19:08.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz wpadający w czerń, z rubinowym refleksem pod światło, lekko tylko zmętniony. [4.5]
          Piana: Beżowa, obfita, opadła z czasem do minimalnej warstwy. [4]
          Zapach: Paloność - kawa wyraźna, gorzka czekolada, chmiele amerykańskie, trochę słodyczy waniliowej. [4.5]
          Smak: Wytrawność od palonych słodów i kawy plus goryczka chmielowa, whiskey - nuta kontra laktoza i wanilia. Ukryty alkohol. Mistrzostwo! [5]
          Wysycenie: Średnie - idealne, lekko podbija goryczkę. [5]
          Opakowanie: Anty-islamski klimat - na czasie :-) [5]
          Uwagi: Balans wytrawności i goryczki z laktozą i wanilia idealny. Doskonałe piwo w smaku!

          Moja ocena: [4.7]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Zacny stoucik! Wypity na WFP. Mocno czekoladowo-kawowy, gęsty, ale nie walący alko. Degustacyjny. Aromaty drewna delikatne. Do powtórzenia w większych ilościach.

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny z rubinowym refleksem. [4]
              Piana: Ładna, gęsta, długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Palony słód, kawa, delikatna nutka waniliowa sprawiła, że mieszanka skojarzyła mi się z kawowym ajerkoniakiem. Bardzo przyjemny. [4.5]
              Smak: Popiół, kawa, lekki kwasek. Dość wysoka goryczka w stylu palonym. Pozostawia po sobie długi kawowy posmak. [4]
              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
              Uwagi: Warka 14.04.16 Złożone ale podwyższona kwasowość a do tego laktoza i wanilia trochę się ze sobą kłucą. Tak czy inaczej fajne piwo. Nieporównywalnie lepsze od nijakiego pierwowzoru. Odstrasza trochę wysoka (w porównaniu do konkurencji) cena.

              Moja ocena: [4.275]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 16-11-2015, 22:16.

              Comment

              • grejwi
                Member
                • 08-2014
                • 78

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno brunatne. [4.5]
                Piana: Słaba, średnio i drobno pęcherzykowa, za to sprawia wrażenie kremowej (i nie chodzi mi tylko o kolor). Szybko redukuje się do cienkiej obrączki. [2.5]
                Zapach: Z butelki unosi się złożony aromat whisky, paloności i kawy - żaden nie dominuje; po chwili nawet idzie wyczuć wpływ laktozy. Z kolei po przelaniu uwydatnia się wanilia, czekolada i lekka orzechowość. Nigdzie jednak nie czuć chmieli. Ogólna intensywność też nie jest zbyt duża, choć aromat jest jak najbardziej przyjemny. [4.5]
                Smak: Mam wrażenie, że pół-pełność wynika tylko z wyraźnej laktozy, a przecież to 19,1% ekstraktu! Alkohol wyraźny, choć nie ostry. Przyjemnie rozgrzewa w gardle. Whisky zdecydownie pierwszoplanowe, co w prespektywie całej butelki jest trochę nudne. Goryczka niska (palona, a więc chmieli brak i tutaj). Smuci słaby wpływ kawy: jest jej trochę w posmaku i w charakterystycznej kwaskowatości. [3.5]
                Wysycenie: Wysokie, mogło by być niższe. [4]
                Opakowanie: Szczegółowa, żywe barwy, rysunek ok. W informacjach brakuje jedynie wartości IBU. Kapsel firmowy. [4.5]
                Uwagi: Warka do 14.04.2016.

                Dobre piwo, ale można by trochę polepszyć bogactwo smaku.

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • Nietoperz23
                  Member
                  • 09-2015
                  • 44

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne,nie przejrzyste [4.5]
                  Piana: Piana wysoka, drobno pęcherzykowa, kawowego koloru, solidne oblepianie, [5]
                  Zapach: Z butelki: kawa, whisky i ciemna czekolada, słód i stoutowa paloność, w tle delikatnie laktoza i wanilia, podobnie ze szkła, delikatnie majaczący zapach Simcoe [4.5]
                  Smak: Aksamitne, zdecydowanie pełne, goryczka zdeydowanie palona z lekką kawową kwaskowatością, w tle majaczy gdzieś lekki posmak skórki chleba, przyjemny posmak laktozy, alkohol nie wyczuwalny, pije się bardzo lekko jak na double stout z 8,3 % obj. [4.5]
                  Wysycenie: Takie jak powinno być, nie za duże, [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta mnie nie porywa, ale punkcik za pełny i dokładny skład, [4]
                  Uwagi: Bardzo przyjemny stout, złożony, wanilia na poziomie kawy waniliowej, więc bardzo subtelna, zdecydowanie polecam

                  Moja ocena: [4.525]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #24
                    Piana: drobna, beżowa oraz niezbyt obfita, ale 2mm warstwa utrzymywała się do samego końca i łatwo dawała się wzbudzać
                    Aromat: głównie palono torfowy. Lekka nuta czarnej kawy i delikatne wiśnie

                    SMAK: mamy wędzonkę typu spalone drewno w kominku, popielniczka zalana wodą, delikatnie można wyczuć nagrzane kable czy układy scalone. Do tego bardzo delikatna wanilia oraz laktoza. Gorzka czekolada czy wręcz kakao oraz czarna kawa.
                    Absolutnie nie czuć 8,3%. W ciemno obstawiałbym góra 6%
                    Niby treściwe a dość szybko i lekko się pije.

                    Opakowanie: przykuwa uwagę, choć takie "animacje za 10zł" nie wiem czy skuszą tzw. "nie kumatych". Pełniuśki skład, fajny papier. Nie jest źle.

                    UWAGI: Warka nr 2 czyli do 06.01.2016
                    Pite wczoraj tj. 08.01.2016
                    Bardzo fajnie schowany alkohol. Dobrze uwypuklona wędzonka. Wanilia i laktoza na granicy sugestii, ale nie wiem jakby wyglądała cała kompozycja bez tych dodatków.
                    Cena regularna 9-10zł to jednak dość sporo, pomimo tego że piwo bardzo dobre.
                    Ja kupiłem na wyprzedaży w cenie ZNACZĄCO mniejszej.
                    Dobrze, że wsadziłem do siateczki od razu w ciemno 4 sztuki.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • apaczu
                      Senior
                      • 10-2013
                      • 168

                      #25
                      Turbo Geezer
                      Data 01 01/10/2015
                      Piana beżowa, drobna, wysoka. Pięknie znaczy szklo i łatwo ją wzbudzić w szkle.
                      Kolor ciemny, pod światło wyraźnie wiśniowy.
                      W zapachu i smaku odczucia się pokrywają. Generalnie jest wspaniale. Zdecydowane kawa, czekolada, niewielka popiołowość. Do tego troszkę subtelnych, leśnych klimatów (żywica, ściółka). Po pewnym czasie w zapachu wyszła delikatna wanilia. Przewija się treż bardzo dyskretna torfowość. Goryczka dobrze współgra z całością. Wszystko jest gładkie, zbalansowane, bardzo pijalne. Alkoholu nie czuć, ale jak już w szkle nic nie zostało, w głowie mocno zaszumiało Kawa była tu dodatkiem, ale nie stanowi odrębnego bytu. Wręcz sprawia wrażenie bycia efektem samych słodów.
                      Wysycenie średnie. Może ciutkę za wysokie, ale i tak jest git.

                      Rzadko ostatnio piszę o etykiecie, ale w kontekście pozostałych Geezerów tutaj o niej wspomnę - jest spójna z pozostałymi piwami w stałej ofercie browaru. Zdecydowanie klasowa i bardzo mi się podoba!

                      Super piwo!
                      .................................................. ...
                      BONUS - celem łatwego porównania
                      .................................................. ...
                      Bourbon Barrel-Aged
                      Data 01 21/04/2016
                      Piana (identyczny jak w wersji beczkowej z malinami) niewielka, ale wytworzyła się niziutką, kremową poduszeczką. Niby niewiele, ale wygląda dość atrakcyjnie i w dodatku bez problemu znaczy szkło.
                      Kolor (identyczny jak w wersji beczkowej z malinami) ciemny, pod światło wiśniowy, dość zmętniony.
                      W zapachu od samego początku atakuje okrutna farba olejna/lakier do paznokci. Bez problemu dociera nawet bez przybliżania nosa do szkła. Woń jest tak silna, że przykrywa całą resztę aromatów. Dopiero w połowie degustacji przebiło się trochę kawy oraz czekolady.
                      W smaku znacznie lepiej, bo jest trochę kawy, czekolady, wanilii, alkoholu. Niemniej jednak wszystko to bardzo wyprane w stosunku do bazowej wersji piwa. Pojawiają się taniny, bardzo delikatna winna nuta.
                      Wysycenie bardzo niskie, ale jest wyczuwalne.
                      Etykieta to już mistrzostwo świata! Jest klimatyczna, bardzo profesjonalna i oryginalna. Super, że inna od tych ze standardowej oferty!

                      To piwo dało się wypić, ale eksperyment zdecydowanie nie poszedł w dobrą stronę. Bardzo nieudana zawartośc w genialnym opakowaniu. Piwo bardzo limitowane.

                      .................................................. ......
                      Raspberry Bourbon Barrel-Aged
                      Data 01 21/04/2016
                      Piana (identyczna jak w wersji beczkowej bez malin) niewielka, ale wytworzyła się niziutką, kremową poduszeczką. Niby niewiele, ale wygląda dość atrakcyjnie i w dodatku bez problemu znaczy szkło.
                      Kolor (identyczny jak w wersji beczkowej bez malin) ciemny, pod światło wiśniowy, dość zmętniony.
                      W zapachu przede wszystkim maliny skąpane w mlecznej czekoladzie. Do tego odrobina kwaśności od owoców. Woń jest intensywna, bardzo przyjemna. Nie ma tu aż tylu wyczuwalnych składowych jak w wersji podstawowej, ale też niczego tu nie brakuje. Jak dla mnie raj dla zmysłu powonienia.
                      W smaku jest szok. Piwo jest przyjemnie kwaśne od malin. Powstał taki delikatny, malinowy sour, gdzie czekolada wspaniale buduje tło. Mamy tu kosmicznie pijalne, lekkie w odbiorze piwo. Są też taniny, wanilia i ogromna gładkość. Wysycenie niskie, ale bardzo mi tutaj pasuje.
                      Etykieta to - podobnie jak na wersji bez malin - mistrzostwo świata! Jest klimatyczna, bardzo profesjonalna i oryginalna pod każdym względem.

                      Ta wersja zatarła złe wrażenie po wersji leżakowanej bez malin. Żałuję, że opisuję po dwóch dniach od degustacji, bo pewnie część niuansów się zatarła i nie mogłem opisać... Tak to jest jak się pije dla przyjemności przed snem... Dla mnie to jedno z najznakomitszych piw jakie miałem okazję wypić. Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć tę butelkę... Nie liczę knajp, bo tu nie mam pojęcia, ale o ile dobrze się orientuję, do sprzedaży w sklepach specjalistycznych trafiło we Wrocławiu jakieś 5 butelek (wszystko w Piwnicy, bo w Drink Hali sprzedawali tylko wersję bez malin.). Tak więc czuję się wybrańcem

                      ...........................................
                      Podsumowanie ogólne:
                      Może ktoś sprostuje, ale są duże szanse, że wersje beczkowe powstały własnie na bazie Turbo Geezera z pitej przeze mnie warki. Wszystkie te piwa to trzy zupełnie różne światy. Każde z nich dostarczyło mi mocnych wrażeń, choć jedno nie takich, jakich bym chciał Generalnie jednak spędziłem przy tych piwach wspaniałe chwile. I to nie tylko dlatego, że racząc się nimi właśnie kończyłem zaległy, 5 sezon Gry o Tron.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #26
                        Znowu powróciłem do tego piwa.


                        Warka nr 2 czyli do 06.01.2016
                        Pite 08.03.2016 czyli dwa miesiące od ostatniego spotkania z tym piwem
                        Nadal bardzo fajnie schowany alkohol. Jakby więcej wanilii, więcej czekolady gorzkiej. Paloność wyraźna, ale nie jakaś potężna. Leciutka nuta utlenienia w postaci fajnie pasującej wiśni.
                        Piana drobniutka i trwała.
                        No powiem, że wypiłem w wielką przyjemnością i smakowało mi chyba jeszcze bardziej niż za pierwszym razem.
                        Jedna sztuka idzie na dalsze zesłanie i kiedyś znowu się tu odezwę w jej sprawie.
                        Mogłem kupić więcej. Pyszne
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny. [5]
                          Piana: Beżowa, mocno syczy, średnie pęcherzyki, opada zostawiając minimalne ślady na szkle. [2.5]
                          Zapach: Na początku uderza kawa, wyraziste esspreso, nuty ciemnych słodów, trochę whisky, laktoza i trochę wanilii, z butelki było czuć też chmiele w amerykańskich klimatach ale po chwili reszta je całkowicie zakryła. [4.5]
                          Smak: Paloność, kawowa i popiołowa, gorzka czekolada, goryczka jest popiołowa ale czuć też spory udział chmieli, zostawia kwaskowaty posmak połączony z whisky oraz drewnem i uczucie ściągania, alkohol całkowicie ukryty. Z jednej strony jest dość lekkie jak na 19.1 ekstraktu a z drugiej strony bardzo intensywne. [4.5]
                          Wysycenie: Ciężko mi je oceniać, jest zdecydowanie wysokie jak na styl. Wydaje mi się jednak że bez niego piwo było by aż za lekkie [4]
                          Opakowanie: Etykieta dobrze się prezentuje, zawarte są wszystkie informacje, kapsel browaru. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                            Piana: Średnio obfita, beżowa, drobne pęcherzyki, średnio-nisko trwała, leciutko zdobi szkło. [3.5]
                            Zapach: Przyjemny aromat łagodnej kawy, palony, nuta wanilii, średnio intensywny. [4]
                            Smak: Przede wszystkim kawowe i palone, treściwe i gładkie, mało słodkie, umiarkowany(do średni) kwasek, gorzka czekolada, troszkę wanilii, goryczka co najwyżej średnia, w posmaku dość wyraźna czuć te płatki dębowe po whisky i trochę popiołu. /// Całość ciekawa, złożona - chciałem dać 4,5, ale w końcu z ciężkim sercem jednak odejmuję pół pkt za odrobinę za wysoki kwasek. [4]
                            Wysycenie: Niewysokie, ale obecne - dobrze pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Fajna etykieta w stylu Kingpina, komplet informacji(z bardzo dokładnym składem). [4.5]
                            Uwagi: Jeden z lepszych kawowych stoutów, dobrze zbalansowany, zdecydowanie warty polecenia, szczególnie kawoszom. Dwa miesiące stało w lodówce, ale i tak w końcu otworzyłem w temperaturze pokojowej, następnym razem muszę spróbować chłodniejszego. Warka do 11.12.2018.

                            Moja ocena: [4.05]
                            Last edited by rafalek21; 07-06-2018, 23:38.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎