Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, Polish Hop(e)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Maryensztadt, Polish Hop(e)

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • xanateros153
    Junior
    • 05-2011
    • 19

    #2
    Miałem dzisiaj okazję skosztować. Piwo nabyte w sklepie "Tomson" w Olsztynie, data przydatności do spożycia: 7.10.2016. (Cena: 8,90)

    Wygląd:
    Piwo klarowne, koloru jasno bursztynowego. Piana niska, lecz trwała. Bardzo słabo osadza się na ściankach.

    Aromat:
    Z butelki - bardzo wyraźny aromat chmielowy, ziołowo-ziemisty, w tle karmel. Po przelaniu do szkła role się odwróciły - dominuje karmel, w tle chmiele. Z butelki aromat był bardzo ciekawy i zachęcający, ze szkła nieco mniej.

    Smak:
    W smaku dominuje gorzki karmel/toffi (podejrzewam diacetyl, choć nie czuję się dość kompetentny by to stwierdzić). Piwo jest wytrawne, przez co wyczuwalna raczej karmelowa goryczka niż słodycz. Goryczka sama w sobie dość "tępa", niestety nie udało mi się w tej goryczce odnaleźć niczego ciekawego, w dodatku goryczka nieco zalegająca. Mimo to, piwo raczej lekkie i pijalne. Średnie(-) nasycenie CO2.

    Piwo zaskoczyło mnie karmelowością - na etykiecie wyraźnie pisze, że użyto niewielkiej ilości słodów karmelowych, dla uzuskania koloru. Niestety karmel zdominował smak, a ogólne wrażenia z degustacji są raczej słabe. Muszę odradzić, gdyż piwo samo w sobie ciekawe nie jest, a całokształt pozostawia bardzo wiele do życzenia. Piwo wypiłem ciepłe, ponieważ takie Pale Ale lubię. Możliwe, że faktycznie miało być spożywane w temperaturze 8 *C i przechowywane w lodówce (w Tomsonie stało na półce).

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ładny bursztyn [4.5]
      Piana: drobna, ecru, obfita, opada powoli, zostaje na piwie do końca [3]
      Zapach: słaby ale miły, chmielowo-zbożowy z domieszką kwiatów [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, goryczka mocna ale nie zalegająca, leciutko cierpkawa, dobrze wyczuwalne minimalnie ziołowo-owocowe akcenty, dobry słodowy finisz, całość dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: etykiety Maryensztadtu bardzo mi się podobają, firmowy kapsel [5]
      Uwagi: Kolejne bardzo smaczne piwo z browaru, tak trzymać

      Moja ocena: [4.05]
      Attached Files
      Last edited by becik; 18-06-2016, 12:15.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomiędzy bursztynem a miedzią. [4]
        Piana: Niska po nalaniu, ale później zadziwiająco trwała. Do szkła lepi się niczym jogurt. [4]
        Zapach: Pachnie tak samo jak PLON Zielony z Kormorana, więc podejrzewam, że jest tu Sybilla. Trawa i trochę przypraw. [4]
        Smak: Świetnie zbalansowane, słodu tyle co i goryczki. Pierwszy łyk to jakaś woda ze zbożem, ale już z drugim łykiem czuć trawę i ziołową nalewkę ( bez alkoholu). Kolejne łyki coraz lepsze...
        Zioła i jakbym z mojej mazurskiej łąki łodygę próbował i rozmarynem zagryzał. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, dobre w tym piwie. [4]
        Opakowanie: W tym piwie brakuje pełnego składu, a szczególnie chmieli. Opakowanie jak zwykle, ale skoro Polish Hop(e), to niech będzie podany konkretny chmiel, a nie że ja muszę się domyślać. [2.5]
        Uwagi: To piwo potwierdza moją tezę, że ten kto uważa za wspaniałe chmiele tylko amerykańskie jest idiotą. Bardzo mi smakowało i kupię ponownie.
        Warka 07.10.2016.

        Moja ocena: [4.125]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
          Piana: Kremowa, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Lekki chmiel i sosna. karmel i owoce tropikalne. Nie wiem, dlaczego, ale bardzo mi się podoba . [4.5]
          Smak: Karmel, lekko aksamitna goryczka w stylu orzechowym, delikatne posmaki owocowe. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Eta w stylu i kolorystyce browaru, delikatnej, pastelowej i ulotnej. Kapsel browaru (nieładny). Minus za niestaranne naklejenie papier się marszczy i psuje doznania... [3.5]
          Uwagi: Smaczne piwo, z jednej strony ma sesyjne atrybuty, z drugiej jest dość konkretne...

          Moja ocena: [4.15]

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn. Wyraźne zmętnienie [4]
            Piana: Nie za obfita i dość szybka redukcja do chmurki. Ładnie za to oblepia szkło [3.5]
            Zapach: Czuć wyraźnie przyjemną ziołowość odchmielną. Do tego trochę karmelu, kwiatowość, szczypta miodu i słodkie owoce. Przyjemna i całkiem intensywna mieszanka [4.5]
            Smak: Początkowo dość spora kwiatowo-karmelowa słodycz, która po chwili ustępuje ziołowej goryczce. Ta nie jest za głęboka. Piwo nieźle zbalansowane [4]
            Wysycenie: Niskie, nieco za niskie [4]
            Opakowanie: Ładna etykieta, dużo info odnośnie parametrów. Minus za niedokładny skład [4]
            Uwagi: Piwo z datą: 20.11.2016

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, zmętniony. [4]
              Piana: Obfita, beżowa, jednolicie drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4.5]
              Zapach: Niezbyt intensywny, lekko słodowy, kwiatowo-ziołowa chmielowość. [3.5]
              Smak: Umiarkowanie słodowy, trochę karmelu, kwiatowy, średnia goryczka ziołowa, średnia pełnia. [4]
              Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje [4.5]
              Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, niepełny skład, ale po za tym sporo informacji. [4]
              Uwagi: Smaczne polskie pale ale. Warka do 20.11.2016

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Szukam i szukam polskich ejli, które byłby bardziej podobne do wyspiarskich. Zastanawiam się, czy przy polskich chmielach dałoby się uwarzyć taką wersję, która byłaby stosunkowo łagodna, tzn pozbawiona posmaku, który nazywam "landrynkowym", a który np w Plonach z Kormorana jest bardzo intensywny.
                W przypadku piwa z Maryensztadtu aromaty są takie same, "słodkawo-ziołowo- owocowe", smak bardziej zrównoważony, tzn. nuty chmielowe są wyraziste (może to zasługa Oktawii). Głęboka, bursztynowa barwa, piana nikła. W sumie dość przyjemne piwko, ale też mieszczące się w dużym gronie "polskich ejli". Czekam aż ktoś uwarzy coś subtelniejszego w tej kategorii.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Znalazłem notatkę z zeszłego miesiąca, na butelce chyba był dopisek wet hop, czy coś takiego.

                  Kolor: Lekko zamglony bursztyn 4,5
                  Piana: Dość niska, jasnobeżowa,dość szybko znika 2,5
                  Zapach: Ziemisty, karmel i delikatna nuta masła i młodego piwa. 3
                  Smak: Co najwyżej średnia pełnia, trochę karmelu, średnia, lekko tępa goryczka ziołowa, trochę zalegająca, posmak młodego piwa 3
                  Wysycenie: Umiarkowane - pasuje 4

                  Uwagi: Dość słabe, lekko wadliwe piwo, zwykła wersja bardziej mi smakowała. Warka do 31.05.2017.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, lekko zamglony [4.5]
                    Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, obfita, zwarta. Opadając zostawiła ślad na szkle. [5]
                    Zapach: słodów z biszkoptem i nieznacznie karmelkiem na czele. Nad tym unosi się zapach chmieli w nutach kwiatowej, ziołowej i ziemistej. Jest też trochę masełka. [3.5]
                    Smak: na początku jest lekko słodkawo: biszkopt, karmelek i znów masełko/toffi (lekko mdlące!). Wnet jednak wchodzi solidna porcja nawet lekko zalegającej goryczki w nucie ziołowej, ziemistej i …grzybowej! Piwo staje się bardziej wytrawne z kolejnym łykiem. [3]
                    Wysycenie: lekko przegazowane [3.5]
                    Opakowanie: ładna etykieta, czytelna i poprawne info [4]
                    Uwagi: Dwie wady: diacetyl oraz (z lekka) przegazowanie) sprawiają, ze piwa tego nie można uznać za bardzo dobre. Nie mniej warte polecenia.

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Drugie podejście dało lepsze wrażenia. Ładna osadzająca się piana, lekko przegazowane. Ale balans jest, i nuty owocowo-kwiatowe w smaku i goryczka, a piwo wydaje się stosukowo łagodnie, niemniej nie pozbawione solidnej podstawy, można doszukać się tu różnych kompozycji smakowych, o których zresztą wyżej pisano. Naprawdę bardzo solidna czwórka.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎