Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jaw7
    Senior
    • 10-2012
    • 173

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocno brązowy [4.5]
    Piana: Drobno pecherzykowa, znikająca [4]
    Zapach: Czekolada, wiśnia, wędzonka [4.5]
    Smak: Na początek wiśnia ze śliwką, potem wędzonka a na końcu gorzka czekolada, bardzo gładkie i treściwe [5]
    Wysycenie: Średnie [5]
    Opakowanie: Dla mnie bez zastrzeżeń - bardzo rozpoznawalne. [5]
    Uwagi: Rewelacyjny porter bałtycki ,dla mnie warka 12.08.2017 to aktualnie najlepszy porter bałtycki nie tylko na polskim rynku. Porter bałtycki wędzony z Gościszewa 55 degustowany porównawczo o podobnych parametrach nie ma do Kormorana żadnego startu.Jestem w lekkim szoku bo kosztuje tylko 6 zł.

    Moja ocena: [4.7]

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      12/08/2017
      Potwierdzam pozytywne opinie.
      Bardzo udana warka, jeśli jeszcze gdzieś osiągalna, to naprawdę warto się zaopatrzyć.
      Co do wędzonki to aż tak bym nie przesadzał, że mocno wyczuwalna. Rzekłbym, że typowy porter, mocno czekoladowy, w najlepszym tego słowa znaczeniu. I tym razem żadnych zastrzeżeń do wysycenia (co mi przeszkadzało przy którejś z poprzednich degustacji, gdy gazu było zdecydowanie za mało).

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
        12/08/2017
        Potwierdzam pozytywne opinie.
        Bardzo udana warka, jeśli jeszcze gdzieś osiągalna, to naprawdę warto się zaopatrzyć.
        Co do wędzonki to aż tak bym nie przesadzał, że mocno wyczuwalna. Rzekłbym, że typowy porter, mocno czekoladowy, w najlepszym tego słowa znaczeniu. I tym razem żadnych zastrzeżeń do wysycenia (co mi przeszkadzało przy którejś z poprzednich degustacji, gdy gazu było zdecydowanie za mało).
        Ale jednak wędzonka jest, skoro i Ty ją trochę wyczuwasz, nie jako pierwsza osoba. Więc ciekawa sprawa, skąd się wzięła w regularnym, "niewędzonym" bałtyku.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 13.10.2017

          Aromat: Delikatnie palony, szczątkowa nuta owocowa.
          Smak: Umiarkowanie słodki, lekko owocowy, czekolada deserowa, potem znacznie palony, dość gładki, lekko ponad średnia pełnia, goryczka co najwyżej średnia.
          Wysycenie delikatnie ponad niskie - pasuje.

          Ciekawa smakowo warka, szkoda tylko, że nie ma specjalnie czego wąchać.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Warka 05.11.2017.

            Piana słaba jak zwykle.
            W zapachu czerwone owoce(chyba wiśnia), trochę czekolady i paloności, bardzo łagodny.
            Smak: Słodki, deserowa czekolada, owocowy(czerwone owoce jak w aromacie), lekko kwaskowy, umiarkowanie palony i kawowy, czuć wyraźne rozgrzewanie w przełyku, ale nie drapie, średnia pełnia, trochę goryczki, niezbyt długi palony posmak.
            Wysycenie niskie czyli w porządku.

            Smaczna warka, łagodna, dość lekka, ale nie wodnista, szybko się pije - taki "stołowy" porter.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              Warka do 03.12.2017.

              W aromacie czekolada, trochę wiśni, dalej palony, może odrobina kawy - przyjemnie.
              Smak: słodkawy, kakao, czekolada, znowu nuta wiśniowa, nieprzesadnie palony, goryczka raczej niewysoka, ciało średnie(może trochę ponad), w posmaku głównie paloność i znowu troszkę wiśni.
              Niskie wysycenie.

              Smakowało, choć mogłoby być trochę bardziej treściwe - konkurencja(portery 21-22°) wypada lepiej pod tym względem, a jest to problem kilku ostatnich warek(albo mi się w ***** poprzewracało od tych RIS'ów, BW i innych wysokoekstraktowych wynalazków.)
              Last edited by rafalek21; 28-03-2017, 20:54.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Wróciłem do warki 12.08.2017 - nie wydawała się taka słaba, bardziej treściwa od nowszych wypustów, ale wędzonki w niej nie wyczułem. Nie wiem czy to kwestia kwartału leżakowania czy braku zapalenia miazgi zęba, ale po prostu mi smakowało.
                Last edited by rafalek21; 17-04-2017, 23:40.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Z koloru czarne, nieprzejrzyste. Piana niska i płochliwa, zostawia po sobie cieniutki pierścień i kilka pojedynczych śladów na szkle i tafli.
                  W zapachu z butelki trochę jakby trącało wędzonką. Po przelaniu do szkła: lekka wędzonka, odrobina kawy i szczątkowa nuta żelaza - mało intensywny.
                  W smaku umiarkowanie słodki, czekoladowy, leciutko palony, nuta wędzonki(dymu, nie kiełbasy), średnio-wysoka pełnia(na plus względem ostatnich warek), alkoholu niewiele - lekko rozgrzewa w przełyku. Wysycenie niskie - w sam raz.

                  Zapachowo słaby, smakowo może być - niezbyt złożony, ale ułożony, Warka do 31.12.2017.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    Warka do 21.01.2018

                    Z koloru czarne, nieprzejrzyste.
                    Piana, niska, niezbyt trwała, drobne pęcherzyki - jak zawsze.
                    Zapach: Wiśnie w czekoladzie z nutą karmelu - dość ubogo jak na to piwo, ale niech będzie.
                    W smaku podobnie: czekolada, wiśnie, trochę palony i karmelowy, dość gładkie, średnia palona goryczka, średnio-wysoka pełnia(tu lekka poprawa względem ostatnich warek), umiarkowana słodycz, alkohol minimalnie wyczuwalny, ale w niczym nie wadzi, wysycenie bez zarzutu. Takie 3+/5 - jak na świeżaka to w porządku.

                    Ogółem jak na Porter Warmiński to średnio, trochę lepsze od kilku poprzednich warek, ale do szczytu formy mu jeszcze brakuje. Mam nadzieję, że tendencja zwyżkowa się utrzyma.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warka do 21.01.2018
                      Piję tę samą warkę, rzeczywiście wiśnie w czekoladzie dominują, zarówno w smaku jak i zapachu, choć w tym ostatnim pojawia się też dziwna wędzonka.
                      Goryczka palona niczym w stoucie, nawet kwasek czuć, ale słodowa pełnia skutecznie kontruje. Wiśnie z czekoladą jak pisałem wcześniej dominują, przydałoby się trochę ciemnej śliwki i rodzynek...
                      Alkohol jest bardzo dobrze ukryty.
                      Nie piłem tego piwa gdzieś od pół roku, ale piję je od początku i stwierdzam że piana jest TRAGICZNA w tej warce i nigdy czegoś takiego nie widziałem w tym piwie

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie piłem tego piwa gdzieś od pół roku, ale piję je od początku i stwierdzam że piana jest TRAGICZNA w tej warce i nigdy czegoś takiego nie widziałem w tym piwie
                        Co prawda z Warmińskim Porterem mam styczność dopiero od około 1,5 roku, ale to chyba jest standard, że po minucie-dwóch nie zostaje praktycznie nic. Pod tym względem wypada najsłabiej z konkurencji.

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          Niekoniecznie jest to standardem. Mam swoje prywatne zdjęcia gdzie robiłem degustację Warmińskiego, które datowane są na 20.01.2016 i wiem, że piana w tym piwie wówczas pozostawała na bardzo długo i oblepiała ściankę szkła jeszcze długo po wypiciu jak w jakimś IPA. Szkoda, że nie wiem jaka była to warka.

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            Warka do 30.01.2017 po roku spędzonym w piwnicy nie powala. Smak może i bogaty, dużo czekolady i wiśni, całkiem wytrawny, ale też lekko pustawy i wodnisty - nie tyle "smukły", co właśnie niestety wodnisty.

                            Comment

                            • palaj
                              Member
                              • 12-2013
                              • 36

                              Warka 25.02.2018r

                              Piana szybko znika tworzac cienki okrąg.
                              W zapachu lekka wedzonka,kawa,czekolada.W smaku dużo kawy i czekolady,troche palonosci i wedzonki,może jeszcze lekka owocowość.
                              Ciało jak na porter warmiński jest średnie,alkohol śladowy,wysycenie niskie.
                              Bardzo pijalny ale w mojej ocenie powinien być gęstszy bo tego mu najbardziej brakuje.

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                Warka do 25.02.2018.

                                Piana dość niska, drobnopęcherzykowa, niespecjalnie trwała.
                                W zapachu lekko palony, trochę jak kawa zbożowa, nieco czekolady, lekki, w porządku.
                                W smaku półgorzka czekolada, trochę kawy, lekko palony, umiarkowanie słodki, śrendnio-wysoka pełnia(chyba bliżej wysokiej, ale jakbym miał strzelać to koło 20° blg), nawet dość gładkie, troszkę alkoholu(źle nie jest, ale odrobinę mi przeszkadza, powinien jeszcze trochę poleżeć)
                                Wysycenie lekko ponad niskie - może być.

                                Ogółem jest całkiem w porządku, choć do lepszych warek nie ma porównania, osobiście mi brakuje ciemno-owocowych estrów i trochę więcej kawy/paloności. Względem ostatnich warek, jest odrobinę mniej łagodne i przybyło mu trochę ciała(co szczególnie mnie cieszy), mam nadzieję że Kormoran powoli wraca do formy.
                                Last edited by rafalek21; 13-07-2017, 23:17.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎