Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Argus Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Warka: 01/12/2017 pite 14/01/2017

    Dobry stołowy i mega tani porter bałtycki.
    Porządna warka.
    Są ciemne owocki, czekolada i lekka kawa. Mało pumpernikla. Odrobina sosu sojowego.
    Nie rzadki, nie ciężki, nie słodki i nie palony. Coś jak udane warki GIP po odstaniu swojego w piwnicy.
    Ja polecam
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak to w porterze, ciemny brąz a pod światło rubinowy. Pod światło chyba trochę za jasne. [4]
      Piana: Całkiem dobra. Kawowa, średniej wielkości, średnio trwała. W połowie piwa już tylko bardzo cienki kożuszek. Zostawia obfite ślady na ściankach kufla. [4]
      Zapach: Średnio mocny. Dobry, porterowy. Jest śliwka, są ciemne słody, trochę kawy zbożowej, może odrobina karmelu, czasem coś z alkoholu. Ale przede wszystkim są melanoidyny, chleb i przypieczona skórka chleba. Niby wszystko jest, ale zapach jest taki wygładzony, śliski, bez pazura. [4]
      Smak: Na pierwszym planie melanoidynowe, chlebowe smaki, śliwka, ciemne słody. Jest też trochę nut palonych, troszkę alkoholu i karmelu. Słodkawe to wszystko. Goryczka niewielka. Piwo lekko oleiste. Podobnie jak w zapachu mam zastrzeżenie do zbytniej gładkości piwa. Mało w nim charakteru. Do tego ciut brakuje mocy. [4]
      Wysycenie: Raczej niskie, odpowiednie do porteru. Niestety pod koniec zaczyna go brakować. [4]
      Opakowanie: Wizualnie całkiem ładne. Ładna kolorystyka pasująca do piwa w środku. Do tego morska grafika. Wrażenia nieco psuje tylko napis Argus. Mógłby być lepiej wkomponowany. No i oczywiście brak ekstraktu też jest minusem. [4]
      Uwagi: Całkiem dobry porter w bardzo dobrej cenie (nawet za ok. 2,6). Na pewno mało wyrazisty i brak mu mocy, ale za to w klasycznym, klimacie bez wariacji czy udoskonaleń. Myślę, że Argus ma na rynku jeden z najlepszych współczynników cena/jakość. Jak patrzę na moją ocenę, to widzę, że wyszło mi, że Argus to idealnie równe piwo we wszystkich 6 parametrach. Po prostu wszystko w nim jest dobre.

      Moja ocena: [4]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • umbra
        Member
        • 07-2012
        • 90

        Warka 20.12.17 to palony dzikus.
        Pięknie pachnie bombonierką a w smaku paloność.
        Chociaż puszka idzie się ułożyć do piwnicy.
        NORD EXPRESS

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
          Całkiem dobry porter w bardzo dobrej cenie (nawet za ok. 2,6). Na pewno mało wyrazisty i brak mu mocy, ale za to w klasycznym, klimacie bez wariacji czy udoskonaleń. Myślę, że Argus ma na rynku jeden z najlepszych współczynników cena/jakość. Jak patrzę na moją ocenę, to widzę, że wyszło mi, że Argus to idealnie równe piwo we wszystkich 6 parametrach. Po prostu wszystko w nim jest dobre.
          Jak dla mnie to taki "prawie porter" , bo jednak trochę za cienki jak na "prawdziwy" porter. Co nie zmienia faktu, że zwykle smakuje nieźle albo lepiej niż nieźle. Z szeroko dostępnych piw, jeśli przyjąć za kryterium wspomniane przez Ciebie cena/jakość, chyba nr 1. Bo jakie inne piwo za 2.69 pln da się wypić z (umiarkowaną co najmniej) przyjemnością?

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 660

            Od czwartku do niedzieli Porterek po 2,69zł.
            Dawno nie piłem, trzeba kupić.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              To co otrzymałem z warką 29/12/17 trudne jest do przyjęcia nawet w kategorii 'poprawne piwo '.
              Powtarzam się, ale jest to podły i wadliwy strong zabarwiony ciemnym słodem.

              Osobną ciekawostką może być piana. Drobniuteńka, zwarta i nieprzyzwoicie długa

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                To co otrzymałem z warką 29/12/17 trudne jest do przyjęcia nawet w kategorii 'poprawne piwo '.
                Powtarzam się, ale jest to podły i wadliwy strong zabarwiony ciemnym słodem.
                Kraft pełną gębą. Raz się uda, a kiedy indziej już nie.
                Z tym, że przy kwocie 2,29-2,99zł można jedną puszeczkę raz na jakiś czas przetestować. Jak zasmakuje to czteropak w piwnicę, a jak nie - to nie za wiele byśmy oczekiwali za 2,29-2,99zł :]
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Gdyby to był jakikolwiek inny styl (no może jeszcze doppebocka bym hołubił) to położyłbym lagę. Ale sam wiesz jak to jest, jeden zbiera znaczki, inny smaki

                  Humorystyczne jest też to, że wszystkie podłe Portery były z tego samego Lidla. Brzmi to jak spisek ale...

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    Ja właśnie piję piwa z warki 29/12/17 i każda puszka prezentuje zupełnie inny smak.

                    Pierwsze: kwaśne i ostro alkoholowe.
                    Drugie: palone, śliwkowe, porterowe (klasyka).
                    Trzecie: żelazo, kwas...

                    Ciekawe jakie będzie czwarte...

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja właśnie piję piwa z warki 29/12/17 i każda puszka prezentuje zupełnie inny smak.

                      Pierwsze: kwaśne i ostro alkoholowe.
                      Drugie: palone, śliwkowe, porterowe (klasyka).
                      Trzecie: żelazo, kwas...

                      Ciekawe jakie będzie czwarte...
                      Z jednej zgrzewki? To jednak jest jakaś akcja kolekcjonersko-sensyryczna ze strony browaru

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        Brzmi to jak żart ale tak faktycznie wygląda. Akcja poznaj wady w piwie.
                        Paskudztwo wypuścili do Lidla.

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          Piszę całkowicie poważnie, niestety. Czwarte piwo z warki identyczne jak pierwsze.
                          To już druga taka akcja w moim życiu kiedy te piwa z tej samej warki różnią się diametralnie smakiem.

                          Idealny przykład jak zniszczyć najlepsze, tanie i dobre marketowe piwo.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Już kilka osób zgłaszało, że w obrębie jednej warki są różnice. Ja piszę, że smaczny klasyczny stołowy porter, a ktoś mi, ze ta data to karmelowa woda. Ok może transport, warunki przechowywania, różne języki człowiecze itp.

                            Ale jeśli są znaczne różnice w obrębie jednej palety? BA ! zgrzewki czteropaku !

                            Jednak jak to jest możliwe ? z technologicznego punktu widzenia ?
                            Rozlew idzie z tego samego zbiornika (tanku)
                            Do tego skoro zgrzali w jeden czteropak, to te puszki były nalewane jedna po drugiej lub w bliskim odstępie czasu.
                            Sterylność samych puszek? linii rozlewniczej?

                            Przyznaję, że ja na bardzo słabego nie trafiłem. Raz mi się trafił po prostu słaby. Jednak, nie piję tego piwa za często.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              Byłem w tamtym tygodniu jak było niby w promocji. Stało po 2,99zł.
                              Dzisiaj po 2,29.
                              Kupiłem dwa 4 paki.

                              09.01.18 i 10.11.17

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                Uwaga, ja trafiłem dzisiaj te portery po 1,99 w pobliskim Lidlu.
                                A miałem iść na zakupy do innego sklepu

                                Nie wiem, czy to ogólnopolska promocja.

                                PS. nie pytajcie gdzie, bo wziąłem wszystkie jakie były wystawione, kto szuka ten znajdzie, a kto nie szuka, ten też znajdzie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎