Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eichbaum, Stephans Bräu Hefeweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Eichbaum, Stephans Bräu Hefeweizen

    To piwo z tej serii:



    czyli dalszy efekt buszowania po czeskich Kauflandach. Cena ok 12-13 kc, puszka.
    Alk. 5,3% ekstr. 11,8%

    Aromat - pszeniczne banany, ale bez rewelacji
    barwa - mętno-piaskowa
    piana - dość wysoka, ale niezbyt trwała
    wysycenie - jak na pszenicę niskie - trochę bananów, trochę "wapna", jakieś lekko apteczne smaczki, kwaskowej owocowości brak, wyraźna goryczka na finiszu.

    Na myśl przychodzi mi pszenica z Lidla, dość podobne piwo, czyli nie jest to klasyczna pszenica, za to z goryczkowymi posmakami. Nie jest to produkt, który w swojej kategorii można wysoko sklasyfikować, ale w naszych Kauflandach stanowiłby silną konkurencję dla "ekonomicznych" piw. Pijalne
  • bob1969
    Senior
    • 02-2008
    • 170

    #2
    Pojawiło się również z naszych Kauflandach w cenie 2.49 zł za puszkę 1/2 litra.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      To prawda, właśnie konsumuję
      Kolor: Żółto-piaskowy, mocno mętny
      Piana: W normie
      Zapach: Tu pierwsze rozczarowanie, zbyt słabo wyczuwalny pszeniczny aromat. Czuć go, ale za mało
      Smak: Jeżeli oceniamy go jako ogólne doznania, to jest nawet OK. Przyjemny, dość oryginalny smak. Jednak dla fanów pszeniczniaków, nastawionych przed konsumpcją na charakterystyczne dla hefeweizenów smaki i aromaty - rozczarowanie. Aromat bananowo-goździkowo-drożdżowy słabo wyczuwalny. Do tego charakterystyczna goryczka, zwłaszcza w późniejszej fazie, w głębi języka - zbyt duża jak na pszenicę
      Podsumowanie: Nie jest to rarytas, ale czego się spodziewać po hefeweizenie za 2,49 PLN w POlsce? Kiedy zobaczyłem je w Kauflandzie (w Polsce pojawiły się kilka dni temu), miałem nadzieję, że wreszcie doczekałem się pszenicy po przystępnej cenie - może nie rewelacji, ale przyzwoitego, niedrogiego hefe, takiego, jakich w Niemczech jest cała masa. I w sumie piwo jest w miarę przyzwoite, takie na ocenę dostateczną. Fajnie, że Kaufland wprowadził je na polski rynek. Nie jest to - rzecz jasna - browar, którym można się rozkoszować, ale dla amatorów hefeweizenów, pijących je dużo i często, jest to ciekawa opcja. Niewątpliwie największy atut to bardzo niska, jak na polski rynek pszenicy, cena. Mając w kieszeni 2,50 zeta wolę już Stephans Braua, dzięki któremu poczuję chociaż trochę aromatu weizenowego niż typowego nijakiego, jasnego koncerniaka. Tym bardziej że - abstrahując od jego gatunku - pije się je całkiem przyjemnie

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Nie, nie, nie. Słabiutka pszenica. Piana ulotniła się szybko. Jedyną cecha pszeniczną tego piwa jest kolor. W smaku czuć minimalnie goździki, zero banana.
        Prosta, ale ładna puszka z parametrami. Brak danych o producencie (z wyjątkiem: "kraj pochodzenia: Niemcy").
        Kupiłem z ciekawości razem z Radlerem i Schwarzerem w Kauflandzie w Dąbrowie Górniczej.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #5
          Piwo warzy oczywiście Privatbrauerei Eichbaum. Podobnie jak inne piwa Stephans Bräu.

          Comment

          • qbaseq
            Senior
            • 07-2010
            • 100

            #6
            słabizna, niestety

            Dołączam się do głosów na nie, chociaż nie twierdzę że nie kupię jeszcze jakiejś puszki za 2,5 zl ...
            Wczoraj próbowałem po bardzo przyjemnym Stefanie Szwarcu i wydało mi się zupełnie nietrafione, dzisiaj zrobiłem test po Corneliusie, jest nieco lepiej ale nadal słabo, ocena dostateczna ale z dużym minusem, słabiutka trójczyna
            Z prawdziwym pszeniczniakiem łączy je : zapach chociaż słaby, ale jednak bananowo - goździkowy i typowy kolor - mętny, zbożowy
            Odróżnia - słaba piana jak w koncernowym pilsie, bardzo słabe wysycenie co jak na pszenicę kompletnie nie pasuje
            oraz smak, przypominający hefe-weizena, ale na wspomnieniach się kończy, nie ma kwasku i po prostu brakuje wyrazistości

            Na plus ładna puszka która obiecuje więcej niż oferuje no i cena która już oferuje to co obiecała ( 2,49 jak na pszeniczniaka - czyli ... )

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Tania pszenica z Kauflandu. Uratowała mi tyłek, kiedy miałem wielką ochotę na pszeniczniaka i tylko 3zł w kieszeni

              Kolor jasny, mętny. Trochę za jasny jak na mój gust, ale jak na tę cenę to zupełnie poprawny.
              Piana słabiutka, niska i szybko znika, lekko brudząc szkło. Jak na pszenicę to stanowczo za mało.
              Zapach goździkowo-cytrusowy, trochę bananków, ale zapowiada piwo bardziej kwaskowe.
              Smak trochę wodnisty i nijaki. Kwaskowy i cierpki, potem przychodzi mdła słodycz. Nie spotkałem jeszcze niwypijalnej pszenicy, ale ta jest na dolnej półce.

              Jest to przeciętna pszenica (żeby nie powiedzieć słaba), ale przy takim deficycie tego rodzaju piwa w sklepach, to nie ma co narzekać. Znaleźć pszenicę w markecie to jest wyczyn. A znaleźć tanią i w miarę dobrą pszenicę - ogromna sztuka. W każdym markecie tylko pilsy i strongi, aż do znudzenia. W Aldi były Oettingery za 2.79zł, ale już ich nie ma. W Lidlu trafić na pszenicznego Graffenwaldera w puszce to cud. To tyle. Reszta już powyżej 3 zł. Wracając do sedna - ta pszenica jest słaba, ale w tej cenie, gdybym miał Kaufland pod ręką, kupowałbym ją codziennie.
              Attached Files
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Kauflandzie za 2,49 zł.

                Kolor: Trochę za jasny jak na weizena. Poza tym wprawdzie mętny, ale to raczej zasługa zmętniacza.
                Piana: Niska, szybko opada do zera.
                Zapach: Nuty bananowo-goździkowe są, ale nie jest ich zbyt wiele.
                Smak: Tu podobnie. Piwo nie jest an dodatek zbyt treściwe, ale pije się znośnie.
                Opakowanie: Całkiem sympatyczna puszka o niekrzykliwym wzornictwie.
                Uwagi: Zupełnie przeciętny weizen, ale za tę cenę nic lepszego chyba się nie znajdzie. W ciepły dzień smakuje całkiem dobrze, jeśli pijący nie spodziewa się żadnych szczególnych fajerwerków.

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Generalnie nic specjalnego.Rzekłbym nawet,że trochę się rozczarowałem ale....za taką cenę pite w taki upał jest spoko.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Fala
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 671

                    #10
                    Nie jestem znawcą piw pszenicznych, więc mogę się mylić, ale piwko było całkiem znośne i chętnie powtórzę, tym bardziej, że cena przystępna (2,49zł w Kaufland).
                    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                    Admin ma zawsze rację

                    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                    Comment

                    • bob1969
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 170

                      #11
                      W moim kałflandzie śladu nie ma po tej pszenicy ... podobnie jak i po szwarcu. Zamiast tego półki gną się pod harnasiami, tatrami, itp ściekami ...

                      Comment

                      • Martyn_GL
                        Junior
                        • 07-2010
                        • 7

                        #12
                        Naprawdę przyjemne piwko! Bardzo lubię pszenice, ale najlepszej jaką piłem zwykle nie mogę kupić, bo to Fraziskaner który od wielkiego święta pojawia się u mnie w Intermarche. Wtedy ten brak mogę bez bólu zastąpić Stefanem, zwłaszcza że cena jest naprawdę bardzo dobra, pierwszy raz kupowałem to bez przekonania i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.

                        Comment

                        • dryx
                          † 1966-2017 Piwosz w Raju
                          • 04-2002
                          • 1735

                          #13
                          Parametry i cena w Kauflandzie bez zmian. Najtańsza sprzedawana obecnie pszenica w kraju., oczywiście nie licząc jakiś super promocji. Barwa mętna , trochę brudna,. Piana wysoka, gruboziarnista, trwała, długo się utrzymuje zostawiając ślady na szkle. W zapachu mocny aromat bananów, pachnie tak jak powinno. W smaku kwaskowate, trochę pszenicznych nut, raczej wodniste. Nagazowanie słabe. Nie jest to wybitna pszenica, ale pije się dobrze. Za tą cenę nie można chyba oczekiwać czegoś specjalnego. To piwo oraz Leżajsk Pszeniczne w sumie są porównywalnymi piwami pod względem walorów jak i ceny.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Zakupione w Kauflandzie w DG za 2,29 PLN/puszka.
                            Kolor: ciemny pomarańcz, nieco mętny i brudny.
                            Piana: licha, gruboziarnista i nietrwała.
                            Zapach: słodkawy, bardzier lagerowaty niż weizenowy, trąci chemią.
                            Smak: tu także dominuje lagerowa słodycz, goździki pojawiają się bardzo w tle.
                            Opakowanie: mało orginalna puszka z informacją, iż piwo jest niemieckie.
                            Piwo saperskie - zakupiłem skuszony ceną, skonsumowałem i raczej nie wrócę. Nawet Grafen Walder Hefe Weizen był lepszy.
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Piłem jedną puszkę chyba we wrześniu, przy ładnej i słonecznej pogodzie. Aura pomogła je wypić bo piwo było słabe. Z pszenicy miało mętność i kolor. Aromat i smak były po prostu słodkawe.
                              Nie dam głowy ale wydaje mi się, że skusiła mnie cena 1,99 zł.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎