Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beartown, Wojtek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Beartown, Wojtek

    Mocno się zdziwiłem, że tego piwa jeszcze nikt nie dodał. Najważniejsza tutaj jest cała otoczka http://www.beartownbrewery.co.uk/wojtek.php Miło, że w Anglii pamiętają o naszym bohaterze Wojtek to był gość a i browarka lubił "walnąć".

    Sympatyczny Ejlik w herbacianym kolorze, niestety ze skromną (z czasem) pianą. W zapachu najpierw przyjemny zapach chmieli, potem jednak zdominowany przez słodowość i karmel. Identycznie jest w smaku, przyjemna goryczka zostaje z czasem wyraźnie zdominowana przez słodową, karmelową i treściwą podbudowę. Dla mnie balans lekko za mocno przesunięty w stronę słodowości.

    Dystrybucję na Polskę o dziwo prowadzi firma z Lublina...
    Attached Files
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Smaczne piwo o bursztynowej barwie.
    Zawartośc alkoholu 5,5%, ekstraktu nie podano.
    Piana średniowysoka, średniotrwała, do końca picia pozostaje cieniutka warstwa.
    Zapach chmielowy, żywiczny, lekka cytrusowość.
    W smaku mocna, przyjemna goryczka, słodowość, w tle owoce.
    Zakupione za 9,70zł.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Zakupione u samego źródła, to znaczy u importera. Sprzedawca twierdzi, że właściciel zarabia złotówkę na butelce, bo koszta sprowadzenia takie. Zatem cena dość wysoka. Ale chyba warto. Bardzo przyjemny zapach, subtelny, owszem nuty cytrusowe, ale bardziej cytrusowo-chmielowe. Bardzo przyjemna goryczka przy wrażeniu lekkości. Może herezja, ale to piwo to coś pośredniego między bitterem i IPA.

      Comment

      • Arff
        Junior
        • 01-2013
        • 8

        #4
        Wygląda na to, że dostępność Wojtka na terenie kraju bardzo mocno wzrośnie! A może i cena spadnie, bo za import zabiera się Perła Browary Lubelskie CLICK do artykułu!

        Comment

        • Micho441
          • 04-2008
          • 812

          #5
          Z pozycji kolekcjonera.Czemu Wojtek na Polskę nie ma krawatki na butelce a jedynie etykietę główną i kontrę?

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Bardzo smaczne, lekkie ale i treściwe piwo. fajny lekki, chmielowy posmak świetnie okraszony słodowo-kwiatowymi nutami. Nie wiem czy to sugestia, czy nie ale czułem coś na modłę miodowych akcentów. Piana drobna, trwała, mocna oblepiała szkło. Bardzo dobre piwo
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • ksieciuniu
              Senior
              • 11-2013
              • 157

              #7
              A ostatnio dałem się ponieść sentymentowi do misia Wojtka i snobizmowi limitowanej edycji oraz numerowanych etykietek i w Piwomaniaku kupiłem za 14 zł (!)

              Na etykiecie Wojtek, na kontrze Wojtek i kilka zdań o nim, całość wygląda bardzo fajnie (plus ciekawy kształt butelki).

              Piwko w stylu golden ale i czuć je Brytanią – żadnych nowomodnych „perfumowanych: amerykańskich chmieli, niska piana, niezbyt zachęcający, mocno słodowy zapach, ale już przy pierwszym łyku miłe zaskoczenie – na pierwszym planie wyraźna goryczka przyjemnie wygładzona wyraźną słodowa podbudową. Za to po przełknięciu na języku zostaje głównie słodowy (ale nie słodki) posmak.
              Bardzo smaczne piwo, chociaż czy sam płyn wart tej ceny to już inna sprawa…

              Comment

              • Serokomlak
                PIWOmaniaK
                • 01-2009
                • 3705

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksieciuniu Wyświetlenie odpowiedzi
                A ostatnio dałem się ponieść sentymentowi do misia Wojtka i snobizmowi limitowanej edycji oraz numerowanych etykietek i w Piwomaniaku kupiłem za 14 zł (!)

                Na etykiecie Wojtek, na kontrze Wojtek i kilka zdań o nim, całość wygląda bardzo fajnie (plus ciekawy kształt butelki).

                Piwko w stylu golden ale i czuć je Brytanią – żadnych nowomodnych „perfumowanych: amerykańskich chmieli, niska piana, niezbyt zachęcający, mocno słodowy zapach, ale już przy pierwszym łyku miłe zaskoczenie – na pierwszym planie wyraźna goryczka przyjemnie wygładzona wyraźną słodowa podbudową. Za to po przełknięciu na języku zostaje głównie słodowy (ale nie słodki) posmak.
                Bardzo smaczne piwo, chociaż czy sam płyn wart tej ceny to już inna sprawa…
                Piwo smaczne, produkcji angielskiej, nasze zarobki typowo polskie, a do tego transport piwa z Wysp do Polandii i jeszcze specjalna przesyłka z Lublina do Warszawy. Całość składa się na cenę, która - to fakt - była dużo wyższa niż choćby w przypadku innych angielskich i szkockich piw dostępnych w PIWOmaniaKu. Niemniej jednak nie ma co żałować. Było (smaczne) i minęło, bo producent - Beartown Brewery nie zaplanował wznowienia warzenia. Kto wie może być Wojtek nasz ostatni? Z resztą 30 tys. sztuk to faktycznie limitowana edycja choćby w porównaniu z "limitowanymi edycjami" piw liczonymi w milionach butelek...
                fb/PIWOmaniaK
                www.piwomaniak.com
                Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
                Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

                PIWOmaniaK jest czynny:
                od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
                w sb od 12:00 do 19:00
                nd - pn: nieczynny

                Comment

                • wimich
                  Member
                  • 08-2009
                  • 44

                  #9
                  Wojtek wraca do Polski

                  Wiadomość z ostatniej chwili odnośnie Wojtka. Za około miesiąc, półtora Wojtek powinien być na półkach sklepowych. Tym razem zostanie uwarzony na ojczystej ziemi, a nie na emigracji. W tej chwili wiem jeszcze tyle, że ważone będzie wg oryginalnej receptury i przez browarnika z Beartown w browarze, który ma praktycznie identyczny skład wody jak w Beartown. Jak będę wiedział więcej dam znać.

                  W załączniku Wojtek w aktualnym "mundurze polowym". Opróżniona przeze mnie
                  Attached Files

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wimich Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wiadomość z ostatniej chwili odnośnie Wojtka. Za około miesiąc, półtora Wojtek powinien być na półkach sklepowych. Tym razem zostanie uwarzony na ojczystej ziemi, a nie na emigracji. W tej chwili wiem jeszcze tyle, że ważone będzie wg oryginalnej receptury i przez browarnika z Beartown w browarze, który ma praktycznie identyczny skład wody jak w Beartown. Jak będę wiedział więcej dam znać.
                    Też mnie doszły takie słuchy, że ma to być kontraktowiec i w dodatku nie chodzi o Wrężela. Piwo powinno być już dostępne, wg. twoich informacji.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #11
                      O i już znalazłem.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎