Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Dr Citra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Haust, Dr Citra

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnożółty, mętnawo-maślany [4.5]
    Piana: średnia, delikatna, opada powoli ale bez osadzania sie na szkle [3.5]
    Zapach: dość dobrze wyczuwalny, chmielowo-słodowy, limonkowy [4]
    Smak: dość pełne i treściwe ale mogłaby być większa pełność, dominuje mocna goryczka, chmielowa z delikatną, ledwie wyczuwalną cytrynową nuta w tle, minimalne akcenty słodowe, całość bardzo dobrze skomponowana [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: kupione beczkowe w pecie na wynos wiec co tu oceniać....na nalewaku etykieta Citry, żadnych wafli [2.5]
    Uwagi: Samo piwo bardzo dobre ale efekt po nim masakryczny, chodzi mi o historie żołądkowe, a takie mam tylko gdy piwo nie jest skończone, a drożdże jeszcze pracują dość mocno, czegoś takiego nikomu nie życzę, i jak tu żyć?

    Moja ocena: [4.35]
    Attached Files
    Last edited by becik; 01-09-2013, 11:21.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Coś z drożdżami jest nie tak, bo po ociepleniu piwa, w moim egzemplarzu, wyczuwalna była nuta siarkowodorowa, pod koniec zanikła, ale w smaku, przy przełykaniu, był wyczuwalny niemiły akcent
      Zakupione w piątek, w browarze, przez żonę, której dziękuję bardzo
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Dr Citrę ( namieszałem z tym Mr. - może to wpływ wypitej wcześniej Ms. Saison ? ) miałem okazję wypić podczas niedawnej wizyty we Wrocławiu ( Stacja Pub ).
        Intensywny cytrusowy aromat utrzymujący się do ostatniego łyka ( to lubię ), w smaku równie bogate cytrusy plus wyraźna goryczka. Piwo nie miało czasu się ogrzać, wypiłem ze smakiem dość szybko - nie czując wcale tych 16% ekstraktu i 6,5% alkoholu.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, dość klarowny. [4.5]
          Piana: Po nalaniu obfita o bardzo drobnej konsystencji. W ciągu kilku minut redukuje się do trwałej, cienkiej warstwy. Ładnie osadza się na szkle. [4.5]
          Zapach: Mocny, intensywny, cytrusowy aromat amerykańskiego chmielu. Dla mnie poezja. [5]
          Smak: Początek treściwy, z mocną goryczką. Z czasem smak goryczki ulega stonowaniu, piwo staje się lekkie, rześkie i spore było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że to nie 12-tka ale 16-tka. [4.5]
          Wysycenie: Na odpowiednim, średniowysokim poziomie. [5]
          Opakowanie: Fajna etykieta, fajna nazwa. Podobają mi się ostatnie koncepcje Hausta. [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobre, urzekające swą świeżością piwo. Jedna z lepszych polskich AIPA.

          Moja ocena: [4.7]
          Attached Files
          Last edited by docent; 02-09-2013, 09:40.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Mocny, intensywny, cytrusowy aromat amerykańskiego chmielu. Dla mnie poezja. [5]
            Chyba piłem inne piwo... U mnie aromat był baardzo słaby, wręcz niewyczuwalny. W smaku też było nieszczególnie, nazbyt alkoholowo. Piwo specjalnie odstało chwilę (15-20 minut) po nalaniu przed wypiciem żeby się ogrzało. Pite z beczki w ZUP. Po Twojej zachęcie jeszcze raz dam mu szansę

            Comment

            • pataflazy
              Junior
              • 09-2009
              • 13

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny jasny żółty typowy dla tego typu piwa. Wydawało mi sie klarowne ale nie wiem czy wersja butelkowa jest filtrowana czy nie. Brak info na etykiecie. [4.5]
              Piana: Nalewa sie z dużą czapą kremowej piany. Po chwili opada ale cienka warstwa oblepiajaca kufel zostaje do końca. [4]
              Zapach: Dla mnie bomba!! Cudowny cytrusowy aromat, za który kocham piwa aipa. Bliski ideału. [5]
              Smak: Mocno wyczuwalna goryczka już przy pierwszym łyku. Piwo jest niesamowicie pijalne. W ogóle nie czuć ze to 16 stka. Pije się naprawdę doskonale. [4.5]
              Wysycenie: Raczej poniżej średniej, ale piwo pije sie dzieki temu bardzo dobrze - nie jest męczące. [4.5]
              Opakowanie: Ciekawy projekt przyciagajacy oko i wyróżniający się na półce wśród innych piw. [4]
              Uwagi: Doskonałe orzeźwiające piwo nie tylko na gorące dni. Wersja butelkowa kupione w drinkhali za 8,5zl.

              Moja ocena: [4.6]
              Last edited by pataflazy; 03-09-2013, 22:29.

              Comment

              • Zaza
                Junior
                • 08-2013
                • 23

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piwo klarowne, kolor złotawy, słomkowy. Pod światło może delikatnie cytrynowy. [4.5]
                Piana: Gęsta bita śmietana. drobno pęcherzykowata. Utrzymuje się dosyć długo. Pozostawia wyraźne oblepienia na szkle. [4.5]
                Zapach: Chmiel i cytrusy. Bardzo przyjemny i orzeźwiający zapach. Trochę jednak moim zdaniem zbyt ubogi. W innych IPA dało się wyczuć większą głębię. [4]
                Smak: Na początku czuć delikatną słodowość, do tego wyraźnie orzeźwiające nuty owoców cytrusowych. Ostatnią fazą jest głęboka goryczka. Jednak im więcej wypijam piwa, tym w późniejszym etapie czuć bardziej słodowość i owoce. [4.5]
                Wysycenie: Nasycenie jest idealne. [5]
                Opakowanie: Ciekawa szata graficzna, najważniejsze informacje o piwie na etykiecie. Kapsel czysty. [4]
                Uwagi: Bardzo dobre IPA, z pewnością warte polecenia. Trochę drogie, ja swoje kupiłem za 8.80 w Piwnym Stanie w Warszawie. Warto jednak spróbować.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • gaz4
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 192

                  #9
                  Dla mnie to piwo nie było warte swojej ceny choć złe nie było. Ale 9,40 za butelkę polskiej preciętnej IPY to przesada. Nie wiem czyja to wina sklepu/hurtowni/ browaru ale wykorzystywanie małej dostępności piwa na rynku do podbijania ceny to już gruba przesada (choć to czyste prawo rynku). Jeżeli kolejne produkty Hausta bedą miały podobny stosunek cena/jakość to ja dziękuje.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    To jest browar restauracyjny. Ile kosztuje 0,5l na miejscu? Statystycznie pils z takiego przybytku kosztuje 7-8 zł. A Ty kupiłeś to piwo zapewne w Warszawie. Naprawdę sądzisz że ktoś tu wykorzystuje koniunkturę?

                    Comment

                    • gaz4
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 192

                      #11
                      Jakoś na początku Lipca kupiłem Ciemnego Bocka za 7zł (inne Piwa Hausta były zawsze w podobnych cenach7-8 zł) a teraz kosztuje 9. Przez dwa miesiące aż tak wzrosły koszty produkcji w browarze? Nie wydaje mi się.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przez dwa miesiące aż tak wzrosły koszty produkcji w browarze? Nie wydaje mi się.
                        Więc jeżeli ci się nie wydaje to może trzeba dopuścić myśl, że to jednak u ciebie na miejscu cię dymają a nie od razu zwalać winę na browar?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          #13
                          gaz, pocieszę cię
                          wczoraj zrobiłem w tył zwrot przy kasie
                          gdy się okazało, że powyższy wytwór kosztuje 11 zł
                          nie dla psa kiełbasa (i mam tu na myśli jedynie siebie)
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Więc jeżeli ci się nie wydaje to może trzeba dopuścić myśl, że to jednak u ciebie na miejscu cię dymają a nie od razu zwalać winę na browar?
                            Przecież napisał, że nie wie gdzie go wydymali.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • gaz4
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 192

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Więc jeżeli ci się nie wydaje to może trzeba dopuścić myśl, że to jednak u ciebie na miejscu cię dymają a nie od razu zwalać winę na browar?
                              Jakbyś czytał wcześniejsze posty zauważyłbyś, że nie wiem kto tak bardzo chce zarobić. Skłaniam się jednak w kierunku hurtowni bądź browaru, bo piwo to w Warszawie jest drogie niezależnie od sklepu, gdzieniegdzie nawet za bardzo, a dostawca jest raczej jeden więc to pewnie on podyktował takie ceny, bo marże sklepu są raczej stałe.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎