Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Zacne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    Sulimar, Zacne Niepasteryzowane

    Bączek 330 ml - alkohol 6%

    Piana - średnia... dość szybko znikająca do cienkiej warstewki.
    Gaz - średni.
    Kolor - złoty.
    Aromat - lekko owocowy - słodowy.
    Smak - słodkawy, lekka oranżadka, jest lekka niezła goryczka.

    Piwko całkiem niezłe...
    Attached Files
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Te niepasteryzowane piwo jest z datą do 19.02.14 , czyli wiadomo o co chodzi.
    Bączek jest zwrotny i to za 50 groszy.
    Wygląd piwa jest identyczny ze zdjęciem Javoxa.
    Piana szybko znikła. Lacing bez komentarza.
    Kolor złoty i to w kierunku do pilsa ! Jestem zaskoczony. Piwo jest klarowne.
    O dziwo da się to wypić. Jest tu lekka ilość owoców, to trochę wada dla tego stylu.
    Melanoidyny są, ale da się do tego przyzwyczaić, podobnie jak do pluskiew i wiecznych porażek naszych kopaczy.
    Piwo jest pijalne, ma lekką goryczkę, brak metalu, na który ostatnio jestem mocno wyczulony.
    Lekko szczypie w język.
    Jak na sieć sklepów z płazem w logo ( określenie ElDesmadre ) to jest całkiem dobre piwo.
    Gdybym jednak pił w ciemno, to bym powiedział, że jest to górna fermentacja.

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny. [4]
      Piana: Biała, gruboziarnista, po 2 minutach nie ma już po niej śladu. [2]
      Zapach: Słodowy z nutą chmielu. Czysty. [3]
      Smak: Wyraźnie słodowy, po kilku chwilach pojawia się delikatna lekko piekąca goryczka. Piwo lekkie jak na ten woltaż. [4]
      Wysycenie: Niskie, trochę za niskie. [3]
      Opakowanie: Jak cała seria Zacnego, w zielonych barwach. Proste. [3]
      Uwagi: Całkiem przyjemny i pijalny lager. Czysty w profilu. Kupiłem z Żabce za bodajże 1,80 za bączka. Cena do jakości ma wysoki wskaźnik, zastąpi mi Noteckie które zniżyło loty.

      Moja ocena: [3.35]

      Comment

      • Rumcais
        Member
        • 01-2014
        • 91

        #4
        Piłem 4 dni przed terminem przydatności do spożycia... Mogło się trochę nadpsuć? Piany nie było w ogóle, bąble waliły jak szalone a smaku nie odnotowałem. Nie wiem czy to jest objaw nadpsucia (nie było kwasu izowalerianowego, co zawsze uznawałem za sygnał zepsucia) czy po prostu badziewności tego piwa. Profilaktycznie wylałem do umywalki.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowe, klarowne [5]
          Piana: biała, średnie pęcherzyki, opada szybko i zauważalnie, osia na szkle drobnymi krzaczkami [2.5]
          Zapach: slodowo-kukurydziaono-metaliczny [2]
          Smak: jak dla mnie zbyt rozwodnione, cierpka, słaba gorycz, kukurydziana słodkawość, leciutki posmak piwniczego kurzu, nic tu nie gra [2]
          Wysycenie: za duże [3.5]
          Opakowanie: średnioprzeciętna etykieta z serii Zacnych, gładki kapsel [3.5]
          Uwagi: Piwo dla pasjonatów piwa z Biedronek, dla mnie porażka

          Moja ocena: [2.35]
          Attached Files
          Last edited by becik; 25-03-2014, 17:35.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bladozłoty, klarowny. [3.5]
            Piana: I kolejny odcinek "zacnego", bezpianowego serialu: biała, wysoka, chwilowa. [2]
            Zapach: Słodowy, trochę piwniczny, przy pewnej dozie dobrej woli można go skojarzyć z piwami "oldskulowymi". [3.5]
            Smak: Także nic specjalnego, słodowy, ale - niestety - z jakimś dziwnym, ostrym, drapiącym tłem. [3]
            Wysycenie: Wysokie, moim zdaniem jednak zbyt wysokie - może to dlatego piwo drapie...? [3.5]
            Opakowanie: W serii, schludne, a nawet "zacne" . [3.5]
            Uwagi: Akurat w tym niepasterze "zacne" jest jedynie opakowanie...

            Moja ocena: [3.15]

            Comment

            • sebbar
              • 05-2011
              • 19

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: odpowiedni do stylu [5]
              Piana: nie istnieje takie coś jak piana w tym piwie [1.5]
              Zapach: minimalny słód i dalej pustka [2.5]
              Smak: nie wiem czy w ślepym teście odróżniłbym od koncernowego [2.5]
              Wysycenie: odpowiednie [4]
              Opakowanie: bączek z etykietą bez żadnych konkretnych onformacji [3]
              Uwagi: Kupione dla butelki ponieważ brakuje mi bączków w domowym browarze. W promocj,i dla butelki i do pchnięcia kiełby na grillu - ok

              Moja ocena: [2.625]

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                #8
                Myślałem ze będzie gorsze. Kupione z ciekawości za 1,8 pln. Piana na początku niezła, szybko znikła. Wysycenie chyba trochę za duże, kolor dość ciemny. Zapach słodowy a smak słodowo-kukurydziany. Ogólnie nic ciekawego, ale też nie jest to jakaś porażka. Całkiem pijalny lager za skromną kasę
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #9
                  W ramach mej podróży po "Zacnych". Dziś padło na Niepasteryzowane. Szału nie było, ale piwko spokojnie da się wypić. Ma ono jakiś przyjemny piwny posmak, który skutecznie kamufluje niedociągnięcia związane z wodnistością i lekką chemią. Zdecydowanie wolę Zacne Ciemne, ale te też ujdzie.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto. Klarowne. [3.5]
                    Piana: Szybko znika, prawie bez śladów. [2.5]
                    Zapach: Słaby, słodowy / jakby gotowane mięso? / dziwny aromat. [2.5]
                    Smak: Lekko słodkawe, słodowe, prawie bez goryczki, lekka stęchlizna. Blady, mało przyjemny smak. [2.5]
                    Wysycenie: Nie małe i gryzące. [2.5]
                    Opakowanie: No nie najgorsze jak na taką masówkę. Bardzo proste. [3]
                    Uwagi: Dodano pod ilością alkoholu na głównej etykiecie ekstrakt: 12% wag. Piwo niespecjalne, gdyby nie promocja to bym tego nie brał. Data 21.09.2015. Raczej już nie sięgnę chyba że grafika radykalnie się zmieni.

                    Moja ocena: [2.575]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎