Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Eskulap

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Eskulap

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Browar_Jezyce
    Senior
    • 10-2010
    • 131

    #2
    W smaku jest wszystko, co być powinno. Umiarkowana słodycz, wyraźne nuty kawowo-zbożowe i apetycznośc, która zachęca do kolejnych łyków. Kolor ciemnobrązowy. Rzeczą fatalną w Eskulapie okazała się piana. Zniknęła momentalnie po nalaniu, w ciągu dwóch sekund niczym pianka z coli. W smaku bardzo dobre piwo, ale ta piana... Więcej moich obserwacji na blogu
    Birofile - vlog o piwie
    Birofile na Facebooku

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty, fajny. [4]
      Piana: Najsłabsza strona piwa - piana jest kremowa, średniowysoka, nie-trwa-ła. Może to dlatego tak słabo się pieni, że eskulap niejadowity...? [2.5]
      Zapach: Słód palony, echa wędzonkowe i powiew karmelu. [4]
      Smak: Aksamitne piwo w piciu, smakuje lekko dymem i wędzonką, kojarzy mi się z mleczną czekoladą (albo innym latte... ). [4]
      Wysycenie: Niewysokie, w porządku. [4]
      Opakowanie: Jasna sprawa, z ety patrzy na nas gad . Cieszę się na kolejny bieszczadzki klimat, pełne info, kapsel browaru. [4.5]
      Uwagi: Nie czułem w tym piwie owsa, ale nie jadam płatków, więc nie wiem, jak smakuje. Smaczne piwo, polecam.

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • Janek_1
        Member
        • 05-2011
        • 46

        #4
        Ogólnie piwo jest dobre ma prawie wszystko co powinien mieć Stout owsiany. Niepokoi mnie piana. Nie mam jej wcale, znikła nagle tak jak po nalaniu coca-coli.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janek_1 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ogólnie piwo jest dobre ma prawie wszystko co powinien mieć Stout owsiany. Niepokoi mnie piana. Nie mam jej wcale, znikła nagle tak jak po nalaniu coca-coli.
          O tak, dawno nie widziałem w piwie, tak głośno znikającej piany. Gdybym nie nalał piwa energiczniej, nie byłoby jej wcale Poza tym, całkiem dobry staut, choć wole wytrawniejsze i bardziej gorzkie, paloność też większa być powinna. Sorka, toż to słodki stout
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Niesfiec
            Junior
            • 02-2010
            • 2

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno brązowy, taki jak powinien być [4]
            Piana: Coca Cola ? No tak to wyglądała, 5 sekund i po pianie [1.5]
            Zapach: Przyjemny, słody palone, odrobina czekolady i może jakaś wędzonka... [4]
            Smak: Słodkie, lekko czekoladowe, bardzo fajne odczucia, pije się szybko. [4]
            Wysycenie: Pomimo "głośnej piany" niewysokie, takie jak stout winien mieć [4]
            Opakowanie: Jak zawsze najmocniejsza strona piw z URSY. Bardzo fajna. [4.5]
            Uwagi: Ogólnie to spodziewałem się czegoś więcej, ale z drugiej strony to jak na taki ekstrakt to całkiem przyzwoite piwo.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny z rubinowymi przebłyskami na brzegach szkła. [4.5]
              Piana: Czegoś takiego już dawno nie widziałem. Po 15 sekundach od nalania wyparowała z dużym sykiem. No ale przez 15 sekund była więc za to pół punktu. [1.5]
              Zapach: Dominuje karmel, jest trochę czekolady. [3.5]
              Smak: Lekka czekoladowość, niezłe zbalansowanie. Zapowiadane jako 'idealne dla amatorów piw słodkich' wcale słodkawe nie było, co akurat mi odpowiada. Spodziewałbym się większej treściwości przy tak niewysokim odfermentowaniu. [4]
              Wysycenie: Średnie, bez większych zastrzeżeń. Szkoda że fatalnie wpływa na pianę. [3.5]
              Opakowanie: Jak to w przypadku Ursy, jest bardzo ładne. Co ciekawe przy opisie na stronie Ursy więcej miejsca poświęcone jest etykiecie niż samemu piwu. [5]
              Uwagi: Lanej Ursy w Warszawie się już nie uświadczy więc ocena wersji butelkowej. Za tę cenę jest zdecydowanie lepsza alternatywa.

              Moja ocena: [3.625]
              Attached Files
              Last edited by docent; 03-04-2014, 08:24.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • cyoorka
                Senior
                • 03-2007
                • 338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowe, prawie czarne, mętne. [3.5]
                Piana: Niska, grubopęcherzykowa, bardzo szybko znika do zera. [1.5]
                Zapach: Lekko kwaśny, palony, karmelowy. [3]
                Smak: Mocno słodkie, karmelowe, cienkie, brak goryczki. [2.5]
                Wysycenie: Średnie. [3]
                Opakowanie: Fajne, zabawne. Komplet informacji. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.725]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
                  Piana: Brak. [1.5]
                  Zapach: Mało intensywny jak na stouta. Można wyczuć trochę czekolady i kawy, bardzo delikatna paloność oraz kukułki. [3]
                  Smak: W smaku również brakuje tego przytupu, który sprawiłby, że piwo to nabrałoby trochę charakteru. Jest wszystko to co w zapachu i również tutaj brakuje intensywności doznań. Goryczka trzyma poziom piwa, więc jest niska, słabo wyczuwalna, kwaskowata od ciemnych słodów. [3.5]
                  Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Po kilku ostatnio dobrych etykietach z Ursy, ta jest dość przeciętna. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.2]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarno-brązowy, sprawia wrażenie brudnego [4.5]
                    Piana: jakieś cudaki beżowe zaraz po nalaniu, po chwili nie było na piwie nawet bąbelka [1.5]
                    Zapach: słaby, kawowo-kurzowy [3]
                    Smak: w smaku jeszcze słabiej, rozwodnione, rzadkie, lekka paloność przypominająca bardziej mocna kawę niż palony słód, odrobinka czekolady i to niestety białej, może gdzieś tam przemykała lekka goryczka ale i tak momentalnie nikła [2.5]
                    Wysycenie: totalnie wygazowane przez co piwo było jałowe [2]
                    Opakowanie: opakowanie super [5]
                    Uwagi: Opakowanie piw z Ursy nie uratuje, kolejne bardzo słabe piwo rewolucjonistów/rzemieślników

                    Moja ocena: [2.775]
                    Last edited by ART; 28-04-2014, 11:02. Powód: zdjęcie z motywami nazistowskimi
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • fans
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 195

                      #11
                      Ale szklanka...

                      Comment

                      • oberzine
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 228

                        #12
                        nie domyta...

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23798

                          #13
                          Zdjęcie zostało usunięte.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            Piany brak, wysycenie zerowe. Z tego powodu zarówno wizualnie jak i w smaku piwo wypada bardzo kiepsko.

                            Postanowiłem dać Ursie kolejną szansę, ale po tym doświadczeniu to była szansa ostatnia...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              no i samo piwo (ocenzurowane szkło)
                              Attached Files
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎