Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pils SH: Hallertau Mandarina Bavaria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Pils SH: Hallertau Mandarina Bavaria

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy [4.5]
    Piana: średnio obfita, nawet ładna [4.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, owocowy [4]
    Smak: owocowe, ale nie za bardzo, wytrawne, cierpkie, w stylu gorzkiej mandarynki; słodowość na drugim planie [4]
    Wysycenie: odpowiednie [4]
    Opakowanie: [5]
    Uwagi: Lane na FDP. Zwykłego pilsa nie przypomina ze względu na sporą owocowość. Ogólnie dobre, chociaż bez szału. Pewnie jeszcze powtórzę.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
      Piana: Drobna, ładnie oblepia szkło, utrzymała się do końca. [4.5]
      Zapach: Na pierwszym planie słodka mandarynka, dalej chmiel. Przyjemny i świeży. [4.5]
      Smak: Intensywna, gorzka skórka pomarańczy, przyjemna, średnia, ale dosyć długa goryczka, świetnie pijalne i orzeźwiające. [5]
      Wysycenie: Odpowiednie, wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Nowe etykiety gościszewa są duże lepsze. Butelka bezzwrotna. [4.5]
      Uwagi: Ocenione w stylu. Dla mnie nr1 z piw dolnej fermentacji do 13BLG w tym roku. Ogromne zaskoczenie na plus.

      Moja ocena: [4.7]

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Tak się prezentuje
        Attached Files
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, mętnawy. [4]
          Piana: Po nalaniu biała czapa. Redukuje się dość szybko, ale obecna i brudząca ścianki do końca. [4.5]
          Zapach: Miodowo-owocowe akcenty i dość silna słodowość. [4]
          Smak: Mocno goryczkowe, ale przyjemne. Goryczka lekko łodygowa. Z cytrusami w ogóle mi się nie kojarzy. Leciutkie drożdże i słodowy posmak. [4]
          Wysycenie: OK [4.5]
          Opakowanie: Fajne barwy i stylistyka. Dedykowany kapselek. Nie przecieka. [4.5]
          Uwagi: Konsumowane z meksykańskim żarciem, więc nie do końca obiektywna smakowo ocena. Myślę, że dobry kandydat na mitycznego pilsa za 3 pln.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
            Uwagi: Konsumowane z meksykańskim żarciem, więc nie do końca obiektywna smakowo ocena. Myślę, że dobry kandydat na mitycznego pilsa za 3 pln.
            Serio kupiłeś za 3 pln?
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              #7
              Kandydat - bo w kategorii cena-jakość - 3 pln jest jak najbardziej do zaakceptowania.
              Zapłaciłem dwa razy tyle. I w tej cenie niezbyt warto.

              Comment

              • zohan666
                Senior
                • 11-2012
                • 259

                #8
                Minęło pięć dni. Ta sama warka, ten sam sklep, ta sama lodówka, w tej samej temp. - aromat chmielowy zmalał zdecydowanie, a na wierzch wyszło "gościszewo" (nigdy nie potrafiłem określić co to za nuta - szczególnie charakterystyczna w gościszewie NN).
                Gdybym oceniał teraz to max 4.0

                Comment

                • Drago
                  Member
                  • 02-2012
                  • 37

                  #9
                  Spożyłem dzisiaj jedną sztukę tego pilsa i potwierdzam zeznania przedmówcy. Charakterystyczne Gościszewo dusi aromatyczno-goryczkowy chmiel, który powinien być słodko-owocowy, a jest raczej cierpki i ziołowo-przyprawowy. Choć, jak się wysili zmysły to i delikatną mandarynkę można odnaleźć, gdybym tego nie szukał, to pewnie bym to pominął.

                  Generalnie nie jest źle, ale liczyłem na zdecydowanie więcej... lub mniej Gościszewa w Gościszewie.

                  P.S. Bardzo szybko się utlenia do mieszanki kilograma sztucznego miodu, drożdży i słodów.
                  Last edited by Drago; 07-06-2014, 21:19.
                  Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny miód, mocno opalizujący. [4]
                    Piana: Dwa palce tuż po nalaniu, redukuje się stopniowo i nie spada poniżej pełnej warstwy grubości piwnego "wafla" [4.5]
                    Zapach: Zbożowość, brzeczka, słodkie owoce, sardynkowa metaliczność. Zapytacie skąd tak wysoka ocena za tak słabe aromaty? Bo dwa pierwsze to gościszewska klasyka, nieco kontrowersyjna ale mi odpowiada [3.5]
                    Smak: Powtórka zbożowej słodowości, wyraźny chmiel i dość mocna a nawet ostra ziołowo-ziemista goryczka. Wokół tych smaków krąży nuta cytrusa ale równie dobrze może to być autosugestia [3.5]
                    Wysycenie: Pod koniec nieco za małe [4]
                    Opakowanie: Fajna linia etykiet, kapsel firmowy, pełna informacja. Butelka bezzwrotna. [4]
                    Uwagi: Niezłe choć przytłacza brzeczkowo-zbożowy akcent. Bardzo ciekawa propozycja w segmencie lekkich lagerów, niestety za drogie aby pić je na co dzień.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • Derbeth
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 337

                      #11
                      Powtórka po FDP, tym razem z butelki, data ważności 1.09.2014. Mnie smakuje - wyraźnie czuć cytrusy z przebijającą mandarynką, jest trochę piwnicznych aromatów, ale skoro Gościszewo nawiązuje do niemieckiego piwa, to jest on na miejscu. Goryczka solidna, ewidentnie kojarzy mi się charakterem z niemieckimi piwami. Na plus bardzo ładna bursztynowa barwa. Piwo w porządku, trochę nie do końca w moim typie, ale wg mnie warto spróbować.

                      Comment

                      • pen
                        Member
                        • 05-2014
                        • 97

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: slomkowo-mandarynkowy [4.5]
                        Piana: dziwna, grubopecherzykowa, niezbyt trwala [4]
                        Zapach: jest troche chmielu ale jakos malo cytrusowy, troche "skarpetowy" [4]
                        Smak: dosc wyrazna goryczka ale mandarynek prawie nie ma za to jest metalicznosc [3.5]
                        Wysycenie: troche za niskie [4]
                        Opakowanie: calkiem niezle, brak info o typach slodow.. [4]
                        Uwagi: niezly lager, mozna wypic ale szalu ni ma... warka do 01.09.2014.

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • KarlPopper
                          Senior
                          • 11-2013
                          • 133

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemno-żółty, dosyć klarowny [4.5]
                          Piana: Ładna, ale krótka, estetycznie oblepia szkło [4]
                          Zapach: Bardzo ciekawy: zalach słodowości charakterystycznej dla niemieckich pilsów zmieszana z intensywnymi cytrusami [4.5]
                          Smak: Z początku wodniste i wydaje się także słodkie, potem przychodzi goryczka cytrusowo-pilsowa (całkiem niezła) oraz słodowość. Rzeczywiście gorzka mandarynka wyczuwalna, wysoce pijalne, ale troche za mało ciała no i wysycenia też [4]
                          Wysycenie: Mogłoby hyć odrobinę większe skoro to pils [4]
                          Opakowanie: Ładny layout, podane wszelkie informacje [5]
                          Uwagi: Miło było spróbować, ciekawe doznanie, gdyby cena oscylowała wokół 4pln byłaby rewelacja, za 5,50 to jednak lepiej dolozyc troche groszy i kupic o niebo lepsze oki doki pinty lub american lager hausta

                          Moja ocena: [4.25]
                          Last edited by KarlPopper; 15-06-2014, 18:12.
                          Live Craft. Die Punk.

                          Comment

                          • miclen
                            Junior
                            • 10-2012
                            • 11

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn, wyraźnie zmętnione. [4.5]
                            Piana: Rośnie duża, ale szybko opada, ładnie zdobi szkło. [3.5]
                            Zapach: Tu się mocno zawiodłem. Bardzo mało cytrusów, słodowość, lekka ścierka i piwnica. [3]
                            Smak: Dość pełne, niesamowicie pijalne, bardzo dobra goryczka (choć mogłaby być nieco większa). Słodowe. [4]
                            Wysycenie: Dla mnie w sam raz. [5]
                            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, dobrze dobrane kolory, skład jest (choć niepełny), kontreetykieta źle naklejona. [4]
                            Uwagi: Cały czas najlepszym pitym przeze mnie polskim pilsem są dobre warki kormorana jasnego, ale to dość poważny konkurent, jeśli poprawią aromat będzie super. Teraz jest bardzo dobrym, odświeżającym piwem, w sam raz na lato.

                            Moja ocena: [3.675]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny bursztyn, delikatna mgiełka w klarowności [5]
                              Piana: jasnobeżowa, drobna, dość zwarta, opada powoli, do końca zostaje ok 2 cm kożuszek, osadza się niedużymi ilościami na szkle [4]
                              Zapach: słaby, cytrusowo-zbożowy [3.5]
                              Smak: dość pełne i treściwe, w smaku wyraźna, chmielowa gorycz oraz jak dla mnie, zbyt mocnymi cytrusowymi nutami, mandarynkowo-cytrynowymi, dalej w tle fajny zbożowo-słodowy posmak, całość nieźle zbalansowana [4]
                              Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże, ale niewiele [3.5]
                              Opakowanie: ogólnie etykieta wyróżnia się na półce sklepowej, choć moim zdaniem jest zbyt prosta i zrobiona bez większego pomyślunku, firmowy kapsel z Gościszewa [4]
                              Uwagi: Niezłe piwo ale cytrusy za bardzo dominują co mi nie odpowiada, choć piwo samo w sobie jest niezłe i na pewno znajdzie amatorów

                              Moja ocena: [3.85]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 17-06-2014, 12:20.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎