Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pils SH: Hallertau Mandarina Bavaria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brugge216
    Junior
    • 01-2011
    • 15

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoto, nieklarowne [5]
    Piana: średnio obfita, krążkuje [4.5]
    Zapach: słodkie cytrusy, mandarynki, żywiołowość, niezbyt intensywny [3.5]
    Smak: Lekka słodowość, spora, przyjemna goryczka. Piwo lekkie i przyjemne [4.5]
    Wysycenie: Ok [5]
    Opakowanie: Minimalistyczne i estetyczne, brak pełnego skladu [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, lekko mętny. Jak na pilsa, to dość ciemny, ale ja lubię konkretne barwy... [4]
      Piana: Kremowa, wysoka, drobna, sztywna, w zasadzie można czapować. [4.5]
      Zapach: Dość silny chmielowo-ziołowy, ale "w drugiej fali" pojawia się delikatna słodowość. [4]
      Smak: Dość konkretna, klasyczna goryczka, po przełknięciu pozostaje w paszczy posmak chlebowy, jest też obecny nieco niepokojący, ale bardzo smaczny cień cytrusowy. [4]
      Wysycenie: Pojedynczy łańcuszek bąbelków zasuwa do góry, ale organoleptycznie nagazowanie sprawia wrażenie dość wysokiego. [4]
      Opakowanie: Kapsel browaru, proste, klasyczne, czytelne wzornictwo, na kontrze informacje, mnie się podoba. [4]
      Uwagi: Jestem zwolennikiem piw raczej prostych, takie "przekombinowane" napoje budzą mój niepokój na wstępie. Tak było i tym razem, niepotrzebnie, piwo smaczne .

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy, opalizujące. [4.5]
        Piana: Intensywna, dość szybko opada do firanki, nieźle brudzi szkło. [4]
        Zapach: Przyjemny, dość intensywny. Słodowo chlebowy ze skórką pomarańczy (mandarynki?) i trawiastym chmielem. [4.5]
        Smak: Niezła pełnia wykończona przyjemnym owocowym kwaskiem przechodzącym w średnią ale dość długą goryczką. Orzeźwiające, ale nie wodniste. Ogromna pijalność. [4.5]
        Wysycenie: Średnio-niskie, doskonałe. [5]
        Opakowanie: Jest oryginalnie, jest konsekwentnie, są informacje. Ale nie do końca odpowiada mi kolorystyka i czcionka wielkiego "Pilsa"... [4]
        Uwagi: Pyszne, wypiłbym duszkiem gdyby nie potrzeba opisania.

        Moja ocena: [4.45]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny złoty, lekko mętne. [4]
          Piana: Średniej gęstości za to utrzymująca się długo. Bardzo miłe zaskoczenie. [4.5]
          Zapach: Niezbyt intensywny, świeży i rześki. Cytrusy raczej nie w postaci słodkich mandarynek, a startej skórki pomarańczowej. [4]
          Smak: Bardzo przyjemny delikatny smak cytrusów oraz średniej intensywności goryczka o podobnym cytrusowym charakterze. Pijalność bardzo wysoka. [4.5]
          Wysycenie: Wysokie. [4]
          Opakowanie: Proste, czytelne, rzucające się w oczy. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.25]
          Last edited by YouPeter; 19-06-2014, 21:04.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • SirBartBart
            Member
            • 05-2014
            • 33

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jeden z "najładniejszych" pilsów, jakie piłem. Piękna, głębokozłota barwa wchodząca w pomarańcz. [5]
            Piana: Solidna, utrzymuje się w całkiem pokaźnej postaci do końca picia. Tylko lacing taki nijaki. [4]
            Zapach: Znakomity. Czuć lagerową słodość, leciutką szmatkę i niezwykle przyjemne cytrusy: raczej mandarynkę i pomarańcz, niż grejpfruta. [4.5]
            Smak: Jest lekkie, bardzo dobrze i przyjemnie się pije w ciepły dzień. Bardzo orzeźwiające dzięki temu, że nie jest zbyt słodkie - bardzo dobrze skontrowano słodycz przez średnią, ale bardzo przyjemną goryczkę gorzkich pomarańczy. Mniam! [4.5]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego. Bardzo dobre, pomaga w piciu. [5]
            Opakowanie: Jestem fanem minimalizmu - uważam, że najlepsze etykiety na świecie ma Doctor Brew. Gościszewo też chyba lubi minimalizm - choć środki ekspresji ma nieco mniej gustowne niż Doktorzy. W każdym razie - jest bardzo fajne! [4.5]
            Uwagi: Pils nie ma urywać tyłka i ten też tego nie robi. Natomiast ma się go dobrze, przyjemnie pić ze smakiem, zwłaszcza w ciepłe dni. Wszystkie te kryteria Bavaria Pils z Gościszewa spełnia, a na dodatek smak ma zdecydowanie ponadprzeciętny. Szczerze polecam!

            Moja ocena: [4.5]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, lekko opalizujące. [4]
              Piana: Obfita, drobna, powoli opada do grubego kożuszka. [4]
              Zapach: Mało intensywny. Słodowy, siarkowy (gotowany kalafior, bób), trochę jakby metaliczny. Po ogrzaniu wychodzi lekki cytrus i żywica. [3]
              Smak: Raczej wytrawne, lekko słodowe, goryczka trochę metaliczna, na odpowiednim poziomie, przyjemna. Lekki cytrusowy posmak. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Przeciętne. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy. Jest wyraźne zmętnienie. Piwo deklaruje się jako pils. Nie tak ma wyglądać pils. [1.5]
                Piana: Miała grube pęcherzyki, opadła powoli, zostawiła ciekawe firanki na szkle i minimalny kożuszek na finiszu. [3]
                Zapach: Zdecydowanie zbożowy. Może trochę coś od słodu. Zapach jest piękny. [5]
                Smak: Konkretna, chlebowa goryczka. Są też cytrusy, ale nie mandarynka, tylko bardziej grejpfrut. Jest jeszcze gorzka pestka z różnych owoców. Bardzo smaczne piwo mimo coraz bardziej zalegającej na podniebieniu goryczki. [4]
                Wysycenie: Za niskie. Od pilsa oczekuję wyższego. [2.5]
                Opakowanie: Minimalistyczne, ładne. Tylko dwa kolory i trochę napisów w białym kolorze. [4]
                Uwagi: Piwo z datą do 1.09.2014.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoty, opalizujący [4.5]
                  Piana: bardzo wysoka, drobna, biaława, trwała, trochę oblepia szkło [4.5]
                  Zapach: początkowo chmielowo-owocowy (cytrusy, żywica, łodygi, jest i mandarynka), dość przyjemny, potem niestety piwniczno-stęchły [3.5]
                  Smak: mocno goryczkowy (goryczka trochę pozostająca), cytrusowy, kwaskowy, wytrawny, niemal bez kontry słodowej [3.5]
                  Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                  Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel browarowy, pomarańczowo-brązowa etykieta, są wszystkie podstawowe dane plus IBU [4]
                  Uwagi: Do 1.09.2014. Dla mnie zbyt przegięty w stronę chmielu. No i te kontrowersyjne aromaty.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoto-pomarańczowy. [4.5]
                    Piana: wysoka, drobno pęcherzykowa, wolno opada do cienkiej warstwy, zostawia ślady na szkle. [4.5]
                    Zapach: średnio intensywny, cytrusowo-ziołowo-zbożowy ( w tej kolejności) [3.5]
                    Smak: piwo średnio treściwe, goryczka średnio mocna, przyjemna. Lekka słodowość i wyczuwalne cytrusy, co nie za bardzo pasuje do pilsa. [4]
                    Wysycenie: trochę za niskie. [4]
                    Opakowanie: prosta etykieta, czytelna, może być, kapsel firmowy. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Puszek_72
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 269

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Wpadający w pomarańcz [4]
                      Piana: Łanie brudzi szkło, fajna [4.5]
                      Zapach: Zbożowy, troszkę słodyczy jak z z cukrzonego miód i delikatna owocność [4]
                      Smak: Wytrawne z wyraźna goryczką, [4]
                      Wysycenie: Mogło być troszkę wyższe [4]
                      Opakowanie: Jakoś kolorystyka mi nie leży, [4]
                      Uwagi: Przyjemnie się piję, lekkie piwo z ciekawymi smakami nie przekombinowane

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomarańczowy, mętny, jak dla mnie to pils powinien się charakteryzować większą klarownością [3]
                        Piana: Gruba, biała, drobnopęcherzykowa wysoka czapa, która bardzo długo się utrzymuje - piana idealna [5]
                        Zapach: Tu jest niestety fatalnie - DMS w postaci gotowanych warzyw odgrywa główną rolę, za nim trochę słodu i całkiem ładnie z tymi warzywkami komponujący się zapach mandarynki [2.5]
                        Smak: Tu niestety też wyczuwalne na pierwszym planie warzywka, ale za to bardzo fajna goryczka, dość intensywna ale niezalegająca [3]
                        Wysycenie: Średnie, jak na pilsa to chyba trochę za niskie [3.5]
                        Opakowanie: Podoba mi się graficznie, troszkę za mało informacji na etykiecie [4]
                        Uwagi: Nie wiem, czy trafiła mi się butelka ze specyficzną wadą, ponieważ niewiele osób wspominało wcześniej o tym mankamencie, ale chyba pierwszy raz piłem piwo z tak wyraźnym warzywnym DMS-em, a szkoda, ponieważ gdyby nie on, to byłaby szansa na całkiem przyzwoitego i oryginalnego pilsa (chociaż nieco zbyt drogiego jak na prezentowany poziom)

                        Moja ocena: [3.1]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zmętniony, złoto-pomarańczowy. [4.5]
                          Piana: Ładniutka, bielutka i drobnopęcherzykowa, ale bardzo niska i niezbyt trwała. [3]
                          Zapach: Lekko piwniczno-warzywny. DMS niestety dominuje. Spod niego przebijają się jakieś nuty pomarańczowe. [2.5]
                          Smak: Tutaj to samo. DMS jest na tyle mocny, by zabić przyjemność płynącą z picia piwa - ale z drugiej strony nie na tyle, by piwo wylać. Spod warzyw przebija się nawet mocna goryczka i trochę cytrusów. [3]
                          Wysycenie: W porządku. [5]
                          Opakowanie: Informacji sporo, acz skład bez szczegółów (chociaż i tak podano gatunek chmielu ). Etykieta nawet w porządku. [4]
                          Uwagi: Szkoda, bo miałem nadzieję na coś fajnego.

                          Moja ocena: [3.05]

                          Comment

                          • Ravf
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 264

                            #28
                            Poprzedni Pils z Gościszewa bardzo mi smakował, ten już taki dobry nie był. W smaku przewijała się owocowo-kwaskowata nuta od chmielu lecz nie przypominała mi ona mandarynek. Ogólnie piwo ma przez to nieco górno fermentacyjny charakter co jak na pilsa nie jest zbyt dobre.

                            Comment

                            • rgrzech
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 230

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, piwo zmętnione. [4]
                              Piana: Biała, drobna, nalewa się obficie, świetnie zdobi szkło. [4.5]
                              Zapach: Słodowy oraz skórki od chleba. [3.5]
                              Smak: Słodowy z ziołową, średnio-wysoką jak na pilsa goryczką. Piwo sprawia wrażenie pełnego. Finisz jest długi, odświeżający, z lekkim cytrusowo-słodkim posmakiem. [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
                              Opakowanie: Nuda. Nie podoba mi się. [3]
                              Uwagi: Dobry pils. Gdyby w aromacie wyczuwalny był chmiel, byłoby bardzo dobre piwo.

                              Moja ocena: [3.875]

                              Comment

                              • Klatak
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 431

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brudna pomarańcza, bardzo mocno zmętnione (za mocno). [3.5]
                                Piana: Dość obfita, dość trwała, drobno zbudowana, bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
                                Zapach: Niezbyt intensywny, trochę nuty gościszewskiej, trochę słodu, trochę chmielu no i może mandarynka/pomarańcza. [3.5]
                                Smak: Pełne z przyjemną średnią goryczką (może odrobinę zalegającą). Niestety trochę za dużo "Gościszewskości". Dobrze pijalne. [4]
                                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                                Opakowanie: Przemawia do mnie to opakowanie, szkoda że nie ma pełnego składu ale jest ibu i chmiel. [4.5]
                                Uwagi: Warka z datą do 10.01.2015.

                                Moja ocena: [3.9]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎