Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, KonstanciN Z dębowej beczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Czarnków, KonstanciN Z dębowej beczki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Syr_Cinek
    Junior
    • 03-2014
    • 2

    #2
    Kolor: Ciemny bursztyn, klarowny. [5]
    Piana: W kolorze jasnego ecru. Średnio pęcherzykowa. Opada dość szybko. Słabo zdobi szkło. [2,5]
    Zapach: Słodowy, trochę kwiatowy, trochę toffi. Całkiem przyjemny, choć niezbyt intensywny. [3,5]
    Wysycenie: Na początku dość wysokie i drażniące język, po paru minutach gaz jednak zanika i jest lepiej. [2]
    Smak: Słodowy, lekko kwaśny. Jest w nim coś drewnianego, ale przyłączam się do wcześniejszych recenzji i potwierdzam, że nie jest to jakiś szlachetny posmak. Goryczka niska, niezalegająca. [2,5]
    Opakowanie Gdyby nie srebrne paski po bokach byłoby przeciętnie. Jednak przez te paski etykieta jest brzydka, a napisy z tyłu nieczytelne. Na pocieszenie jest stary, ładny kapsel. [2]
    Uwagi: Kupiłem tego KonstanciNa za 4 zł w markecie z muszkieterami i sądzę, że lepiej bym zrobił dokładając złotówkę np. do któregoś z Komesów. KonstanciN "Z dębowej beczki" nie jest okropnym piwem. Niestety nie jest też piwem ciekawym i wartym polecenia.
    Attached Files
    http://studiowizjer.pl/

    Comment

    • Syr_Cinek
      Junior
      • 03-2014
      • 2

      #3
      Dodaję jeszcze fotkę kontretykiety KonstanciNa.
      Attached Files
      http://studiowizjer.pl/

      Comment

      • Neptune
        Senior
        • 09-2013
        • 184

        #4
        To nie to piwo. Browar w Konstancinie jest zamknięty, a to które opisałeś jest obecnie warzone w Czarnkowie.

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, herbata [3]
          Piana: Szybko opada i nic po niej nie pozostaje oprócz delikatnego oblepiania szkła [1.5]
          Zapach: Słodowy karmelowy,palony, chmiel delikatnie [3]
          Smak: Wodnisty, słodowy, palony karmel ? albo to ta dębowa beczka , nie no coś czuć i może to być to dębowe drewno, goryczka jest ale lekka taka trochę cierpka. [3]
          Wysycenie: Na odpowiednim poziomie [4]
          Opakowanie: Jest okey ale kontretykieta wszystko zepsuła, gdyż czytając ją mam problem przez te złote paski i to strasznie denerwuje. Ładny kapsel. [2]
          Uwagi: Warka z 05.03.2015r

          Pierwsze wrażenie to mało treściwe i wodniste, bliżej nieokreślony karmel palony i dziwna kompozycja smakowa niby to chmiel niby ta dębina ? Piwo niewątpliwie dziwne i nie zachęcające do ponownego spróbowania. Bardziej to by mu wyszło na dobre gdyby było poprawnie nachmielone zgodnie ze sztuką niż wymyślone z jakąś tam wątpliwą dębiną które nic nie daje.
          Ogólnie nie polecam ale jeżeli ktoś chce może spróbować bo znowu tragedii też nie ma. Coś mi się wydaje że ten browar długo nie pociągnie z takimi produktami.
          Każdy ma inny gust więc proszę spróbować możliwe że się mylę.

          Moja ocena: [2.85]

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 659

            #6
            Eee, co to było?
            Smak żaden, no dobra, jakiś tam był. Ale za cholerę nie potrafię określić jaki.
            Nic specjalnego, piwa nie wylewam (tego też bym nie wylał) ale tego więcej nie kupię.

            Comment

            • nms007
              Junior
              • 06-2013
              • 21

              #7
              A ja trafiłem na taką oto wersję.

              Aromat: słodowy, lekko chlebowy, karmelowo-maślany (diacetyl?) - nut typowych dla beczki dębowej nie wyczuwam

              Smak:
              słodowe lekko karmelowe/melanoidynowe

              Goryczka: umiarkowanie-wysoka, taniniczna/garbnikowa

              Jak dla mnie typowy chwyt marketingowy z tą beczką dębową. owszem - czuć jakieś drewno, ale takie średnio przyjemne - wręcz stęchłe...
              Attached Files

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Bo z dębowej beczki to tylko Dębowe, widziałem w TV. Twoje to z Konstancina?
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • nms007
                  Junior
                  • 06-2013
                  • 21

                  #9
                  Tak.
                  "Browar Konstancin SA"

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    2 lata na forum. Jakąś wiedzę o tym "browarze" powinieneś już nabyć.
                    Piłeś piwo z Kamionki.
                    Ale fakt, trzeba dodać "nowe" piwo, bo nie ma.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • nms007
                      Junior
                      • 06-2013
                      • 21

                      #11
                      Czyli wg Ciebie mam znać od podszewki każdy browar z którego piję piwo?

                      ps. Po prostu wrzuciłem fotę piwa, które ma nową etykietę i tyle.
                      Ale skoro masz z tym jakiś problem to już Twoja sprawa.
                      Zdrówko!

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Gdybyś zadał sobie trud przejrzenia wątku kilka postów wstecz to nie robiłbyś cyrków.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nms007 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czyli wg Ciebie mam znać od podszewki każdy browar z którego piję piwo?
                          Do momentu w którym niczego nie zgłaszasz nie musisz.
                          Ale jeśli coś zgłaszasz, to rozeznanie warto mieć, by nie robić niepotrzebnego zamieszania.
                          Szanuj moderatorów.
                          Last edited by Pendragon; 15-08-2015, 20:37.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            Nie ma co grzać się w kroczu Panowie, i tak z tego co wiem upał w mojej ojczyźnie subsaharyjski. Fakt że opakowanie obecnego "Konstancina" (a dokładnie piwa marki Konstancin bo na pewno nie uwarzonego w browarze Konstancin) jest bezczelnie i chamsko podszyte pod piwa z tego już nie istniejącego browaru i ktoś nie będący mocno w temacie może być pewien że pije piwo z podstołecznej fabryki.
                            Tym razem to jednak nie wina Tuska a cwaniaczka z Gontyńca że tak wprowadza ludzi w błąd. Pewnie już przygotował se formułkę obrony na wypadek oskarżenia go o wprowadzanie klientów w błąd, ale co z tego skoro klienci tzn my nadal jesteśmy oszukiwani co potwierdza post kolegi Mms007.
                            Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by gdyby Art lub Moderator dodali przy wątkach tyczących ostatnich marek piw z browaru Konstancin jakąś stałą informację iż np:
                            piwa te nie są warzone od (i tu najlepiej data spożywki z ostatniej warki ale pewnie nie do dokładnego ustalenia) i że obecnie piwa marki Konstancin warzy browar w Kamionce (czy Czarnkowie) i tam należy je opisywać może nawet z linkiem przekierowywującym.

                            Wątpię by ktoś obecnie pił piwo około 2-3 letnie bo tyle musiało by mieć by być jednym z ostatnich uwarzonych w Konstancinie. Może gdyby był to jeszcze porter to OK.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Lagerowy, bursztynowy. Piwo klarowne. [3.5]
                              Piana: Szybka redukcja do cienkiej warstewki. [3]
                              Zapach: Zatęchło - piwniczny słód. [2.5]
                              Smak: Przykry, słodkawy słód z nutami stęchlizny. Owocowość aldehydowa z paskudnej piwnicy. Na granicy odruchu wymiotnego. Przykra gorzkość dobija tego farbowanego lisa. [2.5]
                              Wysycenie: Poniżej oczekiwanego. [3]
                              Opakowanie: Nieudolne udawanie starego stylu etykiet. [2.5]
                              Uwagi: Co prawda napisali teraz że to Gontyniec w adresie producenta ale w całokształcie smaku i całego produktu jest wyjątkowo nędznie. Dawno nie piłem takiego podłego piwa. Data: 20.02.2016.

                              Nowa grafika.

                              Moja ocena: [2.625]
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 19-09-2015, 16:23.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎