Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Dyniowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Racibórz, Raciborskie Dyniowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak zwykły, jasny lagerek... [3]
    Piana: Zero. Tzn. była przez jakieś 2 i pół sekundy... [1]
    Zapach: Przez aromat gotowanych warzyw (ach, ta kukurydza z puszki!) przebija się lekki gwoździk! [2]
    Smak: Przepraszam, ale zlew... [1]
    Wysycenie: Ok. [4]
    Opakowanie: Grafika tragiczna, krzywo naklejone... [2]
    Uwagi:

    Moja ocena: [1.65]
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [4.5]
      Piana: Niska i bardzo nietrwała, właściwie po minucie zostaje po niej ledwie ślad na powierzchni. [2]
      Zapach: Słodko-landrynkowo-metaliczny. Warzyw nie uświadczyłem. [2.5]
      Smak: Cóż... Jak typowy, nieszczególny, polski mocny lager. Czyli: landrynkowa słodkość przełamana odalkoholową goryczą. Żadnej dyni, żadnych pestek w nim nie wyczułem. [2.5]
      Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta kojarzy mi się z... Piekłem. Albo ogniem. Chyba przez kolorystykę. Obowiązkowe kłosy zboża, pestki, całość rozpikselizowana albo po prostu niewyraźna. Infomacji mało (nawet nie wiadomo, czy to górniak, czy dolniak), typowa tępawa dykteryjka mówiąca o niepowtarzalnym smaku (a ja bym wolał powtarzalny - ale dobry!), przynajmniej skład napisano. [3]
      Uwagi: Warka do 4 maja 2015. Można, ale po co?

      Moja ocena: [2.675]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne złoto bez zmętnienia. [4]
        Piana: Za szybko opadła. Coś jest na końcu, jakaś pianka, ale i osad znikomy i bąble tak grube, że szybko pękają i nawet tej piany to by Stevie Wonder nie zobaczył. [1.5]
        Zapach: Słodki z warzywem, ale chyba dynią więc nie ma problemu. Jest żelazo i niepotrzebne tu słodkie jabłka. [3]
        Smak: Słodowy z lekkim alkoholem, ubogi. Tu już nie ma żadnej dyni tylko narastający po kilku łykach alkohol, przecież nawet nie duży. Goryczki chmielowej mało, trochę ziół i coś z popiołu. [2.5]
        Wysycenie: Średnie, w kierunku do dużego. [3.5]
        Opakowanie: Na etykiecie pestki dyni i kolor też dyniowy. Kapsel firmowy, podano skład, ale nie podano konkretnych chmieli i słodów. [3.5]
        Uwagi: Da się to wypić. Piwo z datą do 04.05.2015.

        Moja ocena: [2.75]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Co Ty Ojciec, wszystko pijesz z tego szkiełka?
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Prawie wszystko
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                No to fota z innego szkła
                Attached Files

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  I znowu brudy jakieś .
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Przepłukuję wodą wewnątrz i nie tylko, przecieram ręką z zewnątrz, coby zaparowanie zabić, i nic ;(
                    Last edited by WojciechT; 06-01-2015, 22:17.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      A nie lepiej umyć płynem do naczyń i pozostawić do wyschnięcia?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Hmm, może faktycznie coś robię źle? Po wypiciu piwa szkło myję ręcznie detergentem i wodą, odstawiam do góry nogami do wyschnięcia, a po wyschnięciu wstawiam do szafki. Kiedy chcę się napić piwa, wyjmuję szkło z szafki, przepłukuję wodą, wodę strzepuję (może tu jest błąd - powinienem nie przemywać albo wytrzeć szkło od środka?) i nalewam piwo.
                        Last edited by WojciechT; 06-01-2015, 22:46.

                        Comment

                        • derius
                          Member
                          • 07-2006
                          • 35

                          #13
                          Witam
                          Piwo dyniowe:
                          kolor starego złota, piana minimalna tylko na początku, zapach warzywa-owoce, w kwestii smaku- dla mnie brak dyni poza etykietą na butelce i nie łączę go z piwem.
                          Ogólnie jako ciekawostka może być jednak dość droga 6,20 zł.
                          Mam porównanie ponieważ kolega warzył dyniowe i to jest bez porównania! Tam delikatny smak dyni ponad goryczką a tu płasko i warzywnie. Dla ciekawych.

                          Comment

                          • KDWG
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 143

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4]
                            Piana: Obecna. Przez jakieś 10 sekund. Później zero. Trudno opisać coś, co zniknęło szybciej niż się pojawiło. [1.5]
                            Zapach: Słodkawy, metaliczno-owocowy. Jak u typowych mózgotrzepów. Żadnej dyni, aromatycznego chmielu, bida z nędzą. Na szczęście bez warzyw. [2]
                            Smak: Słabiutko. Słodki, landrynkowo owocowy metal. Na szczęście nie heavy, ale jednak. Dyni tu nie uświadczymy, chmielu także, goryczki (jakiejkolwiek!) brak. [2]
                            Wysycenie: Ok. [5]
                            Opakowanie: Tak przód, jak i tył naklejone krzywo, grafika rodem z painta. Z tyłu informacje podane - dobrze, że nie kryją się z tym, że to zwykłe "piwo jasne mocne". Banały o smaku dla koneserów przepełniają czarę goryczy. [3]
                            Uwagi: Jak na ironię raczyłem się ostatnio marynowaną dynią i chyba to mnie podkusiło by sprawdzić jak Racibórz się do owej dyni ustosunkował. Nie smakowało mi. Nigdy więcej.

                            Moja ocena: [2.25]
                            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎