Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Niezłe Ziółko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Niezłe Ziółko

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Złoty, mocno opalizujący.
    Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
    Zapach: Owocowo-ziołowy. Pomarańcze, cytryny, gruszki i mieszanka ziół, której aromat z grubsza odzwierciedla zioła użyte w składzie.
    Smak: Treściwość średnio niska, całość dosyć wytrawna. Lekka słodowość, wyraźne nuty owocowe podobne do tych w zapachu (cytrusy, gruszka) i wyraźne nuty ziołowe, swoim profilem przypominające trochę pastę do zębów, ale nie dominują na tyle, żeby było to nieprzyjemne odczucie, wręcz przeciwnie. Lekka kwaskowatość. Goryczka dosyć niska, o ziołowym charakterze, który utrzymuję się dosyć długo na języku.
    Wysycenie: Średnie do średnio wysokiego.
    Ogółem: Bardzo dobre. Przyprawy są jak najbardziej wyczuwalne i przyczyniają się do bogatego i unikalnego profilu smakowego, jednocześnie go całkowicie nie dominując. Piwo mocno orzeźwiające i pijalne.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, opalizujący, raczej klarowny. [4.5]
      Piana: Ładna, bardzo drobna jak piasek, zbita, ale niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Cytrusowy, owocowy i lekko przyprawowy, a także lekko słodowy. [4]
      Smak: Pieprzne jest to piwo. Lekko kwaskowate, ziołowe. Skojarzenie kolegi wyżej z pastą do zębów też mi się napatoczyło, acz nie uważam go za tak przyjemne. Posmaki owocowe, raczej treściwe. [3.5]
      Wysycenie: W porządku. [5]
      Opakowanie: Całkiem fajne. [4.5]
      Uwagi: Ogólnie smaczne, ale coś mi nie odpowiada w jego smaku. Może to wspomniana pasta do zębów?

      Moja ocena: [3.85]

      Zdjęcie:
      Attached Files
      Last edited by WojciechT; 05-04-2015, 18:31.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, lekko mętny. [4]
        Piana: Dość wysoka, śnieżnobiała, opada szybko, ale zostaje kożuch. [4.5]
        Zapach: Przyprawowo-pieprzny. Przyjemny, ale słaby. [4]
        Smak: Słodkawe, słodowe, dość silny ziołowy posmak, lekko kwaskowe. Goryczka niska, ziołowa. [4.5]
        Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
        Opakowanie: Ładne, fajny styl, pełen skład podany. [4.5]
        Uwagi: Lekkie, orzeźwiające piwo o silnie ziołowym smaku. Jednak w przeciwieństwie do Otella tutaj wszystko jest harmonijnie ułożone. Może te ziołowe posmaki jedynie zalegają zbyt długo, ale ogólnie jest ok. Po ogrzaniu bardziej wytrawne. Polecam.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • Marchi
          Senior
          • 12-2006
          • 130

          #5
          Dziwne to piwko.

          + orzeźwiające
          + pachnie Belgią
          + deklarowane dodatki (zioła) wyraźnie wyczuwalne

          - bardzo lagerowe w charakterze
          - prawie zupełny brak piany
          - kosmiczne wysycenie (psuje pijalność)

          Śmieszny twór. Mam za małe doświadczenie w saisonach, żeby je jednoznacznie krytykować.

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, piwo klarowne. [4.5]
            Piana: Biała, drobna, zwarta, zalewa się obficie, jednak szybko opada. Nie zdobi szkła. [3.5]
            Zapach: Wino musujące, słodowość, jałowiec, kwiaty. [3.5]
            Smak: Jałowiec, słód pilzneński, kwiaty, białe półsłodkie wino i fenole. Piwo zdecydowanie belgijskie w charakterze. Z dodanych ziół, tylko rozmaryn w niewielkim stopniu daje o sobie znać, reszta woli się nie pokazywać. Goryczki brak, mimo to piwo jest odpowiednio rześkie i dobrze pijalne. [4]
            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Fajna metryczka, poza tym nuda. [3.5]
            Uwagi: Dobry, dobrze pijalny saison. Dodatek ziół wydaje się być zbędny.

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • pavlo11111
              Member
              • 11-2014
              • 78

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne złoto; klarowne [4.5]
              Piana: Piana naprawdę kiepska, niewielka i znika w zastraszającym tempie; nie ma mowy o zdobieniu szkła; bardzo trudno ją pobudzić [2]
              Zapach: Czuć Belgię; przyprawy, kwiaty, zioła; do tego lekko przejrzałe owoce i słodkość; całkiem przyjemny i intensywny [4.5]
              Smak: Słodycz z lekką nutą przypraw i kwiatów oraz ziół; goryczka bardzo niska; finisz lekko cierpki [4]
              Wysycenie: Wysokie ale nie przeszkadza [5]
              Opakowanie: Całkiem niezła seria Piwoteki [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, zamglony [4.5]
                Piana: Niewysoka i nietrwała, redukuje się do pogrubionego pierścienia, trudna do pobudzenia, drobnopęcherzykowa, brudnobiała. [2]
                Zapach: Przyprawowo-ziołowy, skórka pomarańczy, lekka wędzonka, dość intensywny aromat, nawet bogaty, choć ciężko wyodrębnić poszczególne elementy. [4.5]
                Smak: Lekkie, przyprawowe, słód pszeniczny, skórka pomarańczy lekko pieprzne, wytrawne , delikatna kwaskowatość, niewysoka drożdżowa goryczka. [4.5]
                Wysycenie: średniowysokie - w porządku, tylko trochę za szybko się wygazowało. [4]
                Opakowanie: Fajne, komlpet informacji, jak inne z Piwoteki, trochę zbyt podobne. [4.5]
                Uwagi: Warka do 31.01.2016, blg 12,5%, alk 4,7% obj. Bardzo smaczne piwo, lekkie, orzeźwiające, dobrze zbalansowane, o przyjemnym, dość intensywnym aromacie i złożonym smaku. Jedynie piana zostawia wiele do życzenia. Trzeba pić dość szybko bo gaz ucieka .

                Moja ocena: [4.225]

                Poprzednie warki miały 14% blg i 5,5% alk. obj., więc to trochę inne piwo.
                Last edited by rafalek21; 15-10-2015, 21:26.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎