Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, [Kraftwerk] Citrinitas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, [Kraftwerk] Citrinitas

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Smoked chili ipa. Alkohol 5,7 ; ekstrakt 14.
    Wędzonkę czuć wyraźnie, chociaż jest dość łagodna. Chili wydaje się niewyczuwalne podczas picia (aczkolwiek ja mam bardzo wysoką tolerancję na ostrość) ale po przełknięciu coś pikantnego delikatnie się odzywa w przełyku.

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Dość pokręcone połączenie dało zaskakujący i raczej mało spodziewany efekt - piwo jest rewelacyjne i świetnie pijalne. Żaden ze składowej nie jest wyczuwalny jakoś super mocno, ale pijąc Citrnitas od razu wiadomo, że mamy do czynienia z wędzoną ipa podrasowaną chili.

      Dla mnie bardzo mocna czwóreczka z bardzo dużym plusem. Do maxa zabrakło bardziej intensywnego zapachu, no i dość skąpa piana.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, leciutko zmętniony. [4]
        Piana: Biała, bardzo wysoka, strzępiasta, trwała, ładnie się osadza. [4.5]
        Zapach: Żywica konkretna, ale ze znaczącym aromatem wędzonki. Tak lubię . [4.5]
        Smak: Tutaj także konkret - goryczka, tło owocowe z akcentem cytrusowym i ledwie pikantnym podkręceniem. [4]
        Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
        Opakowanie: Proste, charakterystyczne, ale... jakieś takie... kulawe. Poza tym czekałem na kolejne "zbrojne" piwo z Kraftwerk'u. [3]
        Uwagi: Piwo smaczne. Doceniam smakowe wygibasy i inne dzikie węże, ale... w sumie... po co...?

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozłoty, lekko zmętniony, opalizujący. [4.5]
          Piana: dość obfita, początkowo drobnopęcherzykoa, jednak szybko dziurawi i redukuje się, zostawia jakieś ślady na szkle. [3.5]
          Zapach: dominuje aromat wędzonki, w tle trochę żywic. [4]
          Smak: tak jak w aromacie dominuje wędzonka, przyjemna pełnia słodowa, goryczka raczej niska, trochę jej brakuje, wyczuwalne delikatne pieczenie od chilli, nieprzesadzone. [4]
          Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
          Opakowanie: całkiem fajna grafika, pełen skład. [4]
          Uwagi: warka do 10.07.2015,

          Moja ocena: [4]
          Attached Files
          Last edited by rafael52; 06-05-2015, 21:55.

          Comment

          • Lesnick
            Senior
            • 03-2010
            • 153

            #6
            Zdaje się, że należałoby poprawić nazwę tego piwa Jest: Citrnitas, a powinno być Citrinitas.
            Piwko ciekawe w spożyciu, nieco inne od dotychczasowych wędzonek. To chili z pieprzem sprawiło całkiem zaskakujące doznania.

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4]
              Piana: Lekko wymuszona ale oblepia szkło i osadza się warstwą na powierzchni. [4]
              Zapach: Na pierwszym planie kiełbasiana wędzonka w tle jakieś owoce. [4]
              Smak: Owocowo-słodowe. Podczas degustacji daje o sobie znać chmiel o ziołowym charakterze. Uczucie pieczenia po przełknięciu. Długi wędzony finisz i raczej niska goryczka. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, OK. [4]
              Opakowanie: Nudnawa etykieta, niepełny skład. [3.5]
              Uwagi: Warka 10.07.15 Całkiem ciekawe połączenie. Mimo dziwacznych dodatków piwo o 'czystym' profilu. Pijalne i orzeźwiające.

              Moja ocena: [4.175]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 26-05-2015, 22:29.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: No, jak IPA. Pomarańczowy, zmętniony. [5]
                Piana: Niezbyt wysoka, ale ładna, biała, zostawia na szkle spore ślady. [3.5]
                Zapach: U la la. Mocna wędzonka. Właściwie przykrywa wszystko. [4]
                Smak: Trzymam to piwo w ustach i jest lekkie zaskoczenie. Smaków typowych dla IPA czy AIPA prawie nie czuć; przypomina raczej patyk trzymany w ognisku posypany pieprzem albo rozgryziony ołówek, którym jemy kiełbasę. Chilli na szczęście jest na tyle mało, że pojawia się tylko jako delikatne pieczenie w gardle (nie lubię piw z chilli), za to po przyzwyczajeniu języka do wędzonki pojawia się całkiem spora goryczka. Piwo dosyć ekstremalne i na pewno nie posmakuje osobie, która wcześniej nie spotkała się z tymi stylami - mi smakuje bardzo. [4.5]
                Wysycenie: W porządku. [5]
                Opakowanie: Skład dokładny, kapsel bez nadruku, sama etykieta mnie nie przekonuje. [3.5]
                Uwagi: Mocne smakowo piwo. Ja takie lubię.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • Piwny_Radek
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 108

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Barwa miedziana, opalizująca. [4.5]
                  Piana: Piana obfita, choć szybko redukuje się do niewielkiej drobnopęcherzykowej powłoki, pozostawiającej po sobie ładny lacing. [4]
                  Zapach: Na pierwszym planie dominują gotowane warzywa zza których przebija się delikatny aromat owoców cytrusowych. Niewielkie nuty wędzone przewijają się w tle i mieszają ze słabą metalicznością. Całe szczęście warzywka i monety nie są szczególnie intensywny i nie odrzucają od piwa. [3]
                  Smak: W smaku pojawia się już klasyczne cytrusowe IPA z łagodną wędzonką w tle. W posmaku odczuwalna jest kwaskowość, zaś na finiszu ujawnia się ostrość chili. Goryczka średnio intensywna, nieco pieprzna. W odczuciu piwo jest wytrawne. [3.5]
                  Wysycenie: Nasycenie średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Komplet informacji o piwie, etykieta niezbyt porywająca, kapsel golas. [3]
                  Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...kraftwerk.html

                  Moja ocena: [3.4]
                  http://piwnyradek.blogspot.com/
                  http://instagram.com/piwnyradek

                  Comment

                  • kniazix
                    Member
                    • 08-2007
                    • 69

                    #10
                    a próbował ktoś porównać butelka vs. beczka? bo możliwe, że ja już miałem przytępiony smak po wersji butelkowej, a kran wydawał mi się zdecydowanie łagodniejszy zwłaszcza wędzonkowo/chili
                    A piwo jak dla mnie bardzo udane zwłaszcza na taki mix

                    Comment

                    • pavlo11111
                      Member
                      • 11-2014
                      • 78

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciano-miedziany; klarowne [4.5]
                      Piana: Gęsta, zbita; drobne i średnie pęcherzyki, ładnie zdobi szkło; trwała [4.5]
                      Zapach: Z butelki aromaty pieprzowe, ze szkła głównie wędzonka i delikatne cytrusy [4]
                      Smak: Wędzoność która zdecydowanie przykrywa cytrusy, goryczka popiołowa lekko zalegająca, papryczki na odpowiednim poziomie, po ogrzaniu bardziej wyczuwalne cytrusy [3.5]
                      Wysycenie: Brak zastrzeżeń [5]
                      Opakowanie: Etykieta niezbyt przekonująca, dodatkowo brak niektórych informacji [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎