Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Califia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6075

    Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Califia

    West Coast IPA, 16* Plato, alko 6,9%, IBU 70. Data: 04-06-2015.

    Piana - na starcie duża, powoli zredukowała się do pełnej warstwy i dużego lejsingu.
    Barwa - mętna żółto-pomarańczowa.
    Gaz - poniżej średniej.
    Aromat - cytrusy, lekki grapefruit.
    Smak - lekka goryczka, gorzkość wzrasta na lekko słodkim, cytrusowym.

    Szaleństwa nie ma, w takiej ilości amerykańskiej rewolucji chyba za bardzo się nie wybije.
    Attached Files
  • Vortex
    Senior
    • 12-2011
    • 153

    #2
    kiedy będzie możliwość oceny?

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6075

      #3
      Można użyć tego znaku z wykrzyknikiem w prawym górnym rogu.

      Comment

      • cejot
        Member
        • 11-2014
        • 64

        #4
        Jak na IPA to może wydawać się że mało goryczki, ale jak dla mnie ładnie wywarzone piwko, fajne na lato. Aromat za to nieziemski, pierwszy niuch i łał ! jak miło, cytrusowo i w ogóle. Polecam, dobre piwo.

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, klarowne. [4.5]
          Piana: Betonowa, obfita, długo się utrzymuje i oblepia szkło. [5]
          Zapach: Świeży, rześki, cytrusowo-żywiczny. [4.5]
          Smak: Żywiczne, karmelowe, cukierkowe ale skontrowane solidną herbacianą, grejpfrutową goryczką. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Fajny motyw, dokładny skład. [4.5]
          Uwagi: Warka 2.06.15 Następne smaczne piwo od Trzech Kumpli. Picie to prawdziwa przyjemność.

          Moja ocena: [4.55]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 25-05-2015, 23:02.

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty, lekko blady, delikatnie zmętniony. [4.5]
            Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest dość trwała, zostawia, sporo śladów na szkle. [4]
            Zapach: solidna dawka aromatów chmielowych, cytrusy, owoce tropikalne, multiwitamina, całość bardzo przyjemna. [4.5]
            Smak: również dużo nut chmielowych, cytrusy, tropiki, lekka słodowość, goryczka średnia, chyba trochę brakuje do 70 IBU. [4.5]
            Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, mogło by być trochę niższe. [4]
            Opakowanie: ładna grafika, utrzymana w stylu browaru, duży plus za pełen skład, szkoda tylko że butelka 330 mL. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • Winalubie
              Junior
              • 05-2015
              • 12

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy / ciemnozłoty [4.5]
              Piana: Obfita, zostaje w szkle i na szkle dosyć długo [4.5]
              Zapach: słodkie owoce tropikalne (mango, ananas) i cytrusy [5]
              Smak: Przyjemnie owocowe, goryczka umiarkowana (z pewnością nie wyczuwalne jest tu 70 IBU jak podaje etykieta – i bardzo dobrze!), słodkie zakończenie. [5]
              Wysycenie: średnie [4.5]
              Opakowanie: Poprzeczka w tej dziedzinie jest dosyć wysoka, widziałem ładniejsze etykiety, no i ta butelka 0,33l. dziwnie się kojarzy większości ludzi, co nie znaczy jednak, że nie jest wygodna [4]
              Uwagi: Na pewno godne polecenia, tak jak Native American i Pan IPAni z tego samego browaru.

              Moja ocena: [4.85]
              Attached Files
              Last edited by Winalubie; 26-05-2015, 09:56.

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne, brudne złoto, solidnie zmętnione. W ogóle nie przypomina piwa w stylu West Coast IPA. [3]
                Piana: Biała, drobna, skąpa i w dodatku szybko opada, ale z to bardzo ładnie wzbudza się po zamieszaniu. [4]
                Zapach: Intensywny, słodki aromat grejpfruta, mango, liczi i pomarańczy. Pomimo początkowej euforii, w połowie degustacji zapach kompletnie stracił swoją intensywność. Dodatkowo na wierzch wyszła mokra szmata. [3]
                Smak: Piwo zdecydowanie wytrawne, z nutami grejpfruta, pomarańczy i mango. Goryczka wysoka, ziołowo-grejpfrutowa, zalegająca i ściągająca, przez to nieprzyjemna. [3.5]
                Wysycenie: Niskie, dla mnie odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo prosta i czytelna etykieta, z dużą ilością informacji. Podoba mi się. [4.5]
                Uwagi: Po początkowym zadowoleniu, szybko pojawiła się szara rzeczywistość, która obnażyła niedociągnięcia tkwiące w tym piwie. Bardzo ulotny aromat i nieprzyjemną goryczkę. Kolor również do poprawy.

                Moja ocena: [3.45]

                Comment

                • murek17
                  Member
                  • 06-2014
                  • 52

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dość jasny bursztyn, ale jednak jest to wciąż bursztyn/pomarańcz. Jak na west coast'a mogłoby być jeszcze jaśniejsze. Intensywnie zmętnione, jednak bez farfocli czy też błota. [4]
                  Piana: Piana na jeden palec, drobniutka. Opada jednak szybko do krążka. Delikatnie znaczy szkło. [3.5]
                  Zapach: Intensywnie cytrusowy, wręcz kwaśny - jak cytryna czy limonka. Niezwykle rześki. Gdzieś z tyłu pałęta się jeszcze słodycz, ale dominują cytrusy. Jest bardzo dobrze. [5]
                  Smak: Jest wytrawnie i cytrusowo, nie ma słodyczy. Goryczka wyraźna, krótka, nie zalegająca, w grejpfrutowym stylu. Jak na West Coast IPA mogłaby być jeszcze większa, ale absolutnie nie można na nią narzekać. Alkohol dobrze ukryty, zaledwie leciutko grzeje w przełyk. W smaku jest to rzeczywiście West Coast [4.5]
                  Wysycenie: Nieco poniżej średniej, lekko gryzące w język - fajnie się to komponuje z rześkimi aromatami i smakami w tym piwie. [5]
                  Opakowanie: Plus za bączka - jestem fanem takich butelek, same etykiety od Trzech Kumpli nie powalają, a jednak kurczę - lubię je. Jest coś w tych etykietach że je lubię - są proste, mają żywe kolory. Dużo informacji, choć nie wszystkie. [4.5]
                  Uwagi: Warka do 20.07.2015. Bardzo fajne rześkie piwo. Godny reprezentant stylu West Coast IPA, dostałem to czego się spodziewałem, a nawet więcej (fantastyczny aromat!).

                  Moja ocena: [4.575]

                  Comment

                  • Piwny_Radek
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 108

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złocista barwa z widocznym zmętnieniem i pływającymi drobinkami osadu. [4]
                    Piana: Piana drobna, puszysta i obfita. Biała warstwa utrzymuje się przez długi czas, pozostawiając na szkle ładny lacing. [4]
                    Zapach: Przyjemny cytrusowo-tropikalny aromat delikatnie podszyty słodyczą. Dalej z kolei rozchodzą się ziołowo-trawiaste akcenty, dobrze prezentujące się w towarzystwie mocno słodowego tła. [3.5]
                    Smak: Jeśli chodzi o smak, ten stoi już po wytrawnej stronie mocy. Cała reszta jest odzwierciedleniem zapachu, a więc także i tutaj mamy owocową mieszankę (mango, mandarynki, ananas, cytrusy) na słodowym tle. Goryczka grejpfrutowa, przyjemnie odczuwalna i niezalegająca - odpowiednio skrojona dla stylu. Piwo cechuje się dobrą treściwością, za którą idzie także dobra pijalność. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie średnie w kierunku do wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Etykieta nie budzi większych emocji, kapsla niestety brak. Obecny jest za to pełny skład piwa. [3]
                    Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...ch-kumpli.html

                    Moja ocena: [3.575]
                    http://piwnyradek.blogspot.com/
                    http://instagram.com/piwnyradek

                    Comment

                    • ardek
                      Member
                      • 07-2015
                      • 49

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złote, przejrzyste [5]
                      Piana: Średniopęcherzykowa, oblepia szkło, ale szybko znika. [3.5]
                      Zapach: Cytryna, grejpfrut, pomarańcza, żywiczność, słodowa słodycz [4.5]
                      Smak: Grejpfrutowo-pomarańczowa goryczka. Przyjemna słodycz. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. [5]
                      Opakowanie: Pan IPAni to to nie jest, ale nadal estetyczne. No i tu będę miał czelność odjąć pół punktu za brak kapsla. [4.5]
                      Uwagi: Do 15.09.15

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • gauron
                        Junior
                        • 12-2015
                        • 26

                        #12
                        IBU: 70
                        opak.: butelka (past.)
                        data: 2015-11-17#1
                        data przydatności: 2016-03-23
                        ocena: 4 – b.dobre
                        cena: 7,99 zł
                        miejsce: Tesco

                        opis:
                        zapach: ładny, słodkawy: mango;
                        w smaku: b. lekki przypieczony chleb, gładkie (smak jakby z użyciem słodu żytniego!), lekko wytrawne;
                        goryczka: średnia do niskiej (grejpfrutowa);
                        piana: skromna;
                        przyjemne
                        http://fb.com/browarGauron

                        lista wszystkich degustacji

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          A jesteś pewien, że piłeś piwo z Nowego Sącza?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Prawie żółty, zmętniony. [4]
                            Piana: Jasna, początkowo obfita, szybko opadła. [3.5]
                            Zapach: Najpierw chmiele amerykańskie a potem ...DMS(!?) Fetorek z czasem stał się znacznie mniej intensywny i dający się tolerować. [2.5]
                            Smak: Słody kontrujące wyraźną goryczkę szlachetną - grejpfrutowo-ziołową. Niestety z czasem wszedł jakiś dziwny posmak. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie do wysokiego, może być. [4]
                            Opakowanie: Ładna grafika, dobre info na kontrze. [4.5]
                            Uwagi: Cały efekt spierdzielił fetorek. A piwo całkiem durch :-)

                            Moja ocena: [3.25]

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2835

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                              Opakowanie: Ładna grafika, dobre info na kontrze.
                              Sprawdziłeś na kontrze miejsce warzenia ?
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎