Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman, Bosman Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    Bosman, Bosman Niefiltrowane

    Ostatni wypust Bosmana od jakiegoś czasu dostępny w sklepach,więc postanowiłem kupić i przekonać się jak smakuje piwo,które jest: ,,stworzone z pasji naszych browarników'' oraz przeznaczone: ,,...dla tych którzy nie uznają kompromisów''.

    Piwo jasne,pasteryzowane,zawartość alkoholu 5.8%,ekstraktu 12.1*.

    BARWA: Niezbyt mocna...blado-złocista i zamglona. Trzecia wlewka całkowicie mętna i nieprzejrzysta. Średnia ilość osadu drożdżowego. [3.5]
    PIANA: Nie była ładna,szybko się dziurawiła...od razu widać,że będzie nietrwała mimo,że początkowo była wysoka. Po trzech minutach opadła do obwódki i firanki po środku,nieznacznie obkleiła ścianki,na końcu została sama obwódka. Była biała,składała się ze średnich i dużych pęcherzyków. [2.5]
    ZAPACH: Przede wszystkim słodowy...lekko alkoholowy i mączny. [2.5]
    SMAK: Głównie słodowy z mini goryczką,którą niestety przykrył lekki alkohol i znowu trochę czuć mąkę. [2.5]
    GAZ: Na początku spore wysycenie,ale wygazowało się tuż przed końcem. [2.5]
    OPAKOWANIE: Okocimskie,zwrotne. Etykiety wzorowane na innych BOSMANACH,zmieniła się kolorystyka i dorzucili dwa gryfy po bokach żaglowca. Te gryfy jakieś takie dziwne...nie nasze,nie pomorskie. Szczegółowych informacji nie ma,chociaż jest wzmianka o jasnym słodzie pilzneńskim i zawartości ekstraktu. Kapsel specjalny. [3.25]

    UWAGI: Warka do 19.09.2015,wypite 28.05'15. Koncern Carlsberg Polska- wypuścił kolejny niepotrzebny produkt,lepiej by było gdyby zdziałali ,,niepasteryzowanego"... Wzmianki o edycji specjalnej nie ma,ale na 100% nie utrzyma się na rynku za długo. Niepasteryzowane ma tylko o 0,1% alk. więcej od Fulla,ale czuć go w smaku w odróżnieniu od czerwonego. Nie wiem czy kupię kolejne.
  • amigo007
    Senior
    • 02-2008
    • 252

    #2
    Zgadzam się z przedmówcą, piwo na pewno się nie przyjmie. Jest zbyt "egzotyczne", a dla wielu pływające "farfocle" z niefiltracji to będzie wada. Żeby to jeszcze coś dodawało do smaku, ale brak filtracji temu piwu nic nie dodaje w smaku. Piłem i niezbyt mi podeszło. Nadal jeśli już pić bosmana, to najlepiej wypada full. Niefiltrowane na pewno się nie przyjmie. Według mnie też już bardziej mogli wskrzesić niepasteryzowane. Ale widać eksperymentują, czy coś innego się przyjmie.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłocisty, lekko mętne [5]
      Piana: biała, drobna, trzyma się naprawdę długo, opada powoli do kilkucentymetrowego kożuszka na piwie [4]
      Zapach: słabiutki, chmielowo-słodowy [3.5]
      Smak: pełne, w miarę treściwe, fajna chmielowa goryczka, dobrze wyczuwalny słód, momentami wybija się delikatna słodkawość, całość dobrze się komponuje [4]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: podoba mi se prosta dwukolorowa (biel i granat) szata etykiety, do tego kapsel w takiej samej tonacji [5]
      Uwagi: Naprawdę niezłe piwo koncernowe pie w przyjemnością

      Moja ocena: [3.975]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto. Piwo jest delikatnie mętne. [4]
        Piana: Koloru białego, niska, nawet fajnie krążkuje, cóż z tego, tylko z pół minuty. [2.5]
        Zapach: Słodowy, siarkowy jak z zapałek. Trochę chmielu. [3]
        Smak: Słód, lekki karton, goryczka nawet duża jak na koncern, ziemista. Czuć też alkohol, ale delikatnie. [3]
        Wysycenie: Zdecydowanie za duże, cały czas bekam. [1.5]
        Opakowanie: Kolory dwa, biały i niebieski. Kapsel dedykowany, brzydka krawatka. [3]
        Uwagi: Tragedii nie ma. Raz na jakiś czas można wypić. Warka 27.12.2015.

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #5
          Całkiem znośny koncernowy niefiltr, piło by się lepiej, gdyby nie zbyt duże wysycenie.

          Nie mam jakichś większych zastrzeżeń, jak na koncern.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            To jakaś ściema - klarowny niefiltr?

            Pewnie tylko inne etykiety do standardowego piwa.
            Piwo zachowuje się i smakuje trochę jak full albo bardziej jak "ichni" specjal...

            Piana słaba zaraz znika, gaz duży, słodkawe, słodowe, może ciut zbożowe. Mini goryczka.

            Bosman ze Szczecina przypomina fajne chwile wakacyjne więc nie użyję na razie A-matu .
            Attached Files

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, mętny, widoczny osad na dnie butelki. [3.5]
              Piana: Średnia, niezbyt trwała, trochę obkleja szkło, do końca pozostała obwódka z niepełnym środkiem. [2.5]
              Zapach: Słodowy, owocowy, zbożowy. [2.5]
              Smak: Słodowy, zbożowy, lekka owocowość. Goryczka była średnioniska, krótkotrwała. [3.5]
              Wysycenie: Dokładnie jak w poście#1. [2.5]
              Opakowanie: Jak wyżej u Javoxa. Etykiety ocierające się o lekki kiczyk... dwa gryfy usiłujące wywrócić łajbę na pełnych żaglach. Kolorystyka naklejek i sam kapsel, okej. [3]
              Uwagi: Warka do 3.01.2016, wypite 24.12'15. Tym razem było dużo lepiej, choć ocenka za smak zawyżona, bardziej by pasowała [3.25]. Nie było alkoholowego posmaku, ani mącznej zbożowości. Osadu było ciut mniej niż w pierwszych warkach, mimo tego zmętnienie było całkiem przyzwoite, ale do niefiltrowanych Kasztelanów było mu daleko. Warki do lutego i marca, osadu nie posiadają prawie wcale... chyba na taką warkę musiał trafić Javox. **125**

              Moja ocena: [2.975]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎