Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Profanum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cichy333
    Junior
    • 02-2015
    • 1

    Wąsosz, [Perun] Profanum

    Profanum jest dostępne na Krakowskim festiwalu piwa, Black IPA. Z nalewaka i w butelce.
    Click image for larger version

Name:	20150607_132216.jpg
Views:	1
Size:	34,3 KB
ID:	2093099

    Piłem dwa łyki od kolegi, brał z nalewaka. Uderzyła mnie w twarz mokra sierść (kota?). Etykieta w wersji czarnej według mnie lepiej się prezentuje. Kapsel Perunowy.
    Ekstrakt 13 blg, alk. 5.6 obj.
    Cena za butelkę na festiwalu chyba 9 albo 10zł.
    Last edited by cichy333; 07-06-2015, 12:28.
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Od Sacrum to lata świetlne. Piwo pijalne, ale nieciekawe, nudne. Behemoth'stwo zbyteczne.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • titan
      Senior
      • 08-2014
      • 122

      #3
      Nieźle piwo ale na pewno nie w stylu. Wyczuwalne buty kawowe, palone. Tak w zapachu jak i smaku. Goryczka raczej średnia. Pite Rzeszów beerweek

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: prawie, że czarny, widoczne znikome, rubinowe refleksy. [4.5]
        Piana: niezbyt obfita, ale dobrze zbudowana, bardzo drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
        Zapach: dominują aromaty czekoladowe, kawowe, palone, chmiele dopiero na drugim planie, trochę cytrusów i tropików. [3]
        Smak: tak jak w aromacie wyraźna paloność, sporo kawy, nuty chmielowe na dalszym planie, goryczka średnia delikatnie w kierunku niskiej, wyraźnie palona. [2.5]
        Wysycenie: średnie w kierunku niskiej, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
        Opakowanie: w stylu browaru, grafika całkiem niezła, pasuje do koncepcji, szkoda tylko, że nie ma składu na etykiecie. [4]
        Uwagi: warka do 13.12.2015, piwo zdecydowanie bardziej pasuje na stout niż na ipa.

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • kubalen
          Junior
          • 09-2012
          • 2

          #5
          Piłem 2 razy. Raz na BeerWeek w Rzeszowie, przy 30 stopniowym upale i wczoraj z butelki w domowym komforcie. W obu sytuacjach odczucia te same: brak chmielowego buchnięcia, którego spodziewałbym się w Black IPA. Druga rzecz to wrażenie, że w ślepym teście nie odróżniłbym Profanum od Nocy Kupały, a spożywam ją nader często. Ogólnie smaczne, dobrze pijalne, w końcu Noc Kupały to solidne piwo

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, pod światło przebłysków nie widziałem. Jak stout. [4.5]
            Piana: Dużo lepsza niż w pitym przed momentem Sacrum. Gęsta, zbita, złożona z raczej grubych bąbli, ale opadała powoli. [4]
            Zapach: Na pierwszym planie czekolada, później trochę kawy i palonych słodów. Jest delikatny grejpfrut. Znów jak stout. [3]
            Smak: Sporo paloności, kwasku, ale też w końcu coś z IPA, czyli niewyszukanej, ale wyraźnej, cytrusowej goryczki. Palone słody jednak dominują, wyczuwalna jest też gorzka czekolada. [3.5]
            Wysycenie: Wolałbym trochę wyższe. [3]
            Opakowanie: Behemothowe, tym razem czarna etykieta. [3.5]
            Uwagi: To raczej American Stout. Warka do 13.12.2015. Pewnie jeszcze z parę razy powrócę...

            Moja ocena: [3.4]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Beżowa, niezbyt wysoka, szybko opada niemal do zera. [3.5]
              Zapach: Lekko czekoladowy, karmelowy, susz kwiatowy. [4]
              Smak: Kwaskowy, cytrusowa chmielowość, lekko palone, susz kwiatowy, goryczka średnia/niska, cytrusowo-ziołowa, na koniec lekko popiołowy posmak. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Stylowe, lepsze niż biała wersja. [4.5]
              Uwagi: Dobry american stout z tego BIPA Bardzo lekkie, niemal wytrawne, goryczka nie jest wysoka, zdecydowanie za niska jak na deklarowany styl. Podobnie jest z chmielowością, ogólnie nie ma ono zbyt wiele smaku, przypomina pijalnego, lekkiego dry stouta. Dominują kwaskowe, cytrusowe posmaki i lekka paloność. Niezłe, ale zupełnie nie w stylu.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Winterstorm
                Member
                • 06-2014
                • 60

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, jak w stoutach. [4]
                Piana: Bardzo ładna, nalewa się wysoka, pozostaje bardzo długo. Beżowa, drobnopęcherzykowa z pojedynczymi średnimi bąblami, ładnie ozdabia szkło. [4.5]
                Zapach: Dominuje tutaj paloność i trochę kawy, amerykańskie chmiele zepchnięte na dalszy plan i jakby w tle, a z czasem niestety prawie całkowicie znikają. [3.5]
                Smak: Goryczka średnia w kierunku niskiej, bardziej palona, niż cytrusowa. Do tego czarna, gorzka kawa, leciutka kwaskowość. Trochę niestylowo, ale w zasadzie całkiem smacznie, chociaż bez rewelacji i wyrywania z butów. [3.5]
                Wysycenie: Niskie. Za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Bardzo udane, lepsze, niż w przypadku Sacrum. Brakuje tylko pełnego składu. [4.5]
                Uwagi: Jak już niektórzy pisali piwo nie za bardzo trafia w styl, bo bardziej przypomina jakiegoś stouta, niż Black IPA. Czyżby oszczędzali na chmielu?

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • Winterstorm
                  Member
                  • 06-2014
                  • 60

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, jak w stoutach. [4]
                  Piana: Bardzo ładna, nalewa się wysoka, pozostaje bardzo długo. Beżowa, drobnopęcherzykowa z pojedynczymi średnimi bąblami, ładnie ozdabia szkło. [4.5]
                  Zapach: Dominuje tutaj paloność i trochę kawy, amerykańskie chmiele zepchnięte na dalszy plan i jakby w tle, a z czasem niestety prawie całkowicie znikają. [3.5]
                  Smak: Goryczka średnia w kierunku niskiej, bardziej palona, niż cytrusowa. Do tego czarna, gorzka kawa, leciutka kwaskowość. Trochę niestylowo, ale w zasadzie całkiem smacznie, chociaż bez rewelacji i wyrywania z butów. [[ [3.5]
                  Wysycenie: Niskie. Za niskie. [3.5]
                  Opakowanie: Bardzo udane, lepsze, niż w przypadku Sacrum. Brakuje tylko pełnego składu. [4.5]
                  Uwagi: Jak już niektórzy pisali piwo nie za bardzo trafia w styl, bo bardziej przypomina jakiegoś stouta, niż Black IPA. Czyżby oszczędzali na chmielu?

                  Moja ocena: [3.675]
                  Attached Files
                  Last edited by Winterstorm; 09-07-2015, 21:26.

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz, prawie czarne, mętne. [4]
                    Piana: Niezbyt obfita ale drobne pęcherzyki. Ładnie oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
                    Zapach: Chmielowy - żywica, syrop na kaszel, landrynki. [4]
                    Smak: Dość gęste, pełne. Gorzka czekolada. Odczucia typowe dla połączenia amerykańskiego chmielu i ciemnych słodów. Zostawia przyjemną kakaową mączkę na podniebieniu. Goryczka średnia o charakterze palonym. [4]
                    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, minus za niedokładny skład [4]
                    Uwagi: Warka 12.12.2015 Jak najbardziej do wypicia. Nie zachwyca ale też nie jest w żaden sposób wadliwe.

                    Moja ocena: [4.025]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 09-07-2015, 23:02.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Dzoshu, znamy już Twoje szkło.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dzoshu, znamy już Twoje szkło.
                        Cieszy mnie to Specjalnie dla 'fanów' następne zdjęcie będzie w innym
                        Last edited by Dzoshu; 10-07-2015, 21:11.

                        Comment

                        • Szymon_Grodny
                          Member
                          • 08-2013
                          • 56

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dzoshu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Cieszy mnie to Specjalnie dla 'fanów' następne zdjęcie będzie w innym
                          Dobre szkiełko nie jest złe.

                          Barwa czarna, nieprzejrzysta. Piana zbita, trwała, beżowa. W aromacie palność, gorzka czekolada, kawa, ziołowość, cytrusów mało albo prawie brak. Bardzo przyjemny. W smaku czuć paloność ale nie kwaśność (ta owszem, pojawia się ale dopiero później). Tu także wyraźna czekolada, raczej gorzka, niż mleczna, nieco kawy. Bardzo przyjemna faktura - piwo jest gładkie, pełne. Do tego ziołowość z chmieli. Wysycenie niskie, dla mnie ok. Goryczka średnia w stronę niskiej, dosyć długa ale nie nudna.

                          Opakowanie w stylistyce Peruna, obowiązkowo czarne dla Black IPA, z motywami charakterystycznymi dla współpracy z Behemothem - jest ok ale bez fajerwerków. Kapsel firmowy.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Derbeth
                            Senior
                            • 04-2013
                            • 337

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                            Piana: beżowa, mała, nietrwała, jedyny plus, że nawet ładnie zdobi szkło [2.5]
                            Zapach: wyrazisty, sosnowo-chmielowy, w tle trochę kawy [4.5]
                            Smak: dominuje średnia "zielona" goryczka, do tego gorzka czekolada; gładkie, nawet dość lekkie, "przystępne" piwo [4]
                            Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
                            Opakowanie: dopracowana etykieta, własny kapsel, trochę mało informacji o składzie [4.5]
                            Uwagi: Nie jestem fanem stylu, ale jak dla mnie jest nawet ok.

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Warka 15.12.15
                              pite wczoraj czyli jak zwykle przeciągnięte o "kilka dni"

                              Kawowe, czekoladowe oraz palone. Bardziej moim zdaniem american stout niż BIPA/CDA
                              W aromacie dodatkowo nuta wiśni i śliwki :] ciekawie to współgra z resztą.
                              Piwo szybko wypite i jakbym miał kolejne także by poszło.

                              W regularnej cenie raczej tylko dla kumatych fanów zespołu.
                              Właściciel sklepu powiedział mi, że po wyjściu tego piwa na rynek 90% osób które kupowało to piwo robiło to tylko dla nazwy zespołu nie mając pojęcia co to za piwo :]
                              już widzę ich miny jak piją tę czarną breję nie mającą nic wspólnego z ich ukochanym leszkiem czy wareczką :]

                              Co by nie było, żem uprzedzony. Słucham Hehemotha praktycznie od ich pierwszej płyty na której brzmiał jak stado kóz biegnących po garczkach na rzeź w pustym garażu.
                              Last edited by dlugas; 29-12-2015, 10:27.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎