Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolštejn, Vogtey

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Kolštejn, Vogtey

    Jasna 10°, alkohol 4%.
    Kolor złoty, praktycznie klarowne, jedynie lekka mgiełka.
    Piana biała, gęsta z większymi oczkami przy szkle, poszarpana na powierzchni. Gruby, choć nierównomierny kożuch utrzymywał się bardzo długo, zostawało też trochę plam na ściankach.
    Zapach słodowy z lekką piwniczną kanalizą.
    Smak lekko słodowy z leciutką nutą owocową w tle. Goryczka niewielka ale przyjemna, pojawia się na podniebieniu w chwilę po przełknięciu.
    Poprawna 10°, dobrze gasi pragnienie ale niczym specjalnym nie zachwyca.
    Wysycenie w normie w górnej jej strefie.
    Podane w szklance firmowej z ciekawym logo, podkładki dostępne na stołach.
    Próbowaliśmy 11.07.2015 na miejscu w browarku za 28 kč. Jak na czeską 10° cena dość wysoka ale to góry, może więc im wyżej to i ceny też wyższe.
    Attached Files
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak na czeską 10° cena dość wysoka ale to góry, może więc im wyżej to i ceny też wyższe.
    Też mnie trochę wgięło, gdy za 4 petki (2x10° i 2x12°) pani zawołała 280 koron. Zapłaciłem, odebrałem resztę, a potem okazało się, że w tej reszcie zabrakło 3 koron. Nędznych trzech koron. To pozostawiło niesmak.
    Jednak samo piwo jak najbardziej smaczne. Bardzo przypomina Polickę 10° (cholera, może wręcz za bardzo?), gładkie, dość pełne jak na dziesiątkę, z wyraźną lekko ziołową goryczkę, bez żadnych wad (nie, masła też nie ma )
    Dobre piwo, ale za drogie.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      KOLOR: jasnozłoty, klarowne.
      PIANA: biała, średnio obfita, drobnopęcherzykowa o sporej trwałości.
      ZAPACH: spora ilość diacetylu, którego aromat dominuje; pod tym nuta chmielowa i delikatna słodowość.
      SMAK: początkowo maślany posmak, który ustępuje przyjemnej, chmielowej nucie.Finisz z wyraźna goryczką i lekko chlebowym posmakiem.
      WYSYCENIE: średnie.
      OGÓLNIE: szkoda, że masełko jest na pierwszym planie, bo gdyby nie to, to byłoby całkiem przyjemne piwko. Cena poszybowała w górę, za 1L butelkę PET zapłaciłem 90 koron. Termin do 25.08.2019 (degustowane 17.08.2019).
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎