Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Higieja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Higieja

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn [4]
    Piana: Niezbyt wysoka, drobna, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [3]
    Zapach: Biszkoptowa słodowość, trochę Earl Grey, troszkę cytrusów i odrobina owoców tropikalnych. [3.5]
    Smak: Umiarkowana słodowość, trochę wodniste, lekko cytrusowe, niewysoka goryczka herbaciano-cytrusowa, trochę karmelu, ogółem całość jest mało wyrazista. [2.5]
    Wysycenie: Niskie - nawet pasuje. [4]
    Opakowanie: Piękna etykieta, jak inne z Olimpu, czytelna, zawiera komplet informacji. [5]
    Uwagi: Dziwne i słabe piwo, lekkie, płaskie w smaku, jak dla mnie to nieudany eksperyment. Wziąłem z ciekawości, bo oczekiwania miałem niewielkie dla "American Earl Grey Pils". Warka do 08.04.2017.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • grejwi
      Member
      • 08-2014
      • 78

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: (Ciemny) bursztyn. Klarowne. [5]
      Piana: Drobna, obfita. Dość szybko opada do obęczy przy ściankach szkła i resztek piany na powierzchni piwa. Bardzo ładna koronka. [4.5]
      Zapach: Bardzo intensywny - czuć earl grey'a (bergamotka, czaj herbaciany). Lekkie nuty landrynkowe. [4.5]
      Smak: Słodowość nie za wysoka, ale też nie można mówić o przesadnej wodnistości. W samku również wyraźny jest earl grey, ale i niska do średnio intensywnej, grapefruitowa (pestki) goryczka. [5]
      Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
      Opakowanie: Standardowo propsuję etykietę Olimpu. Dane i skład - szczegółowe. Kapsel czarny. [5]
      Uwagi: Warka do 08.04.2017 r.

      Wersja butelkowa. Wcześniej piłem prosto z beczki na WFDP i muszę powiedzieć, że różnica jest niewielka na korzyść beczki.

      Moja ocena: [4.75]
      Last edited by grejwi; 11-07-2016, 17:38.

      Comment

      • klucha710
        Member
        • 05-2016
        • 35

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote, lekko opalizujące. [5]
        Piana: Piana biała, szybko opadła, brak lacingu. [2]
        Zapach: Aromta zimnej, czarnej herbaty. Zapachy chmielowe i tutaj przede wszystkim trawsiastość, jakieś przyprawy, cytrusy. W tle lekka słodowość. [5]
        Smak: Zimna, czarna herbata, chmiele (przede wszystkim cytrusy i owoce tropikalne). Goryczka średnioniska (trochę zbyt niska) i kompletny brak słodowości. [3.5]
        Wysycenie: Wysycenie średniowysokie, piwo lekkie, pijalne, gładkie. [5]
        Opakowanie: Podstawowe dane są podane, w składzie brakuje atunku drożdzy. Reszta bez szału. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4]
        Attached Files
        Last edited by klucha710; 16-08-2016, 20:20. Powód: Dodanie zdjęcia.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Lekka herbatka na przedszkolnej stołówce [4]
          Piana: Niska, dość krótka, szybko rwąca się na wysepki ale za to drobna [3.5]
          Zapach: Herbata (nie zaparzona), tytoń, siano i landryna. gdybym nie widział etykietki doszukiwałbym się pokracznej czeskiej piwnicy ze zbutwiałym sianem.
          Przyjemnie nie jest ale dodaję pół punktu za zgodną z deklaracją herbatę [3.5]
          Smak: Puste, płytkie, wodniste. Dominuje mydlany posmak, zapewne herbaty, choć ja bym go opisał jako siana zalanego zimną wodą. Goryczka niska [3]
          Wysycenie: Pomiędzy niskie a średnie. Ciut za mało [3.5]
          Opakowanie: Wzornictwo Olimpu coraz bardzie mi się podoba [3.5]
          Uwagi: Rozczarowanie. I niesmaczne, i nieharmonijne. Piątka z groszami do odżałowania ale piwo nie zachęci zbytnio do kolejnych zakupów

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎