Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dráteník, Světlý ležák 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Dráteník, Světlý ležák 11°

    Podstawowe piwo z browarku z Únanova, warzone całorocznie.
    Kolor ciemniejszy żółty, mętne.
    Piana gęsta, oczka drobniuteńkie ale niewysoka max na 2-3 cm. Dość szybko znikła do mgiełki na powierzchni pozostawiając obrączkę a na szkle nieliczne plamy.
    Pachnie wyraźnie - słodowo z nutą świeżego masła.
    W smaku również dominuje przyjemna słodowość, trochę ciasteczkowa z morelową nutą owocową. Lekki diacetyl również występuje ale zupełnie nie przeszkadza, a wręcz nadaje swojskiego smaczku. Dawka chmielowej goryczki pojawia się na końcu dobrze dopełniając bukiet smakowy.
    Przyjemne, klasyczne, swojskie piwo, bardzo dobrze pijalne.
    Próbowaliśmy 14.09.2016 w restauracji U Molíků w Únanově gdzie jest zawsze dostępne, cena 25 kč. Dedykowanego szkła nie było ale na stołach wewnątrz zauważyłem firmowe podkładki (usiedliśmy na tarasie, dlatego pobrałem dopiero do drugiego piwa).
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Niestety nie jest zawsze dostępne. Podczas mojej majowej wizyty GO nie było. Brakło i nie miał kto uzupełnić braków. Jeżeli ktoś specjalnie tam się wybiera radzę wcześniej zadzwonić.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      To informacja od pana sládka, że to jedyne miejsce gdzie jest stale. Jednak mówił też, że nie nadąża z warzeniem szczególnie w lecie gdy uczestniczył w kilku plenerowych imprezach piwnych. Dlatego możliwe, że i na miejscu w Únanově mogło zabraknąć.

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Rozumiem o co chodzi. Moją informację podałem na wypadek jak by ktoś akurat specjalnie na to piwko chciał pojechać. Może się nie napić. W zeszłym roku bylem tam dwa razy i zawsze było dostępne.

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Nadal dostępne i nadal bardzo smaczne.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎