Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] 27,5 Barley Wine Burbon BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] 27,5 Barley Wine Burbon BA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tablooid
    Junior
    • 04-2016
    • 8

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, w stylu ale pod światło widoczne były mikro farfocle [4.5]
    Piana: Praktycznie nie było, minimalna obrączka wokół szkła [3.5]
    Zapach: Tutaj działo się i to dużo. Piwo jest bardzo złożone, duży nacisk na akcenty słodowe + kokos i suszone owoce. Całość dopełnia wyraźna beczka, czyli dużo, bardzo dużo wanilii. [4.5]
    Smak: Jeszcze lepiej niż w zapachu. Piwo ma bardzo gęstą, syropowatą fakturę, powoli spływa po szkle. Alkohol bardzo przyjemnie rozgrzewał spływając do żołądka. Słodowość skontrowana amerykańskimi chmielami. Do tego dochodzi kokos i wanilia. Trochę tanin, drewna w posmaku. [4.5]
    Wysycenie: Praktycznie zerowe, ni to ziembi, ni to parzy. [2.5]
    Opakowanie: Jeden z mocniejszych punktów tego piwa. Komplet informacji na etykiecie, która sama w sobie jest wyjątkowa. Szlachetny papier, złota czcionka, lak na kapslu ( ale tutaj także minus bo dzięki niemu nie dało się wąchęć z butelki). Czuć, że obcujemy z produktem klasy premium. [4.5]
    Uwagi: Degustując to piwo zastanawiałem się czy było warte 50 zł i moim zdaniem nie było.. Piwo jest bardzo dobre, klasowe ale piłem lepsze BW w tej cenie. Jak dla mnie pół litra na taki balling to za dużo, lepsza byłaby butelka 0,33. Jedna butelka poszła w leżak. Zobaczymy za rok lub dwa..

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9730

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobursztynowy nieprzejrzysty. [4]
      Piana: Kremowa, drobna i wysoka, ale niezbyt trwała. Przy tych parametrach nie dziwi.. [4]
      Zapach: Słód, karmel, toffi, powiew wina i suszonych owoców, minimalny alko. [4]
      Smak: Jest moc . Jest alko, lekko drapie w gardle. Jest też karmel i lekki posmak popiołu i suszonych śliwek - może to daje razem śliwki wędzone? A może to ta beczka właśnie? Burbona nie stwierdziłem, ale też go nie pijam. [4]
      Wysycenie: Na początku niepotrzebnie wysokie, wręcz szczypiące, psuje wrażenia smakowe. Po odczekaniu sytuacja znacznie się poprawia. [3.5]
      Opakowanie: Bardzo elegancka eta. Wszystkie wrażenia pozytywne idą jednak się... paść, gdy przystępujemy do otwarcia butelki. Miałem uje*aną całą kuchnię drobinkami laku, a pijąc, co jakiś czas knajacko spluwałem lakiem, podobnie, jak ongiś palacze "Sportów". Po co to komu??? [3]
      Uwagi: Poważne piwo. Nie na wyjście z kumplami, raczej na stonowaną degustację w fotelu przy kominku. Także ze względu na cenę... .

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany, zamglony pływającymi drobinkami, widoczne kawałki laku . [4]
        Piana: Niska, szybko znika, zostawiając trwały, cienki pierścień, słaby lacing. [3]
        Zapach: Wyraźny aromat bourbonowy, słodowy, karmel, trochę suszonych owoców. Dość intensywny i przyjemny. [4.5]
        Smak: Solidna karmelowa słodowość, jest też trochę bourbonu, gęste i bardzo słodkie - jak syrop, wysoka ziołowa goryczka, ciała na pewno nie brakuje, alkoholu nie ma w smaku, ale wyraźnie rozgrzewa w przełyku. [4]
        Wysycenie: Niskie - prawie idealnie pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Elegancka etykieta, pełny skład, pół biurka upieprzone w laku, trochę wpadło do butelki. Powinni sobie darować ten lak, albo zamienić go na coś mniej kruszącego np. wosk pszczeli. [3]
        Uwagi: Sporo tu tej beczki po bourbonie - szczególnie w aromacie. Bardzo smaczne piwo, nawet chętnie bym je powtórzył, jakby było za połowę obecnej ceny. Warka do 01.06.2017.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎