Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po Godzinach-Woodside

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Amber, Po Godzinach-Woodside

    Do tej pory nie było wątku, a tu już na mignęła druga warka.

    Imperial Porter 9zł 0,33, 4 sztuki na Żabkę w składzie łuska kakao, chipsy dębowe-ale nie zdominowały, aframon=rajskie ziarna, przyzwoite parametry 26 i 10,5

    Warka nr 1, degustowana 06.01.2021,

    Piana znikła, ale gazuje, w aromacie dużo czekolady, do picia, z Peru, słodkiej, masa kajmakowa, karmel, brak nut drewnianych, aframonu też, deserowo bardzo. W nucie dolnej więcej czekolady, dębowe, ułożone w smaku, jest aframon, taki kardamonowy, finisz gorzkawy, ale nie palony,lekko imbir. Bardzo dobre, ułożone, z czasem będzie wytrawniejsze. Poza kwestią z pianą i gazem, reszta na duży plus.

    degustacja 09.11.2021

    Po roku piwo osiągnęło 1000% pijalności, ogromną aksamitność, ułożenie, charakter słodyczy i nadal nie wchodzi w rejestry wytrawno-kwaśne. Warto pić już teraz, bo mogło już osiągnąć equilibrium.

    Ta pierwsza warka będzie pita jeszcze w najbliższym czasie

    Imperial Porter 8zł 0,33, 6 sztuk na Żabkę skład i parametry bez zmian

    Pojawiło się 13.01, później było do dostania wczoraj, a oficjalnie z gazetką ma być od dzisiaj.

    podana data rozlewu, maj 2022, czyli też nie za świeżo, może już się zaczęło układać? Jest mocno wysycone, piana ciemnobeżowa. W zapachu uderza kokos i marcepan. Jest kawa z mlekiem, papryka wędzona, dużo wanilii. Ponieważ podgazowane, to i piana szybko opada do obrączki, ale aromat na tym zyskuje. Spod piany wychynął kokos w czekoladzie-batonik bounty, bardzo lekko cynamon, dużo kawy. Dość intrygująco. W nucie dolnej masa kokosa aż pod niebiosa, co oni mają z tym kokosem? Aromat jest bardzo nierówny, ale ciekawy. W smaku dużo czekolady belgijskiej, znowu mleko, kawa z mlekiem, goryczka narastająca, korzenna. Piwo bardzo aksamitne, nie przesłodzone, nie da się ukryć, że choć warka diametralnie odbiega od pierwszej, to poziom trzyma. Ponieważ leży na półce i jeść nie woła, pewnie dokupię pozostałe (co też uczyniłem-edit.). W ogólnym rozrachunku, warka lepsza, ciekawsza i...tańsza.


    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Typowo degustacyjne (mówię o tym ostatnim wypyście) piwo. O ile porter Bojanowski, który pojawił się w tym samym czasie mocno słodki to tu ta słodycz ładnie jest zbalansowana. Jak dla mnie piana opada bardzo szybko, ale przy tym rodzaju piwa to mnie nie dziwi. Nie piłem pierwszej (albo nie pamiętam), ale to jest akurat na teraz. Kokos dla mnie słabiej (jeśli nie homeopatycznie; co dobre) ale beczka wyraźniej. Aromatu czy smaku aframonu nie znam, więc w tym temacie się nie wypowiadam.

    Comment

    • zasada
      Senior
      • 05-2007
      • 188

      #3
      Petitpierre ja zupełnie nie potrafię pisać o smakach, jak czytam Twoje posty to zazwyczaj łapię lekki zawrót głowy.
      Niemniej jedna butelka wypita i jakkolwiek smakowało, to pierwszy wypust bardziej trafił w mój gust (to było 2020 czy 2021?)
      5 butelek w piwnicy. Poczekam.
      Każde zwierzę koi dotyk
      Blaszony

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #4
        Ocena z marca... zagubiona w odmętach telefonu

        Piana - więcej na początku potem pełna warstewka (a potem już nie).
        Lacing - niewiele, spływający.
        Gaz - średni, trzaskający.
        Barwa - ciemny brąz z refleksami rubinowymi.
        Aromat - słodko ale skontrowane likierem , kukułka, kakao.
        Smak - podobnie jak w aromacie, nie za dużo goryczki, było lekko piekące.

        Spoko
        Attached Files

        Comment

        • kruger_nr1
          Senior
          • 11-2005
          • 801

          #5
          Czy ktoś wie może, gdzie można dostać wersję puszkową tego piwa ?
          Kolekcja puszek piwnych:
          http://puszkikrugera.web-album.org/

          Comment

          • zasada
            Senior
            • 05-2007
            • 188

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy ktoś wie może, gdzie można dostać wersję puszkową tego piwa ?
            Wydaje mi się, że nie ma takiej.
            Każde zwierzę koi dotyk
            Blaszony

            Comment

            • kruger_nr1
              Senior
              • 11-2005
              • 801

              #7
              no właśnie jest na pewno, dlatego pytam! Tylko nikt nie widział gdzie to sprzedają...
              Kolekcja puszek piwnych:
              http://puszkikrugera.web-album.org/

              Comment


              • e-prezes
                e-prezes commented
                Editing a comment
                Skoro nikt nie widział to skąd informacja, że jest?
            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #8
              Pytaj tutaj: https://kilkaslowopiwie.wordpress.com/wspolpraca/
              On pił to piwo w puszce.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #9
                Szybki update- dziś widziałem, ze wersja puszkowa pojawiła się w Żabce. 7.99 zł.

                Comment

                • zasada
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 188

                  #10
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szybki update- dziś widziałem, ze wersja puszkowa pojawiła się w Żabce. 7.99 zł.
                  Sprawdzę chętnie bo bączki z ostatnich dwóch wypustów mi się już skończyły.
                  Każde zwierzę koi dotyk
                  Blaszony

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #11
                    Cena jw, rzucili dużo, więc nie zabraknie. Puszka wygląda ładnie-czyli pod względem estetyki na plus, ale pod względem praktyczności-patrz leżakowanie-nie wiem. Nawet się pieni, w nucie górnej prażone orzechy, czekoladowy fondant, beza z kremem waniliowym, kawa z mlekiem, lekko ziarnista, bardzo mało kokosa. W nucie dolnej palone ziarno, skórka chleba z ogniska, kakao. W smaku bardzo aksamitne, słodkie, kawa-czekolada-wanilia, lekki kokos. Mleczna czekolada, brakuje kropki nad i. Gęste, więc objętość akuratna.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment


                    • zasada
                      zasada commented
                      Editing a comment
                      W Poznaniu nie znalazłem dzisiaj...
                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2294

                    #12
                    Ja kupowałem wersję puszkową w Poznaniu przy pętli tramwajowej na Ogrodach. Co ciekawe w innej podpoznańskiej Żabce widziałem też Woodside w szkle 0,33 l., ale może po prostu zapodział się ze starej partii (to był rozlew z maja 22).

                    Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #13
                    Tegoroczna wersja jest znacznie lepsza niż poprzednia. Mniej "czuć beczkę", ale przez to jest bardziej pijalna. Niestety cena nie skłania do częstych zakupów, bo daje ~12 zł za 0,5 litra.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #14
                      W porównaniu do Porter bay i Pomarańczowego Bojana to jest tegoroczny najlepszy porter.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #15
                        Tyle, że dwa pierwsze to klasyczne bałtyki, a ostatni imperialny.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎