Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, 1§98 Celebration Ale / 1§98 Strong Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Shepherd Neame, 1§98 Celebration Ale / 1§98 Strong Ale

    Paragraf w nazwie nie pojawił się przypadkowo. Dokładnie, to powinna być "6" zazębiająca się z "9", a "§" wydał mi się temu najbliższy. Chodzi o jakiś jubileusz 1698-1998 (podtytuł brzmi: 300 years celebration ale).

    A samo piwo - charakterystyczna dla innych produktów tego browaru (Bishops Finger, Spitfire, Christmas Ale itp.) butelka oraz kształt etykiety. Moc - 6,5% alkoholu (ekstrakt nieznany). Miedziana barwa, kremowa, średnioziarnista piana, średnio gazowane, owocowy zapach, korzenna gorycz. Gdyby nie było zbyt cierpkie, byłoby super. A tak, jest tylko niezłe.

    Zakupione w Bomi w Warszawie. Cena - prawie 12 zł.
    Last edited by Cezar; 06-09-2002, 19:14.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Nie pozostaje mi nic innego jak przychylić się do opisu Cezara, z zaznaczeniem jednak że dla mnie nie było zbyt cierpkie, a w sam raz.
    Wspaniały ma ten zapaszek. Aż żyć się chce
    Dostępne w Auchan za niecałe 9zł. Eeech....
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      aż ze zdjęcia chce się wypić!
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Mnie bardzo smakowało. I jeszcze ten wspaniały zapach i wygląd, ech, pić się chce. W Katowicach do kupienia w delikatesach NON-STOP.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Shepherd Neame, 1698

          Kolor ciemnoherbaciany, zapach karmelowo- chmielowy, piana kremowa, szybko znika, gazowanie intensywne, bardzo wytrawne, posmak palonego słodu. Cena niestety wysoka (ok. 12 zł).

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Parametry j.w.
            Jasnobrazowe, nagazowane mocno jak na ale, piana niestety bardzo krotka - najslabsza strona tego piwa.
            Zapach i smak bardzo owocowy i bardzo slodowy. Posmak jednoczesnie slodkawy i goryczkowy - ciekawy. W sumie bardzo tresciwe w smaku, warte powtorzenia.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Nabyte w A-n Białystok, czekało trochę i wychłeptałem je w trakcie meczu Polska - Austria.

              Kolorek ładny, taki ciepły miodek. Piana nawet okazała, gaz typowy dla ale'ów, czyli ostrożny. Zapach przyjemny, owocowy. Smak podobnie ciekawy: lekko owocowy aromat, wytrawne posmaki. Odpowiednie piwko na sobotni wieczór.

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Kolor bardzo ładny, ciemnoherbaciany, z rubinowym odcieniem. Piana biała, drobnoziarnista, raczej niska, znika dość szybko. Nasycenie w sumie lekkie, ale odpowiednie dla tego typu piwa. Przyjemny zapach, słodowo-owocowy, bardzo ciekawy i pełny smak - początkowo atakuje goryczka, potem przychodzi wiele przyjemnych posmaków - słodowy, karmelowy, owocowe, korzenne. Wprost pyszne...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • Piotras
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 307

                  #9
                  Wlasnie pije, zakupione we wrocławskim sklepie Berti staropolski,kolejny dotrzymany do swiat(juz niestety po...)Po otwarciu atakuje chmielowy zapach, wspanialy...,pelny smak, glebszy niz nasze lagery,trudno to opisac(jak kazdy smak)ale bardzo dobry,ladna gesta piana chociarz opadla szybko.naprawde smaczny ale nie zachwycam sie tak strasznie, Czeskie dla mnie rzadzą.orzezwiajace.
                  300 lat tradycji...Mysle ze angole mają leprze piwa. mozna sprobowac

                  Comment

                  • Piotras
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 307

                    #10
                    oczywiscie lepsze piwa...(pozno juz)

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      #11
                      Piwko dostałem od kumpla Artixa (ponoć w Tesco total soldy), piękny kolorek, lekko wpadajacy w czerwień ale tylko podczas nalewania, w szklance brązik. Pianka super trwała, sztywna długo zostaje w pustym już kuflu. Delikatny zapaszek chmielowy i intensywna chmielowa goryczka, mocno chmielone ale w smaku nie ma przesady. Fajna butla, szkoda, że bezbarwna, generalnie smaczne piwko, jeśli potwierdzi się dobra cena to jeszcze zakupię.

                      Comment

                      • Sven
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 1211

                        #12
                        Ja tylko dodam, ze jest 'bottle conditioned' czyli z odrobinka zywych drozdzy na dnie.
                        Piana trwala, zapach mocny chmielowy. W smaku jakby lekko maslane? Zlozone, tresciwe, smak z racji mocy wyrazny, dominuje goryczka. Warto sprobowac.
                        Celia, cerevisia et conventus.

                        Comment

                        • Titus_Fox
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 400

                          #13
                          Sven : ciekawe czy powiódłby się odzysk takich drożdży i nastawienie na nich jakiegoś startera. Wątpię, by były to drożdże, na których fermentowało, ale kto wie...

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            To samo piw pozbawione przydomka "Celebration Ale". W zamian napisano "Strong Ale".
                            Właściwie nic nie można dodać do postu Cezara z 2002 roku.
                            Mnie nadal smakuje.
                            Zmieniona szata graficzna - teraz etykieta z niebieskim tłem, drukowana na folii.
                            Last edited by adam16; 07-08-2007, 21:02.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Piana: kremowego koloru, drobna, osadza sie na szkle.
                              Kolor: miedziany, w pełni klarowne pomimo bottle conditioned.
                              Wysycenie: niskie.
                              Zapach: trochę chmielu.
                              Smak: wyraźna goryczka chmielowa. Wraz ze słodem tworzy orzechowy posmak.
                              Opakowanie: ładna butelka, co z tego skoro przezroczysta. Etykieta w postaci naklejki. Firmowy kapsel. Najlepsze jest 6,5% alkoholu i napis "kentish strong ale" - polscy "smakosze" zabiliby ich śmiechem.

                              Dobre piwo, ale jakiegoś wielkiego wrażenie na mnie nie wywarło.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎