Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Faktoria] Chinatown

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Faktoria] Chinatown

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Lesnick
    Senior
    • 03-2010
    • 153

    #2
    Z etykiety wynika, że uwarzone zostało w Bytowie.

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłote, wpadające w pomarańcz, mętne. [4]
      Piana: Niezbyt obfita, ale drobna i dość trwała. Bardzo ładnie oblepia szkło. [4]
      Zapach: Przyjemnie, soczyście cytrusowe - czuję mandarynkę, pomarańczę, trochę grejpfruta. [4.5]
      Smak: Dziwne to piwo. W pierwszej chwili smakuje tak jak zwykłe apa. Po chwili pojawia się jednak coś dziwnego - coś co mnie osobiście kojarzy się ze smakiem jakiegoś lekarstwa. Nie wiem, jak smakuje cytryniec chiński, ale zakładam, że to może być on. Finisz cierpki, goryczka wyraźnie zaznaczona, dość długa. [3.5]
      Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta została utrzymana w tym samym klimacie co w przypadku pozostałych piw, to jednak jej projektantowi udało się uniknąć wpadki znanej z innych piw. Mianowicie tło etykiety stylizowane jest na wycinek z gazety z tekstem nawiązującym do nazwy piwa. Na wielu poprzednich piwach zamieszczany był jeszcze dodatkowo stempel z nazwą stylu, który skutecznie niejako zasłaniał gazetowy tekst, utrudniając jego lekturę. Przy okazji Chinatown ze stempla zrezygnowano - i bardzo dobrze! [4.5]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 12.06.2017 r.

      Moja ocena: [4.025]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziwne to piwo. W pierwszej chwili smakuje tak jak zwykłe apa. Po chwili pojawia się jednak coś dziwnego - coś co mnie osobiście kojarzy się ze smakiem jakiegoś lekarstwa. Nie wiem, jak smakuje cytryniec chiński, ale zakładam, że to może być on.
        Miałem to samo. Stawiam zatem pytanie : to smak cytryńca czy też popularna "apteka"
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
          Miałem to samo. Stawiam zatem pytanie : to smak cytryńca czy też popularna "apteka"
          Nie piłem jeszcze, choć nazwa mnie nęci (Polański, Nicholson... ).
          Ale (z netu) - ...o swoistym, głównie kwaśnym smaku (chociaż Chińczycy doszukali się aż pięciu smaków), [...] po przeżuciu charakterystyczne, lekko piekące uczucie w ustach.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, umiarkowanie zmętniony [4]
            Piana: Niska, beżowawa, drobne pęcherzyki, nietrwała, lekki lacing. [2.5]
            Zapach: Coś jakby cytrusowopodobnego, z lekkim powiewem jakby tropików czy lasu, trochę nafty. Lekki, umiarkowanie intensywny, dość nietypowy, ale ogółem może być. [3.5]
            Smak: Dość wytrawny, jakby ziołowy, nieco wodnisty, średnia goryczka ziołowo-cytrusowa, lekko zalegająca, delikatnie przyprawowe. [3]
            Wysycenie: Umiarkowane - może być, nie do końca pasuje, ale nie wiem czy wyższe by wiele pomogło. [3.5]
            Opakowanie: Ładna, dobrze przemyślana etykieta, komplet informacji. [5]
            Uwagi: Dość słabe piwo, takie trochę nijakie, da się wypić, ale to tylko tyle. Pewnie jakby odjąć dodatek cytryńca to smakowałoby jak lekko cytrusowa woda z kurzem. Warka do 12.06.2017.

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zgaszony i zamglony. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka ale raczej nietrwała. [3.5]
              Zapach: Lekka wędzonka, owoce, delikatne cytrusy, ale czy to cytryniec...? [3]
              Smak: Słód, wędzonka delikatna, lekki asfalt/apteka, owoce i karmel. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Duży plus za słuszne skojarzenia ze słynnym filmem... Za to plus. [4]
              Uwagi: Cytryniec to kolejny... "dziki wąż" w składzie piwa rzemieślniczego. Majty mi nie spadły, traktuję to w kategorii wynalazku/ciekawostki...

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎