Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poznań - plotki o różnych sklepach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Poznań - plotki o różnych sklepach

    W Poznaniu niestety nie ma tak zacnej instytucji jak wrocławski "Piwosz", ale piwną monotonię nieśmiało stara się przełamać lokalna sieć marketów "Piotr i Paweł". Jest tam dość spory wybór piw polskich i to nie tylko z serii żywiec/eb/warka/tyskie/lech. Naliczyłem cztery różne portery: Dojlidy, Królewskie, EB i Żywiec - to chyba niezły wynik. Kiedyś nawet miewali Krotoszyn, ale to już historia... Sporo wynalazków z importu, w tym piw brytyjskich chyba kilkanaście rodzajów, poza tym La Trappe, włoskie "Nastro Azzuro", oczywiście importy niemmieckie i czeskie, i parę innych. Nie zauważyłem niestety Diebelsa, Paulanera i Neuzelle, ale może sie poprawią.
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #2
    Poznań - plotki o róznych sklepach

    Jak wspomniał yendras, z tym, że pojawił się Paulaner Weissbier w butelkach 0,5 i 0,33, ale drogo 5-7 zł/butalka, Kostrizer Schwarzbier za 3,99 0,33 butelka, Faxe puszka 1 litr z takim kufelm za ok. 25 zł, widziałem też wczoraj Kujawiaka, Van Pura. Ogólnie jak na razie najlepiej zaopatrzone sklepy w Poznaniu.
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Petrax
      Senior
      • 12-2001
      • 662

      #3
      Generalnie w supermarketach typu Jumbo, Real, Tesco czy Selgros też można dorwać coś ciekawego. W Jumbo zauważyłem piwo Vifling Mocne, które o dziwo zniknęło w pare dni. Poza tym wspomniany wyżej Paulaner oraz całkiem pokaźny asortyment piwek belgijskich w tym jedno klasztorne.
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • piwit
        † Piwosz w Raju
        • 11-2001
        • 32

        #4
        Re: Piotr i Paweł ul. Gronowa

        [QUOTE]albeertos napisal/a
        Kostrizer Schwarzbier za 3,99 0,33 butelka,

        Kupowalem tego Kostritzera w markecie w Hamm ( w Niemczech)
        i placilem 1,20 DM za 0,5 l butelke. Zdaje sie, ze ktos niezle okrada polskich konsumentow.
        A samo piwo, wedlug mnie, jest gorsze niz za czasow "enerdowa". Wtedy mialo wyrazna goryczke, teraz
        jest uladzone, "bezplciowe". Przynajmniej dla mnie.

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #5
          sklep spożywczo - przemysłowy

          ul. Krysiewicza, tuż obok Szpitala Dziecięcego

          Oprócz masówki oraz produktów JAKO, Mocnego z Jabłonowa, Złotego z Dojlid i innych wynalazków cenowych można tu nabyć piwa z miłosławskiej Fortuny !!! :
          - Ratuszowe - 1,30 zł / 0,33
          - Czarne - 1,50 zł / 0,33
          Smacznego !

          Comment

          • szarpik
            Senior
            • 02-2002
            • 676

            #6
            Na ul. św. Rocha , na przeciw kolorowego osiedla domków nad wartą znajdują sie delikatesy 24h. pomalowane w zielone barwy browaru Lech. Można tam dostac wieeeele ciekawych rzeczy między innymi WOJAK i WOJAK mocne

            ps. w Jumbo na ul. Szwajcarkiej znów pojawił sie pokażny asortyment smacznego mocnego VIFLINGA
            WWW.EKSTRAKLASA.NET

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #7
              Uwaga Poznań i okolice!!!

              Stwierdzono obecność piwa z Lwówka Śląskiego "Książęce" na ul. Swoboda 21 w sklepie PSS Społem w cenie 1,78 za 0,5 l w butelce. Pyszne!

              Kupiłem je w piątek (07.06), nie wiem czy to pojedyncza dostawa czy tak będzie już stale. Pierwszy raz tam zauważyłem tam to piwo. Oby było tam już zawsze...
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • szarpik
                Senior
                • 02-2002
                • 676

                #8
                W Poznańskim Realu pojawiły się dzwa rodzaje piwa z browaru GRYBÓW!!!! Jasne i Mocne polecam
                WWW.EKSTRAKLASA.NET

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #9
                  albeertos napisal/a
                  Uwaga Poznań i okolice!!!

                  Stwierdzono obecność piwa z Lwówka Śląskiego "Książęce" na ul. Swoboda 21 w sklepie PSS Społem w cenie 1,78 za 0,5 l w butelce. Pyszne!

                  Kupiłem je w piątek (07.06), nie wiem czy to pojedyncza dostawa czy tak będzie już stale. Pierwszy raz tam zauważyłem tam to piwo. Oby było tam już zawsze...
                  W wyżej wspomnianym sklepie cały czas do nabycia Książęce, a oprócze tego pojawiła się Czarna Fortuna w cenie 1,52/0,33 l w butelce, a także do kupienia rzadko spotykane: Amber Classic, Amber Red (w butelkach 0,33 l), Atom (puszka 0,5 l), Piast Mocny (but. 0,5 l).
                  Jeśli chodzi o polskie piwa to chyba jeden z lepszych sklepów w Poznaniu. Nie tylko biry (jak mówi Ahumba), ale również inne zacne piwka.
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • crizz
                    ...
                    • 02-2003
                    • 1255

                    #10
                    Wilda - raport z weekendowych spacerów

                    Podczas weekendowych spacerów po Wildzie, lawirując wózkiem między licznymi znakami miłości mieszkańców tej zacnej dzielnicy do psów, znalazłem:

                    - namysłowskie Zamkowe (1.25 zł/0.33 l) i Rycerskie Mocne (bodajże 1.56 zł/0.33 l) w Żabce przy ul. Umińskiego,
                    - Czarne z Fortuny (1.48 zł/0.33 l) i Portera z BOSSa (1.80 zł/0.33 l) w samie spożywczym PSS Społem (sic!) przy skrzyżowaniu Rolnej i Hetmańskiej.

                    Czy są jacyś Wildziacy na forum??? Znacie jakieś inne ciekawe adresy?

                    crizz

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #11
                      Dębiec

                      Zupełnie przez przypadek dość późno wracając do domu w Puszczykowie i szukając tak przyziemnej rzeczy jaką jest chleb dotarłem do delikatesów na ul Czechosłowackiej na narożniku z 28 Czerwca.
                      A tam ... pare ciekawostek :Vifling, Kuntersztyn, Mecka Wola, Wojaki i in
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • albeertos
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2313

                        #12
                        Piotr i Paweł, Pasaż Rondo, ul. Zamenhoffa

                        Sklep na pewno już był, ale pojawiły się nowości zatem wpisuję. Przede wszystkim jest (stan na sobotę, 02.08) Groclin Grodziskie w cenie 4,69 za 0,33 l. Kupiłem, wypiłem i stwierdzam że warto było. Z innych ciekawych nowych piwek to Mort Subite Peche, Kriek i Framboise za ok 5,50 za 0,3 l (pierwszego było kilka ostatnich butelek, Kriek i Framboise były tylko cenówki na półkach, ale to ślad że były i może jeszcze będą), Spendrups Export też ok 5 zł za butelkę (0,33 l), jakaś nowość z Chin (nazwy nie pamiętam), a z Polski nowy Żubr z Dojlid za 1,99 zł za 0,5 l.
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          #13
                          albeertos napisał(a)
                          Piotr i Paweł, Pasaż Rondo, ul. Zamenhoffa

                          Sklep na pewno już był, ale pojawiły się nowości zatem wpisuję. Przede wszystkim jest (stan na sobotę, 02.08) Groclin Grodziskie w cenie 4,69 za 0,33 l. Kupiłem, wypiłem i stwierdzam że warto było. Z innych ciekawych nowych piwek to Mort Subite Peche, Kriek i Framboise za ok 5,50 za 0,3 l (pierwszego było kilka ostatnich butelek, Kriek i Framboise były tylko cenówki na półkach, ale to ślad że były i może jeszcze będą), Spendrups Export też ok 5 zł za butelkę (0,33 l), jakaś nowość z Chin (nazwy nie pamiętam), a z Polski nowy Żubr z Dojlid za 1,99 zł za 0,5 l.
                          Kolejne nowości:
                          - Asam Bock i Barock Dunkel z Weltenburga (ok. 7 zł)
                          - ciemny Bernard w butelce z patentem (prawie 9 zł )

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #14
                            Malutki sklepik na Źródlanej tuż przy "Biedronce" - Książęce z Lwówka w bardzo rozsądnej cenie 1,80. zł.

                            Comment

                            • easy
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 204

                              #15
                              Z nowych piwek w Auchan-Komorniki udało się dostrzec:
                              - Hacker-Pschorr Hefe Weizen - 4,69 zl, 0,5 l butelka
                              - Branik Premier ciemne - 1,69 zl, 0,5 l butelka (aktualnie konsumowane)
                              - Branik Premier jasne - ok. jak wyżej, butelka i puszka
                              Przyciągam piwne magnesy... :-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎