Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Koningshoeven, La Trappe Blond

    Prod. Brouwerij De Schaapskooi Trappistenabdij OLV van Koningshoeven, Eindhovenseweg 3, 5056 RP Berhel-Enschot.

    Zakupione w Alkoholach Świata w Białymstoku. Butelka 0,75 l. Alkoholu 6,5 % obj.

    Kolor złoty, ciepły, ciemniejszy niż w wypadku pilsów.Piana obfita, trwała, grubobańkowa. Nasycenie gazem znaczne. Zapach soku jabłkowego. Smak gorzko-kwaśny z delikatnym owocowym posmakiem, tym silniejszym, im dłużej się je piło. W zasadzie niezłe, ale zdecydowanie wolę mocniejsze piwa tego browaru; 4.
  • Misiekk
    Senior
    • 05-2001
    • 913

    #2
    La Trappe Blonde

    Trappistenbier zakupione w Piwoszu na Zawalnej. Pojemność 0,33l w cenie 3,60 zł. Zawartość alkoholu 6,5%

    La trappe Blond cechuje się pięknym kolorkiem. Taki miodowo - bursztynowy, oczywiście lekko mętne. Dosłownie już sam widok mi wystarczył. Po napełnieniu kufelka bardzo ładna, gęsta piana. Już po wypiciu piwka ona jeszcze zalegała na dnie. Po pierwszym łyku jakby strasznie mocne, takie ciężkie. Jednak to tylko złudzenie, które szybko ustępuje. Pije się je bardzo miło. Przyjemnie nagazowane.
    Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Misiaczku, o ile się nie mylę, La Trappe to marka holenderska.

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        Piwko zakupiłem w Alkoholach Swiata w Białymstoku przy ul. Kilińskiego. Butelka 0,33l 6,5% vol.
        Bardzo ładna, utrzymująca się do dna drobno pęcherzykowata piana. Kolor głęboki, nieco mętne, ale wydaje mi się, że o to chodziło. W smaku przyjemnie kwaskawe (nie mlić z kwaśne), nieco owocowe w późniejszej fazie konsumpcji, ale posmak jest pozytywnie obecny.

        Było to pierwsze konsumowane przeze mnie piwo od Trapistów i jestem nim mile zaskoczony.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Buteleczka 0,33l przywieziona przez kolegę z Holandii.
          Ładna etykieta. Piana dość wysoka i trwała, sporo jej zostaje na ściankach. Kolor złoto-pomarańczowy, mętnawy. Zapach niezbyt silny, charakterystyczny dla klasztorniaków.
          Smak też klasztorniakowy, pełen różnych fajnych nutek. Fajnie wypić czasami coś lżejszego w tym typie niż katować się tylko triplami Spodziewałem się jednak trochę większej słodyczy, a piwo zaskoczyło mnie pewną wytrawnością.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Załączę fotkę. Mam nadzieję, że się uda
            Attached Files

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #7
              Koningshoeven, Blond

              Moj egzemplarz zachowal sie jak dobrze wytrzesiony szampan - spora czesc zawartosci wyladowala na podlodze. Piany niewiele. W smaku zaskoczyla mnie dosc wyrazna (acz nienachalna) slodycz. Poza tym wszystko jak w porzadnym klasztorniaku, jednak w mojej opinii Tripel jest lepszy.
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Piana spora ale bardzo delikatna, nie mocno zwarta. Kolor midowo-bursztynowy - uczta dla oka. Smak - może nie poezja ale bardzo smaczne, delikatnie kwaskowato owocowe (kwaskowatość trochę wiśniowa a owoce cytrusowe). Bardzo orzeźwiające szczypiące w język piwo będące świetną alternatywą dla pilsów na lato.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Alk. 6.5%, but. 0.30 l
                  Jasnobursztynowe, lekko mętne, ze sporym nagazowaniem, piana olbrzymia ale dosyć szybko opada.
                  Intensywny owocowo-słodowy aromat (wiśnie?).
                  Smak przyjemnie słodowy, owocowy, coś jakby trochę pszeniczny, lekko chlebowy - cały koncert smaczków.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • dino19_87
                    Member
                    • 12-2006
                    • 61

                    #10
                    najlepsze piwo jakie piłem! polecam gorąco! drogie - to fakt, ale wrażenia niesamowite! nieda się opisać trzeba spróbować!
                    Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Najzwyklejsze z palety piw La Trappe, a mimo to wyjątkowo smaczne. Jak już zauważyli poprzednicy już zaraz po otwarciu wydobywa się niezwykły owocowo-cytrusowy bukiet. Piwo zrównoważone jak chodzi o niezauważalną goryczkę i kwaskowe, pszeniczne akcenty. Piana jak puchowa kołderka, mięsista pofałdowana, średniotrwała. Nagaowanie nie za duże, leniwe, ale stałe.
                      Pychota!

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        zaw. alk. 6,5%, but. 0,33 l
                        od jakiegoś czasu dostępne w różnych marketach

                        kolor – ciemnozłoty, popadający w jasny bursztyn, lekkie zmętnienie;
                        piana – trudno to nazwać pianą – li tylko burzliwy wianuszek, po którym po dłuższej chwili właściwie nie ma już ani śladu;
                        nasycenie – potężne;
                        zapach – świeży, słodkawy aromat korzenno-cytrusowo-pszeniczny, może mało oryginalny (zwłaszcza jak na trapistę), ale bardzo smakowity;
                        smak – zniewalające estry pszeniczniakowate (zasługa drożdży, pszenicy w tym piwie nie ma) dobrze współgrają z aromatycznymi przyprawami korzennymi oraz świeżym, lekko słodkawym (jak w zapachu) smakiem pomarańczy; w porównaniu z innymi trapistami mamy tu niezbyt rozbudowaną kompozycję – to po prostu dobre górnofermentacyjne ale, delikatne, mocno korzenne, lekko slodkawe; pozytywnie zaskakuje świeżością smaczków cytrusowych; niestety, charakterem bardziej zbliżone do koncernowego Grimbergen Blond niż do belgijskich trapistów, co nie przynosi mu chluby.
                        Attached Files
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Zakupione przeze mnie ma jedną za to zasadniczą wadę - 250 ml to stanowczo za mało - po takiej ilości ma się uczucie niedosytu.
                          Piana obfitą na początku będąc, zanikła szybko i do końca pozostał jej tylko cieniutki wianuszek przy ściankach kielicha. Nagazowanie dosyć spore - może trochę za duże.
                          Zapach złożony - od razu wiadomo że to pszenica, ale nie taka zwykła - miłe nuty owocowe. Wyczuwalne zresztą także w smaku - prócz bananów i goździków są jeszcze nuty cytrusowe - widzę że inni to czują
                          A niby to taki zwykły pszeniczniak (hehe - zwykły...)
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A niby to taki zwykły pszeniczniak (hehe - zwykły...)
                            Zwykły pszeniczniak? A gdzie w nim pszenica? Toż to "zwykły" Blond

                            Skąd dorwałeś butelkę 0,25l?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zwykły pszeniczniak? A gdzie w nim pszenica? Toż to "zwykły" Blond

                              Skąd dorwałeś butelkę 0,25l?
                              No tak - te drożdże ...
                              No tak - zapatrzyłem się z cechę na szkle dołączonym do zestawu i tak ma dwa babole w jednym poście a przecież wcześniej już pisałem że to są 330 ml
                              Last edited by adam16; 05-05-2008, 20:57.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎