Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Affligem, Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Affligem, Blond

    Butelka 12 fl. oz.
    7% alk./vol.

    Piana: konkretna (nie wylewa sie nawet wystając 0.5 cm ze szkła)
    Kolor: słomkowy, mętne (drożdże)
    Smak: Jak dla mnie podobne do Duvel, ciekawy (drożdże, estry, te rzeczy), ale bez zachwytu (nawiasem mówiąc mam katar i mój smak i węch są trochę upośledzone)
    Ogólnie: 3.5 (2-5), ale planuję powtórkę
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Moje się nazywa po prostu Affligem Blond. Przywiezione z Holandii, alk. 6.8%, but. 0.33 l.
    Jasnobursztynowe, mętne, bardzo mocno nagazowane, z typowo belgijską wielką trwałą pianą. Zapach i smak bardzo mocno owocowo-drożdżowe, jedno z najbardziej owocowych w smaku piw jakie piłem. Smakuje zupełnie jak tripel, ciekawe jak mi podejdzie prawdziwy tripel z Affligem bo też go mam.
    W Bristolu w jednej knajpie piłem kiedyś to piwo z beczki, smakowało podobnie ale było w wersji o mnniejszym woltażu, chyba koło 6%.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Lzkamil, czy możesz podawać ceny testowanych przez Ciebie piw z Belgii, Francji i UK ? To też jest interesujący parametr, można sobie prównać z cenami importów w naszych marketach, albo z cenami w Niemczech.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Nie ma sprawy, jeśli tylko będę pamiętał Różne gatunki Affligema kupiłem po ok. 1E za flaszkę 0.33, może trochę ponad 1E.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Nie jest to zbyt wygórowana cena, bedą inne sensacje ...
          Last edited by Krzysiu; 31-05-2005, 01:09.

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Jeszcze raz beczkowe, tym razem w orginalnej wersji. Tym razem piana średnio trwała i słabe nagazowanie. Wypite zaraz po wytrawnym De Koninck, przez co na początku czułem tylko smak słodowo-owocowy a nawet słodkawy. Dopiero po dłuższym czasie dotarła do moich kubków smakowych goryczka. Tym razem zupełnie nie czułem smaku drożdżowego.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #7
              Moje tez mialo 6,8 % alkoholu.
              Attached Files
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #8
                w nazwie po prostu: Affligem Blond

                zaw. alk. 6,8%, but. 0,33 l
                dostępne w pubie Peron 6, Łódź

                Jeszcze krótko tytułem uzupełnienia, jako że historia browaru to ciekawy przykład ścierania się opackiej tradycji z pazerną łapą koncernu: pełną autonomią browar Affligem cieszył się do 1984 r., kiedy to ówcześny właściciel - rodzina De Smedt - odsprzedała część udziałów Heinekenowi. Do 1999 r. Heniek zgromadził 50% udziałów przejął całkowicie marketing i dystrybucję (czyli jeszcze nie najgorzej). W kwietniu 2001 r. zwiększył swój stan posiadania do 95% udziałów i ogłosił, że marka Affligem stanie się marką ponadnarodową. Opactwo Affligem wciąż jest właścicielem brandu i zgodnie z umową przez następne 30 lat piwo musi być warzone w Belgii. Co ciekawe, 40% produkcji do beczkowy Blond przewożony w tankach do Lille, gdzie jest kegowany przez Heineken France. Krótko mówiąc, trzeba się spieszyć, bo jeszcze parę lat i z Affligem może pozostać tylko nazwa. A to bardzo zacne piwo:
                Kolor - ciemnosłomkowy, no może jasnozłoty..., lekkie zmętnienie;
                piana - gruba warstwa śnieżnobiałej puszystej waty pięknie układa się na piwie i bardzo powoli opada;
                nasycenie - bardzo mocne;
                zapach - mocny, intensywny zapach owoców cytrusowych pomieszanych z jabłkami (wyraźne cydrowe akcenty) z lekką nutką drożdżową;
                smak - rzeczywiście, jak zauważył Izkamil, mocno owocowy smak, przeważają znane zresztą z wielu innych belgijskich piw nutki grejpfrutowe, nawet ananasowe, ale tutaj są one bardzo stonowane, nie ma często spotykanej kwaskowości, cierpkości, zamiast tego pojawia się niespodziewanie pyszna bananowa nuta i ulotna, delikatna słodycz; lekka owocowa świeżość podkreślona jest tu wyraźną, dobrą goryczką; drożdży w smaku mniej niż zazwyczaj; idealnie dobrana jest niezbyt wysoka zawartość alkoholu, przez co piwo jest jeszcze lżejsze i nawet jak na dzisiejsze upały - świetnie się pije.
                Wspaniały bukiet owocowy, godne polecenia.
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • kony
                  breweriarz
                  • 08-2005
                  • 1701

                  #9
                  Affligem, Biere Blonde

                  Kolor ciemniejsza słomka, raczej słaba piana bardzo szybko pozostawiająca tylko wspomnienie swojej obecności. Lekko owocowy aromat z wyraźną nutą akoholu. W smaku dosyć mocno goryczkowe (jakby pilsowate) i stosunkowo płaskie jak na belgijskie piwo.

                  Alc. 6,7% vol
                  Opakowanie: butelka 0,25 l z firmowym kapslem.
                  Zakupione we Francji, cena 3.99 EUR za 6x0,25
                  Attached Files

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Moja buteleczka zakupiona w Czechach, dostawcą jest oczywiście Heineken czeski, samo piwo warzone w Belgii.
                    W zasadzie mogę tylko potwierdzić to co napisał kolega powyżej. Całkiem smacze, lekkie i przyjemne piwo o wyraźnych bananowych akcentach, moc 6,8% nie wyczuwalna (chociaż przy tym wysyceniu to po paru buteleczkach możnabyłby ją wyraźnie odczuć)
                    Ciekawe jest to, że im dłużej się je pije, w miarę ogrzewania i oddychania(tudzież odgazowywania), tym lepiej smakuje i ma się ochotę na więcej. Z pewnością do powtórzenia jeśli kiedyś byłaby okazja.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      Całkowicie inne odczucia od przedmówcy

                      barwa: zloto-pomaranczowa, mętna
                      piana: bardzo gruba, utrzymuje się długo
                      zapach: pszeniczno-słodowy, leciutko alkoholowy,lekko owocowy
                      gaz: silna ale pasujący do piwa
                      smak: właściwie tak jak zapach.
                      Last edited by sibarh; 29-04-2013, 18:49.
                      LP

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Ciemnozłoty, mętny. Wysokie wysycenie w widoczny sposób porwało cały osad drożdżowy do góry.
                        Piana: Biała, drobna, trwała. Sporej grubości kożuch utrzymuje się do końca picia i oblepia szkło.
                        Zapach: Przyprawowo-cytrusowy. Niezbyt intensywny.
                        Smak: Dosyć treściwe. Słodowość z mocną owocowością. Do tego średnia kwaskowatość i minimalna przyprawowość. Średnio niska goryczka o alkoholowym zabarwieniu. Finisz lekko wytrawny.
                        Wysycenie: Wysokie musujące.
                        Ogółem: Bardzo dobre.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • Livres
                          Senior
                          • 04-2012
                          • 324

                          #13
                          Piwo trafiło do portfolio Grupy Żywiec. Efekt? Cena za butelkę 0,3 spadła poniżej 5 zł.

                          Comment

                          • makbeth
                            Member
                            • 04-2011
                            • 80

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo trafiło do portfolio Grupy Żywiec. Efekt? Cena za butelkę 0,3 spadła poniżej 5 zł.
                            Dziś w jednym z krakowskich sklepów Carrefour po 3.99 zł (a może nawet mniej) za butelkę 0,33 l.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              To promocja się skończyła, bo u mnie powyżej 5 zł. Piwo mi nie smakowało.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎