Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12248

    Van Pur, Dubbel

    Van Pur poszedł w "Belgię" Uwarzyli Blonda, Dubbla i Tripla.

    Tu jest Blond:

    Van Pur poszedł w "Belgię" :eek: Uwarzyli Blonda, Dubbla i Tripla. Na ecie informacja "Belgian Ardennes yeast" i informacja na stronie: https://vanpur.com.pl/pl/nasze-marki/van-pur-blonde/19.html jasno informuje, że chodzi o ejla. 6,6% alk. Aromat - słodowy, słodki, początkowo z korzennością, potem


    Na ecie informacja "Belgian Ardennes yeast", w składzie jest cukier kandyzowany i mniej wskazany grys kukurydziany

    Alk. 6,5% alk.

    Aromat - podpiekany słód z karmelem, na krótko łagodny rozpuszczalnik, nieco suszu owocowego (figi, trochę śliwki)
    Piana - wysoka, raczej zwarta, umiarkowana trwałość, drobna koronka na dłużej
    Barwa - mocna herbata/ciemna miedź, klarowna​
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - podpieczone słody, z miękkim karmelem, suszone owoce, delikatna korzenność z dłuższym, nieco rozgrzewającym finiszem
    Treściwość - solidniejsza pełnia, ale dubbel lżejszy

    Nie jest to zbytnio złożone piwo, ale jak najbardziej zachowuje cechy stylu, jest miękkie i łatwe w piciu.
    Lepsze moim zdaniem od ich blonda, nie tak słodkie.

    Niewiele się spodziewałem, a tu całkiem przyjemne odczucia i całkiem przyzwoity, sesyjny dubelek

    Van Pur jest największą niezależną polską spółką piwowarską. Nasza oferta to piwa oraz bezalkoholowe napoje słodowe. Jesteśmy również sprawdzonym i cenionym partnerem w kategorii private label.
  • Alkoneser
    PremiumUżytkownik
    • 06-2023
    • 44

    #2
    Mi się bardzo podoba, daję okejkę. Co prawda myślę, że dla takich piw powinni zmienić nazwę, gdyż Van Pur (na rynku lokalnym) ewidentnie kojarzy się z tanim piwem.

    Solidne 6,5/10.

    Click image for larger version

Name:	434161d866566e50ba01100933d47878_c_1371212141_raw.jpg
Views:	131
Size:	18,7 KB
ID:	2339859
    Kolekcja kapsli od piwa <- Kolekcjonuję jedynie kapsle z piw wypitych osobiście, aktualnie ponad 600
    Kolekcja Whisky

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Masz rację. Powinni stworzyć markę pod którą będa taką... innowacje sprzedawać. Bez znaczenia kto to produkuje, ale ważne czy jest dobre.
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12248

    #3
    Ten browar to najprawdopodobniej największy eksporter w polskiej branży piwnej, stąd ten zabawny napis na ecie: worldwide famous beer from the heart of Europe.
    W tej cenie, co obecnie jest w sieciówkach klienci Van Pura po nie sięgną, miłośnicy "belgów" też porównają sobie z oryginałami, a ci co gardzą nie nabiorą się na markę np. van Boer

    Van Pur pcha piwo nawet do Afryki, nie wiem czy akurat to tam trafi, ale przynajmniej to jest uczciwsze od marek typu Grimbergen.

    Nazwa i schludna, klasyczna etykieta moim zdaniem dobrze wstrzeli się w rynek (polski i zagraniczny).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23812

      #4
      Trzeba też docenić że jest a'la podpis piwowara pod nazwą stylu
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2647

        #5
        Jeśli chodzi o stylistykę i kompozycję etykiet to powiem szczerze, że robi naprawdę bardzo belgijskie wrażenie. Trudno mi sobie teraz na szybko przypomnieć jakieś piwa, które byłyby tak stylowo-tematycznie opakowane. Mogą stać bez wstydu obok blondów, dubbli i tripli stamtąd.
        Zresztą w pierwszej chwili widząc na półce te nowe wypusty Van Pura wziąłem je za piwa z Belgii. I to pomimo tego, że nazwa marki mocno krzyczy swoją wielkością czcionki
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎