Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lepek
    Junior
    • 10-2002
    • 23

    #31
    mozliwe kiszot ze jeszcze nie jestem na odpowiedniej fazie,ale w tej chwili nie moge sobie wyobrazic aby ten asfalt mi kiedykolwiek zasmakowal.co do piw pszenicznych to jestem ich wielkim fanem!ostatnio odkrylem nowy browar w mojej okolicy.podobno maja dobrego weizena ale jeszcze nie mialem okazji go sprobowac.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #32
      yendras napisał(a)

      znam gościa, który z namaszczeniem używał sformułowania "stoki magazynowe"
      Może jemu chodziło o stoki górskie zastawione magazynami
      yendras napisał(a)

      Rzeczywiście kłania się wycieczka, ale nie do Piwosza tylko do Poznania ...
      Do Poznania chętnie, ale nie wiem, jak tam wygląda baza noclegowa, no bo wiesz, jak się jedzie do Wroca, to wiadomo, że baza jest u mnie, jak jadę do Warszawy, to śpię u Zythuma, jak do Żywca, to u Marcopoloka
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Johnus_Beer
        Senior
        • 08-2002
        • 124

        #33
        Świetne piwko. Miałem niewątpliwą przyjemność skosztować w łódzkim Peronie 6 i zakochałem się. Coś pięknego. Ja jestem na tak

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #34
          Eee...

          Zbyt wodnisty ten ciemniak. Całkiem przyjemny palony zapach (znajomy wyczuł w nim chleb razowy), lekki posmak palonego słodu, ale ogólnie wodniste na potęgę.

          Na pewno nie jest warte swej ceny (4,49 za 0,33 w Warszawie). Za wspomniane w tym temacie 2 zł może bym się skusił ponownie, ale tylko w przypadku braku wyboru innych ciemniaków w tym samym sklepie.
          Last edited by żąleną; 28-02-2003, 03:17.

          Comment

          • Center
            Senior
            • 03-2003
            • 133

            #35
            Moim zdaniem bardzo dobre piwko. Choć ciemne smakuje prawie jak jasne. Miałem przyjemność posmakować w Niemczech
            Aczkolwiek piłem kiedyś jeszcze lepsze ciemne piwko i też niemieckie. Niestety nie pamiętam nazwy
            W każdym bądź razie było w takich małych bombkach zamykanych jak Flensburger czy Grolsch - pochodziło ze środkowych Niemiec. Mówię wam pycha!

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #36
              Kostritzer Schwarzbier

              Przyjemny lekki porter ( 4,8%, e.v. 11,4 st ), ładna beżowa piana, kolor ciemnobrązowy, przyjemna goryczka. Całość na 5 ( Cena 3,75 zł , E.Leclerc )

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #37
                Odp: Kostritzer Schwarzbier

                Viktor napisał(a)
                Przyjemny lekki porter ( 4,8%, e.v. 11,4 st)
                Lekki Porter
                Z tego co wiem, to portery mają tak od 18-19% e.w. w górę. To jest po prostu ciemne piwo.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23808

                  #38
                  miewają i mniej... ale Koestritzer faktycznie nie jest porterem
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #39
                    Pierwsze wrażenie - hmm... Bardzo przyjemne ciemne piwko, bez zadnych przsad w ktorąkolwiek ze stron. Wypiłem z nieukrywaną przyjemnością.
                    Zakupione: PROMIL Tychy 3,69 PLN za 0.33 litra.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #40
                      Sprobowalem z blachy. Parametry j.w.
                      Barwa prawie czarna, piana dziurawa i nietrwala ale pozostawia dywanik, malo gazu jak to w ciemniakach. Aromat chmielowo-palono-wisniowy. W smaku sporo goryczki, chyba jeszcze bardziej przypalano-karmelowej niz w pitym chwile wczesniej Frankenlander Schwarzbier , w posmaku podobna lekka nuta mlecznoczekoladowa ale do samego konca czuje sie wyrazna goryczke. Troche inne, troche bardziej wytrawne ale rownie dobre wiec ocena ta sama - 4 1/2. Wcale nie mialem opisanego przez niektorych poprzednikow wrazenia wodnistosci.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Piwofil
                        Senior
                        • 01-2002
                        • 907

                        #41
                        Piłem wczoraj w parku, ale ze szklaneczki. Zakupione w półlitrwej butelce w Niemczech za całe 0,70 euro.
                        A więc od początku:
                        piana bardzo sztywna i gęsta, niestety szybko zrobiły sie w niej dziury i zniknęła, jednak jakieś ślady po niej pozostały.
                        Barwa, nie wiem co tu pisać, dla mnie wszelkie ciemniaki mają podobną barwę, ciemną wiśnię w różnych odcieniach, ten był typowy.
                        Dalej nasycenie, jakieś bardzo minimalne, prawie żadne.
                        Smak, no tu dośc ciekawa sprawa, podczas picia delikatna goryczka szczypała mnie w język, ale po przełknięciu wydawał mi się jakiś taki mdły, nijaki, ni dobry ni zły. Na pewno nie był słodki, ale wole piwa które są bardziej charakterystyczne, to więc wydaje mi się przeciętne, w Polsce na pewno nie kupię, bo za tą cene można dostać lepsze piwa, a jak będe kiedyś w Niemczech znów to się okaże.
                        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                        Comment

                        • Standarte
                          Gość
                          • 08-2003
                          • 467

                          #42
                          Cezar napisał(a)

                          Dlaczego w Polsce takich nie robią! [/B]
                          Polecam ciemne z "Juranda" w Olsztynie: Scots i Dublin. Koestritzer to może nie jest ale wreszcie mamy rodzimej produkcji ciemne piwa (oprócz porterów) których miło spróbować.

                          Jeśli chodzi o Koestritzera - jestem na tak !

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #43
                            Napiłem się ostatnio Koestritzera i zdecydowanie mi smakowało,bardzo fajne ciemne piwo,i z tego co sie orientuje nie jest to jak to niektórzy pisali "słaby porter" tylko taki niemiecki stout spotkałem sie z tym okresleniem w ksiązce "Piwa Świata" a zreszta nie przepuszcza swiatła a porter powinien je przepuszczac.

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              #44
                              Miałem okazję napić się Kostritzera lanego w Karpaczu: ładny kolor, przyjemny "palony" zapach, ale piwo ogólnie w odbiorze niezbyt mi podeszło - jest mdłe w smaku. Brakowało mi w nim jakiejś wybijającej się nutki - słodkiej na przykład.

                              Comment

                              • Gambrinus
                                • 06-2001
                                • 696

                                #45
                                Moj egzemplarz kosztowal $1.49 za butelke 355 ml. Jest to interesujacy, lekki ciemniak, ale jak dla mnie nieco pusty w smaku. Chyba zgodze sie z breslauerem ze wolalbym troszke wiecej slodyczy, zwlaszcza ze jest wyraznie kwaskowy. Piana utrzymala sie do konca. Ogolnie: 4- (2-5)
                                Popieraj małe browary!!!
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎