Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

C.K. Browar, Weizen Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    C.K. Browar, Weizen Dunkel

    Weizen Dunkel - wyśmienite piwo.
    Próbowałem wraz z innymi forumowiczami, po giełdzie w Krakowie.
    Trochę zagubiona bani kelnerka w końcu przyjęła zamówienie i na naszej ławie wylądowała "rura" z tym piwem. Taka rura z kranikiem kosztuje coś koło 41 zł.
    Piękna ciemna barwa, lekki zapach. W smaku też leciutkie. I ten gaz - po prostu boski. Piana mała i raczej niezbyt trwała.
    Daję piątkę.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Odp: C.K. Browar, Weizen Dunkel

    adam16 napisał(a)
    ... bani kelnerka ...
    Wcale nie jestem na bani. Miała być oczywiście pani.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Na bani to może i nie była.Ale za to jakoś słabo u niej było z koncentracją po Walentynkach
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Ernesto
        Gość
        • 09-2003
        • 2

        #4
        Vol.5,3% Ekstrakt około 12.3%

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          Kolega dysponuje takimi dokładnymi danymi?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny brąz, totalnie mętny. No nie wygląda ładnie. I ta "mętność" mocno przesadzona. [2]
            Piana: niezbyt obfita, dość gruboziarnista, szybko opada, oblepia szkło [2]
            Zapach: nieco bananowy [3]
            Smak: trochę kwaskowości, trochę banana (mało), mocno ściągające i pozostawiające tępą goryczkę [2]
            Wysycenie: jak na pszenicę wyraźnie za małe [1.5]
            Opakowanie: nowa świecka tradycja: brak podstawki i do pszenicy szklanka Tyskiego. Dobrze, że chociaż bez cytryny... [1]
            Uwagi: Niewątpliwie użyto drożdży dedykowanych do piw pszenicznych. Piwo wyszło jednak niskich lotów. Można ewentualnie wypić jako ciekawostkę.

            Moja ocena: [2.275]

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              twierdzisz, że po 6 latach znów jest warzone? Dla pani piwowar wyzwaniem jest jasna pszenica a dunkel weizen to coś poza jej możliwościami.

              Comment

              • domin81
                Senior
                • 03-2010
                • 122

                #8
                CK Dunkel Weizen z dnia 08/07/2011 może nie był idealny, jednak nadal mocno pijalny.
                Troszkę mało bananów, natomiast karmelowej słodyczy charakterystycznej dla ciemnych wiezenów brak zupełny. Pomimo tych wad piwko na 4 w skali szkolnej, dobrze wysycone, orzeźwiające. Cena 9 zł, osobiście 6,50 zl za jasne bardziej mi odpowiada.

                Comment

                • MINIAKos
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 151

                  #9
                  Też wczoraj piłem ten napój,w browarze widnieje jako Ciemny Weizen, i odczucia mam zgoła odmienne. Do dunkel weizena to piwo się nie umywa.Jak zwykle cytryna na szklance(oczywiście odrazu zdjęta) spowodowała,że aromat to cytrusy i na granicy czucia karmel.Smak to cytrusowa kwasność i słabiutki banan. Albo sugestia, albo doszukałem się czegoś na kształt posmaku czekoladowo-karmelowego, ledwie wyczuwalnego. Piwo, takie jak poprzednia "edycja", czyli słabe.
                  Last edited by MINIAKos; 09-07-2011, 22:44.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatno - brązowy, całkiem mętne. [4]
                    Piana: Dość marna, jak i w innych piwach z tego browarku. Osiągnęła najwyżej 1 cm, a opadła całkiem jeszcze nim zdążyłem zrobić pierwszy łyk. Pozostała jedynie obwódka i plamy na szkle. [2]
                    Zapach: Niezbyt wyraźny, głównie drożdżowy z lekką nutką bananowo - goździkową. [3]
                    Smak: Dominuje gorzka czekoladowość z karmelem ale są też lekko wyczuwalne typowo pszeniczne goździki i banany. [4]
                    Wysycenie: Tu ciekawostka, bo choć to pszeniczne to najmniej nagazowane piwo z C.K. Browaru. Dla mnie gazu jest tyle co potrzeba, nie można się do niczego tu przyczepić. [5]
                    Opakowanie: Szklanka bez logo, nie do pszenicy, o podstawkach można zapomnieć. Żenada. [1]
                    Uwagi: Ta pszenica sprawia wrażenie lekkiej ale jest całkiem dobra w swoim stylu i nie przegazowana jak inne tutejsze piwa.

                    Moja ocena: [3.35]

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #11
                      Fotka:
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎