Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

C.K. Browar, Ciemne / Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    C.K. Browar, Ciemne / Dunkel

    pod taką nazwą to dostałem, być może jest to "Doppel Bier" o którym jest mowa na forum przy okazji C.K. Browaru, ale do rzeczy...

    kolor: ciemny, ledwie przejrzysty pod światło; jak to mówią winiarze - szkiełko wiśniowe;
    zapach: złożony, wyszukany; delikatna nuta palonego słodu, tłumiana czymś łagodniejszym;
    piana: kremowa, trwała, drobnobąbelkowa, dość długo utrzymująca się na samym piwie i na ściankach naczynia;
    smak: łagodnie łechcący smak goryczki od palonego słodu i wewnątrzgardłowa nuta owocowa;
    gaz: nie uświadczyłem, choć jakieś pojedyncze bąbelki odrywają się od dna.

    niestety cała reszta: niewybredne szkło, brak wafla, hałaśliwa dworcowa atmosfera, astronomiczna cena - 6.90 zł za 0,5 litra nie zachęca do ponownych odwiedzin... jednak było to moje najlepsze piwo ciemne jakie piłem i gdybym tylko mógł tylko tam bym je spożywał.

    ocena: 5- (ten minus za oprawę)
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    ocena konkretniejsza wyżej! nic dodać, nic ująć... może poza tym, że to najlepsze piwo ciemne jakie piłem.

    Moja ocena: [4.6]

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      C.K. Browar, Dunkel

      Nie znalazłem ani pod CK, ani pod CK Browar, ani pod C.K. ani pod Dunkel więc zakładam nowy temat. W sumie zamiast dunkel powinno się nazywać porter.
      Świetne ciemne piwo którego mogłem spróbować dzięki Ironowi i Małejżonce. Do rzeczy, piany nie oceniam bo po prostu piwo było przelewane i trochę gazu straciło ale cała reszta od pięknej ciemnowiśniowej barwy, poprzez cudowny kawowy zapach aż do oniemieślającego smaku, w którym jest i ta świetnie palona kawowa, jest i delikatność, jest orzeźwienie, jest gdzieś smak zadymionych wiedeńskich kawiarni i bierlokale. Po prostu znakomite piwo.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • mario123
        Senior
        • 01-2003
        • 250

        #4
        Odp: C.K. Browar, Dunkel

        zythum napisał(a)
        Nie znalazłem ani pod CK, ani pod CK Browar, ani pod C.K. ani pod Dunkel więc zakładam nowy temat. W sumie zamiast dunkel powinno się nazywać porter.
        Świetne ciemne piwo którego mogłem spróbować dzięki Ironowi i Małejżonce. Do rzeczy, piany nie oceniam bo po prostu piwo było przelewane i trochę gazu straciło ale cała reszta od pięknej ciemnowiśniowej barwy, poprzez cudowny kawowy zapach aż do oniemieślającego smaku, w którym jest i ta świetnie palona kawowa, jest i delikatność, jest orzeźwienie, jest gdzieś smak zadymionych wiedeńskich kawiarni i bierlokale. Po prostu znakomite piwo.
        Faktycznie to piwo smakuje na bardziej porterowe. Byłem przejazdem w krakowie 2 tygodnie temu i piłem wszystkie, które mieli aktualnie. Pierwsze rozczarowanie jakie mnie spotkało, to brak pszeniczniaka. Serwowali pilsa, imbirowe i ciemne. Drugie rozczarowanie to nieprzyjemny zapach tych piw. Tak jakby było nadpsute. Jednak w przypadku imbirowego oraz ciemnego ten nieprzyjemny zapach nie był bardzo intensywny. Najbardziej przeszkadzał mi ten zapach u pilsa.

        Comment

        • ergie
          Senior
          • 05-2004
          • 1041

          #5
          Hmmmmmmmmm dzisiaj piłem to piwo i nie powiem żeby mnie zachwyciło. Było po prostu kwaśne (nie żadne tam o owocowej nucie ale zwyczajnie kwaśne) i jakies takie mało treściwe. może mam zbyt mało wyrobiony smak ale szybko się nie pokusze o ponowne wypicie tego piwa.
          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
          ------------------------------------------------------------------
          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

          Comment

          • Similas
            Junior
            • 04-2002
            • 1

            #6
            Poezja smaku... Po zielonych sikach na Swietego Patryka postawilo mnie na nogi... Szkoda ze tego nie butelkuja... Kolor i zapach taki ze jak by mi sie przysnilo to bym sie w zyciu nie obudzil

            Moja ocena: [4.925]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              A mnie to piwo smakuje najlepiej spośród całej oferty C.K. Browaru. Choć muszę zaznaczyć, iż w zeszłym roku miało bardziej zdecydowany smak. No i jest podkładka.


              Similas – na życzenie można dostać butelkę - niestety plastikowa, ale zawsze.
              Last edited by adam16; 26-08-2004, 18:22.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • ergie
                Senior
                • 05-2004
                • 1041

                #8
                Dzisiaj przy okazji naszego forumowego minispotkania w C.K. zaryzykowałem i zamówiłem znowu to piwo. I już wiem, że ostatnim razem było paskudnie kwaśne. Dzisiaj z kwasu nie było nic, ale i tak nie byłem nim zachwyconu. Jak dla mnie to na ciemne piwo za wodniste, zbyt mało wyraziste, ot taki ciemny pils
                Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                ------------------------------------------------------------------
                Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                Comment

                • Jaroslav
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 967

                  #9
                  Spośród ciemnych piw uwarzonych w browarach restauracyjnych
                  (które miałem przyjemność skosztować) Ciemne z CK dzierży
                  palmę pierwszeństwa. Miałem dylemat z Brovarią, natomiast ciemne
                  ze Spiża pozostaje nieco za konkurencją.
                  Punkt obowiązkowy podczas odwiedzin grodu Kraka :stout

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    zwykle jak bywam na dłużej to biorę właśnie dunkla, bo lubię... i najmniej mnie zawodzi.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny, brunatno-wiśniowy, ze szkiełkiem wiśniowym; [4.5]
                      Piana: piwa C.K. Browaru nigdy nie miały jakiejś wybitnej piany (jak większość testowanych przeze mnie piw z tego typu browarów), ale to przywoite minimum zachowuje. Średnio duża, półtoracentymetrowa przy nalewaniu i do końca wianuszek na powierzchni - trwały. Znacznie lepiej niż inne piwa z tego browaru; [3.5]
                      Zapach: poza dolnofermentacyjnym smrodkiem trudno byłoznaleźć w bukiecie coś interesującego; [3]
                      Smak: tym razem dość puste, bez głębi tworzonej przez karmelowe słody. już po przełknięciu wyczuwalna goryczka od ciemnych słodów, pozostająca na języku goryczka od chmielu i... nic więcej; [2.5]
                      Wysycenie: średnie, raczej wyczuwalne w żołądku niż widoczne; [3.5]
                      Opakowanie: goła szklanka, o podstawkę musiałem poprosić. [2]
                      Uwagi: zwykle najlepsze z oferowanych przez ten browar, dziś poniżej przeciętnej.

                      Moja ocena: [2.9]

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: miodowo-brązowy, mętnawy [4.5]
                        Piana: mikra w rozmiarach, kremowa w barwie, trwała, oblepiająca szkło [2.5]
                        Zapach: gorzko-kwaśny, nieświeży [2]
                        Smak: goryczkowo-kwaskowy z nutami palonymi, nie czuć akcentów słodowych [3.5]
                        Wysycenie: dość duże jak na piwo ciemne [4.5]
                        Opakowanie: nalewak CK Browar, szklanka z Tyskiego, podstawka browarowa [2.5]
                        Uwagi: Cena 7,40 zł, w lokalu tłum, hałas i papierosy; piwo pijalne, ale bez rewelacji - i tak najlepsze z 3 które piłem

                        Moja ocena: [2.925]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnowiśniowe, klarowne [5]
                          Piana: podobnie jak i u innych piw w tego browaru, taka sobie, z początku obfita, gęsta, szybko opada, kolor jasnobeżowy. a raczej ecru [3]
                          Zapach: za slaby, z tego wyczułem udało mi sie wyłapać owocowy aromat [4]
                          Smak: mogłoby być bardziej treściwe, ciut za wodniste jak dla mnie, w smaku wytrawne, pełne, gorycz (wiśniowa?) wymieszana z chmielową, w oddali wyczułem też lekkie słodowe nutki [4.5]
                          Wysycenie: troszkę za dużo [4.5]
                          Opakowanie: duży minus za szklankę tyskiego [3]
                          Uwagi: najmniej mi smakowało ze wszystkich pitych w CK ale w porównaniu z innymi polskimi ciemniaczkami było i tak doskonałe, nie odmówię sobie kiedyś w przyszłości kolejnego

                          Moja ocena: [4.125]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny, brązowo-rubinowy, lekko mętne. [4.5]
                            Piana: Niezbyt obfita, jasno beżowa, opada powoli do obrączki, zostawia liczne ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, niezbyt złożony (lub zagłuszony przez wszechobecny w lokalu dym tytoniowy) - troszkę chmielowej świeżości, ciut słodu. [3.5]
                            Smak: Na początku słodko-kwaśny (z akcentem na kwaśny, i to przyjemną cytrusowo-owocową kwaśnością), potem naprawdę silna chmielowa goryczka, na finiszu przenikająca się z karmelem. Pełne, długo pozostawiające posmak w ustach piwo. [4.5]
                            Wysycenie: Pijąc nie sprawia wrażenia dużego, ale w żołądku czuć sporo gazu... [4]
                            Opakowanie: Bardzo ładny wystrój lokalu, obsługa w sumie może być (miła, ale powolna), za to kłuje w oczy podanie piwa w szkle z Tyskiego, bez żadnej (a co dopiero firmowej) podstawki... [3]
                            Uwagi: Przyjemny ciemniak, taki z "charakterem".

                            Moja ocena: [4]
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kierując pod światło piwo ma barwę rubinu lub ciemnej miedzi. [4.5]
                              Piana: Drobna, umiarkowanie obfita (to zależy zapewne od sposobu nalania). W kolorze ecru. [4.5]
                              Zapach: Nie wyczułem żadnego zapachu niestety. [3]
                              Smak: Początkowo wyczuwalna stonowana, przyjemna karmelowość. Treściwe w smaku. W połowie szklanki do głosu dochodzi słodycz, na szczęście niezbyt mocna. [3.5]
                              Wysycenie: Optymalne. [5]
                              Opakowanie: Szklanka albo noname albo co gorsza z KP. Brak firmowych podstawek. Słabiutko...Sytuację ratuje klimatyczna sala CK. [3]
                              Uwagi: Niezły karmelowy ciemniak ale jego cena (9 pln) jest wg mnie zbyt duża w stosunku do walorów tego piwa.

                              Moja ocena: [3.525]
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎