Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Okocim, Harnaś

    w kontekście ostatnich promocji nie dziwi mnie nowy produkt browaru Okocim - Harnaś, który rzekomo ma zastąpić Jasne (niebieskie). zresztą szata graficzna Harnasia, choć w nowej stylistyce kolorystycznie bez zmian - niebieska. na etykietce biały napis Harnaś i złota, góralska plecionka, a w tle trzy szczyty. zresztą na bilboardach można już zobaczyć zarys.
    ekstrakt 11.7, alkohol 5.7% czyli jakby nie ta grupa co poprzedni produkt.
    kolor: zbliżony do Jasnego, słomkowo-złoty;
    zapach: charakterystyczny dla Okocimia, cokolwiek by to mówiło, ale trudno mi coś więcej powiedzieć...
    smak: krótko - taki jak nie lubię konkretniej skołowana goryczka;
    gaz słaby, ale jest; piana również bez przesady...
    ocena: na wyrost 4+, głównie za ładne opakowanie, neutralny zapach, przyzwoite pozostałe cechy za wyjątkiem smaku. jeśli poprawią ten element będzie solidna 4 (już beż żadnej taryfy ulgowej).
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Do Bytomia Harnaś jeszcze nie zawitał.Oczekujemy go u nas z niecierpliwością. W wiadomym celu.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #3
      ja jeszcze w Częstochowie nie widziałem, trzeba będzie troszke połazić po sklepach i skosztowac tego nowego produktu
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • bahtol
        słomiany zapał
        • 10-2002
        • 331

        #4
        Co Kraków to Kraków e-prezes był pierwszy, będę więc drugi. Trafiłem piwko Markecie ABC przy komandosów. Muszę przyznać smakowało mi, dość podobne do Niebieskiego, ale ciut bardziej wyraziste. Piana jak na Okocim przystało- nieszczególna, ale smakowo pozytywnie, goryczka słabo wyczuwalna. Ogólna ocenka 4.
        =bahtol=

        Comment

        • Dudlik
          Senior
          • 11-2002
          • 269

          #5
          Śpieszę z odpowiedzią, że w Warszawie mamy Harnasia pod dostatkiem tylko klienci jeszcze się do niego nie przekonali, ale ja się nie dziwię. Wypiłem i źle się poczułem. Piwo to ma jedynie atrakcyjne opakowanie chociaż nazwa mi się nie podoba. W smaku czuć spirytus, jest lekkie a potem ten ohydny posmak. Piana bardzo szybko opada. Mało co2. Wydaje się, że Okocim ma duże problemy aby przebić się na rynku. Jego produkty są niedopracowane. Zielony Okocim też jest nie bardzo. Kiedyś Okocim to była marka i coś znaczyła teraz jest tylko montownią Carlsberga. Może zbyt skupili się na warzeniu tego duńskiego piwa. Słabo produkty Okocimia się sprzedają. Szkoda bo browar jest piękny i ma wspaniałe tradycje. Warto by było żeby Okocim najpierw pytal się piwoszy czego potrzebują.
          Przykro mi ale Harnaś mnie zawiódł
          Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #6
            Sadzac z tego co tu czytam, to piwo bedzie chyba odpowiedzia Okocimia na tatre; "second label" nie uzywajaca nazwy macierzystego browaru, w dodatku podpierajaca sie (podobnie jak tatra) goralskimi motywami. No coz, Okocim nie jest moze blizej Tatr niz Zywiec, ale na pewno blizej niz Lezajsk...
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • kopernik
              Senior
              • 11-2002
              • 204

              #7
              dotarły do mnie wieści, że obecna "wersja" Harnasia jest wersją testową, docelowa ma sie ukazać za parę miesiecy, po badaniach marketingowych. Oby to była prawda .

              Comment

              • Mjerzy
                Junior
                • 03-2002
                • 2

                #8
                Kolor jasno-słomkowy,srednio nasycone o smku, jak dla mnie, niepełnym ,piana utrzymuje się dość krótko.Moim zdaniem "Harnaś"jest średnij klasy piwem dobre na pragnienie ale nie dla smakosza.

                Moja ocena: [2.475]
                Jerzy

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Dzisiaj udało mi się trafić,choć szukałem piwka dla Forumowicza,który zasili Giełdę w...Pianka ładna bialutka,zapach typowy dla marek z Brzeska,smak- jakby gorzka woda(tyle ekstraktu i takie leciutkie?)Tylko na lato?-jak ktoś pił kiedyś piwa o ekstrakcie do 10% to zaliczy wspomnienie...Jest totalnie wyjałowione.Etykieta do kolekcji i to by było na tyle.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • BuR
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 104

                    #10
                    Kupiłem sobie dzisiaj Harnasia i teraz mogę stwierdzić: "To dobre jest!!!".

                    Comment

                    • Dudlik
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 269

                      #11
                      Ostatnio byłem W Krakowie i znowu sobie kupiłem harnasia bo byl w butelce i miałem go dać kumplowi. Po powrocie do domu i wypiciu go byłem w szoku!! To piwo bylo dobre!!! Parę postów wcześniej pisałem, że mi nie smakuje, a kiedy je piłem drugii raz to mi smakowało. Czyżbym trafił na lepszy egzemplarz? Może dlatego w Krakowie jest dobre bo jest świeże, przecież w Krakowie Okocim ma jeden ze swoich browarów, a może te piwo jest takie, że raz jest dobre a drugim razem nie. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Pozdrawiam!!
                      Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        nie martw się, o posiadanie działającego browaru w Krakowie nie musisz Okocimia podejrzewać
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #13
                          Zakupione w celu zaspokojenia ciekawości i potrzeb kolekcjonerskich. Ogólnie Harnaś mi smakował, nie mam zastrzeżeń. Mam nadzieję, że następne partie tego piwa nie będą odbiegały od tej i nie będzie się staczał się po równi pochyłej, jak to miało miejsce z kilkoma innymi piwami. Piwo na czwórkę z plusem.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            bahtol napisał(a)
                            Muszę przyznać smakowało mi, dość podobne do Niebieskiego, ale ciut bardziej wyraziste.
                            Hm... Mnie akurat wydało się mniej intensywne od Niebieskiego. Z drugiej strony, Niebieske było dla mnie trochę zbyt intensywne.

                            Trzeba podjąć męską decyzję: więc jednak wolałbym, aby było bardziej intensywne. Piwo ma lekko ziołowy posmak, którym charakteryzują się wszystkie piwa okocimskie, goryczka w sam raz. Smakowało mi do ostatniego łyka, choć przydałoby się nieco więcej treści. Piana dziurawa, ale przynajmniej przez dłuższy czas pozostawia jakiś ślad na powierzchni piwa.

                            Comment

                            • Gollum
                              Gość
                              • 09-2002
                              • 307

                              #15
                              Wypiłem pierwszy i ostatni raz (no, chyba że nie będzie niczego innego pod ręką). Smak nikły, wodnisty, zapach bardzo słaby, piana dość rzadka, szybko opada, gaz słaby.
                              Gdyby to było piwo małego browaru, jakość możnaby zrzucić na chwilową niedyspozycję piwowarów. Ale w firmie, gdzie wszystkim sterują komputery, coś takiego nia ma prawa wyjść na rynek. Jesli ma to być konkurencja dla Tatry, to jej producenci mogą spać spokojnie.
                              Moim zdaniem jest to klasyczny przykład wyrobu piwopodobnego. Gdy się jest kolekcjonerem, warto wypić raz, by wzbogacić zbiór. Gdy się nie jest - lepiej sięgnąć po cokolwiek innego.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎