Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, DC Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gollum
    Gość
    • 09-2002
    • 307

    Jagiełło, DC Light

    DC
    albo Dobra Cena, albo Delikatesy Centrum jak kto woli
    producent: Jagiełło Pokrówka
    Sprzedawca: sieć sklepów Delikatesy Centrum, jak dotąd widziałem je tylko na Podkarpaciu w okolicach Krosna
    Ekstrakt 11 %
    Alkohol 5,5 %
    Smak - jak na piwo z grupy tanich, sprzedawane nie pod własną marką, wyjątkowo dobry. Czyli typowy dla piwa, z wyraźną, choć niespecjalnie mocną goryczką.
    Zapach - przyjemny, acz niezbyt mocny.
    To pierwsze piwo produkowane dla marketów, które mi autentycznie smakowało. Należy jednak wziąć poprawkę na fakt, że było pite po upalnym dniu, spędzonym na rowerze na beskidzkich bezdrożach.
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Kolejne piwo od Mapajaka.
    Jak zobaczyłem DC, czyli Dobra Cena, od razu stanęło mi przed oczami "piwo" TKZ (Tesco kożystny zakup). Przyznam, że mnie to zniechęciło, ale okazało się, że obawy były bezpodstawne. Może wyrób Jagiełły nie jest jakiś wybitny, ale z całą pewnością jest to piwo i nadaje się do picia, czego o TKZ powiedzieć nie można.
    Kolor złoty, może ciut za jasny, ale generalnie niezły. Piana biała, dość wysoka, średnioziarnista i średniotrwała. Nasycenie dość duże, pęcherzyki spore, ale nie bardzo szybkie, dzięki czemu nie osiągają efektu Mazowszanki. Zapach chmielowy z lekkim akcentem słodowym, średniointensywny. Smak delikatny, ale nie wodnisty, dominuje chmiel, goryczka subtelna, słód pozostawia posmak na języku. Etykietka mocno przeciętna, bez fajerwerków graficznych, no i to "DC", które mnie przeraziło...
    Ogólnie wcale piwo zupełnie przyzwoite. Skrót DC rozwinąłbym na: "Dobre Całkiem"

    Moja ocena: [3.65]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • Rolek
      Senior
      • 08-2001
      • 1038

      #3
      bury_wilk napisał(a)
      [...] kożystny [...]

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        oj, bo ten zakup jest taki korzystny, że aż kożystny...

        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny ciemno złoty podchodzacy minimalnie pod ciemny miód. [4]
          Piana: Gęsta, drobnozairnista, początkowo wysoka. Utrzymywała się ok 4 min. Osadza się na ściankach oraz pozsostaje kożuszek. [4]
          Zapach: CHmielowy z lekką nutą słodową. Czuć z deka alkohol. [3.5]
          Smak: Początkowo mamy do czynienia z wyraźną goryczką. Podczas przełykania przebija się delikatny posmak słodowy. Nie koliduje to jednak z całym chmielowym smakiem. Ogólnie nie mam zastrzeżeń. [4]
          Wysycenie: Podczas przełykania czuć że piwo jest dość mocno gazowane. [3]
          Opakowanie: Całkiem przyzwoita prosta kolorowa etykieta. [3.5]
          Uwagi: Piwko z paczuszki od kolegi Mapajak. Dzięki

          Moja ocena: [3.75]
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            Jagiełło, DC Light

            Butelka 0,5 wyprodukowana dla sieci handlowej Delikatesy Centrum.
            Zdziwiło mnie, ze to piwo nie jest jeszcze opisywane...
            Będąc na południu Polski wstąpiłem do lokalnego sklepu p.w. i zakupiłem celem nabycia etykietki.

            Kolor - żółty,
            Alkohol - 5.5%
            Ekstrakt 11 %
            Aromat - słodowy, chmielowy.
            Smak - pełne piwo, treściwe, mimo że lekkie bardzo smakowite...
            I ta cena 1.39... myślałem, że piwo trzeba będzie wylać a etykietkę zachować.

            Ale okazało się, że to jest REWELACJA!!! Następnego dnia kupiłem tych (znaczy piwa DC) butelek sporo...
            Wg mnie 6! Super piwo w jeszcze lepszej cenie! Tak trzymać.
            P.S.
            Ostatnio w Rzepie był artykuł o Panu Jagielle i wypowiadał sie, że produkuje tradycyjne w smaku piwo... To jest prawda!!! Bardzo mi to piwo smakowało i polecam innym!!!

            Comment

            • piwo
              Senior
              • 08-2001
              • 810

              #7
              Ha Ha Ha - Brawo Art - przez 10 sekund myślałem, że ktoś inny zamieścił mojego posta... No tak ale nick czytany wspak jednak jest moim nick'iem... Prima aprilis... Brawo dla Arta!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                to piwo było juz omawiane tu:

                (parametry identyczne)
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • piwo
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 810

                  #9
                  Dawno nie odwiedzałem forum - są nowe zasady opiniowania???
                  Nie działa już forum/konkretnie???

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, jak na tak jasne piwo kolor jest miłym zaskoczeniem [5]
                    Piana: biała z odcieniem ecru, gęsta, drobna ale szybko opada [4]
                    Zapach: chmielowy z domieszka owocowych nutek i jeszcze z czymś czego nie potrafię zidentyfikować [4]
                    Smak: bardzo dobre, pełne w smaku, goryczkowe z wyczuwalnymi słodowymi nutkami [4.5]
                    Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: euro, średniej jakości etyketa, gładki kapsel [4]
                    Uwagi: Bardzo miła niespodzianka, niespodziewałem się, że tego typu piwo na zamówieni może być aż tak smaczne, zakupione w Nowym Sączu

                    Moja ocena: [4.3]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowny, nawet ładny. [4]
                      Piana: Aby nalać z koronką trzeba się postarać. Syczy. Kożuszek na większości powierzchni do końca. [3.5]
                      Zapach: Chmielowy, bardzo słabo wyczuwalny. [3]
                      Smak: Goryczkowaty, dość wyrażny i gaszący pragnienie. Dałbym 4, ale pod koniec zaczełem wyczuwać trudny do zidentyfikowania, nieprzyjemny posmak. [3.5]
                      Wysycenie: Dość dobre, szczypie w język. Wraz z piciem maleje, ale nie znika. [3.5]
                      Opakowanie: Beznadziejne: butelka EURO, czerny kapsel, wielki napis DC = Dobra Cena. Plusik za podpisanie się browaru i podane parametry. [2]
                      Uwagi: Wbrew oczekiwaniom piwko dostarcza pozytywnych odczyć. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
                      Do kupienia tylko w Delikatesach Centrum, które zmieniają właściciela, więc może już nie długo...

                      Moja ocena: [3.275]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pełny złoty ale jakoś tak wpadajacy w żółć [4]
                        Piana: Składają się na nie większe bańki. Pozostaje do końca w postaci obrączki. Nieładna raczej i mało apetyczna. [2.5]
                        Zapach: Lekko chmielowy z jakimś słodowym powiewem. Mało intensywny. [3.5]
                        Smak: Lekko diacetylowy. Pełny z goryczką. Raczej nie specjalny. Ale nie jest to piwo niesmaczne. [3]
                        Wysycenie: W ustach dobrze wyczuwalne. Piwo nie jest przegazowane. Nie pomaga pianie niestety. [4]
                        Opakowanie: Obdrapana butelka EURO. Brzydka etykieta. Nie chce mi się znęcać nad nią więc nie napisze więcej. Ocena wystarczy [2]
                        Uwagi: Dużo gorsze piwo niż DC Mocne.

                        Moja ocena: [3.175]

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎