Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Jagiełło, Double IPA

    Jagiełło już od kilku lat korzysta z chmieli od Piłata, ale wczesniejsze wypusty były raczej podrasowanymi średniakami naśladującymi kraftowe piwa. Niby da się wypić bez absmaku, ale szału nie robią. Ilością goryczki na pewno się wyróżniają. Ucieszył mnie zatem ten zakup... i nieco zasmucił. Podobnie jak w Pilsnerze czy w Ale Szycha i innych chmiel jest wyraźny w warstwie smakowej, ale węchowo jest słabiutko. Dobre, ale prawie 7 zł nie jest warte.
    Dla porządku parametry: 14,2 blg, 52 IBU.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Koniec świata. W Pokrówce warzą IPy, i to jeszcze podwójne...

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      To tylko deklaracja na etykiecie - nie widziałem, nie wiem. Mnie on niewiele się różnił od w/w wspomnianych. Jeśli do tego jeszcze użyli tylko na goryczkę chmiele Piłata to nie ma się czym ekscytować. O tyle to intrygujące, że piwo miało premierę niedługo po Fortunie ArcyIPY z Makłowiczem jako figurantem. Z tego co widziałem w Żabkach to przypadło do gustu klientom, więc może Jagiełło poszedł na fali popularności.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #3
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Koniec świata. W Pokrówce warzą IPy, i to jeszcze podwójne...
    Poczekaj, co wymyślą magicy z Ediego lub Koreba...

    Comment

    • zasada
      Senior
      • 05-2007
      • 179

      #4
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Poczekaj, co wymyślą magicy z Ediego lub Koreba...
      Koreb miał AIPĘ przecież już jakiś czas temu.

      Każde zwierzę koi dotyk
      Blaszony

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #5
        Piwo uwarzone z lubelskimi piwowarami domowymi, w składzie Książęcy, Izabela i Cascade dzięki Polishhops, parametry jak dla single*, 14,2 i 6,1, w zapachu chleb żytni, bardzo zbożowo, w tle majaczy może banan, skórka mandarynki, tyle zapowiadanych tropików, ale pachnie czysto, w nucie dolnej dochodzi lekka, minimalna oleistość, w smaku owszem, goryczka, na finiszu, łodygowa, tępa, za niskie blg i mamy efekt, mało pijalne, ale da się wypić.

        * taka mała informacja-warto już ją sobie przyswoić, jeśli już wchodzimy w nomenklaturę:

        12-15 single
        16-18 double
        19-20 triple
        21- imperial

        Pod wględem teoretycznym, single mogło mieć 5,1vol, imperial oczywiście 10,2.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment


        • e-prezes
          e-prezes commented
          Editing a comment
          Tak, wiemy, że double jest tylko z nazwy. Pytanie czy piwowar Jagiełły wie
      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #6
        Tu właśnie mam obawy
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6079

          #7
          Data do 31.01.23

          Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
          Lacing - trochę było.
          Gaz - średni.
          Barwa - klarowny bursztyn.
          Aromat - stary chmiel z karmelem.
          Smak - gorzkawe, spod karmelu próbuje się wydostać jakaś nutka cytrusowa, Sporo goryczki przykrywającej ten cały (ewentualny) smak do reszty.

          Bardzo ciekawe jak będzie "to" smakowało pod koniec daty... jak już dziś jest blado...
          Attached Files

          Comment

          • qbaseq
            Senior
            • 07-2010
            • 100

            #8
            Zakupiłem jedno chociaż rozsądek mówił "nie bierz, toż to Browar Jagiełło ... nic dobrego Cię nie czeka" :-). Przekonała mnie promocja w Auchan Tychy - ok 5 zł.
            Degustuję teraz, fotka w załączniku, nawet za 5 zł - nie warto ! Okrutnie płaskie, nijakie, kompletnie nieadekwatne do dumnej nazwy : Double IPA.
            Zresztą "Double-m" nie jest bo brak mu poziomu ekstraktu - 14,2 BLG to standardowa "pojedyncza" IPA a nie podwójna ...
            Jak mówił Chińczyk ze skeczu Kabaretu Ani Mru Mru, "chłyt materkingowy" - jak i całe to piwo. Dobre nachmielenie, aromaty, smak - nie stwierdzono.
            Jest tylko taka tępa goryczka a jaki to styl - nie wiem ? AIPA / IPA na pewno nie, APA - też nie, jakby Marzen albo po prostu podrasowany Euro-Lager.

            Raz się żyje, czasami i kiepskiego piwa się człowiek napije :-) Przestrzegam przed tym specjałem - omijajcie podobnie jak wspomnianą tu AIPA-ę z Koreba
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎