Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Damm, Estrella Damm

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzechu84
    Member
    • 10-2003
    • 94

    Damm, Estrella Damm

    Piwo warte podziwu. Widze że pierwszy wysunąłem tą propozycję. Jeśli ktoś prubował tego browarku to prosze o komentarz. Boje sie że jestem sam...
    Grzechu84 - PIWOfan
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    nie masz się czego bać. nie bój się też zamieszczenia bardziej szczegółowego opisu tego piwa
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • grzechu84
      Member
      • 10-2003
      • 94

      #3
      !

      Witam.
      Jestem tu nowy i zamiast spojrzeć na recenzje innych piwek to zabrałem się odrazu za komentarz hiszpańskiego piwka Estrella Damm. Mój błąd. Swoją drogą musze przyznac, że konsumowałem ten trunek 3 lata temu i niestety nie pamiętam smaczku. Zostawiłem sobie na pamiatke przynajmniej etykietę, którą z checią zaprezentuję.

      ESTRELLA DAMM
      Attached Files
      Grzechu84 - PIWOfan

      Comment

      • sklep-piwowar
        Senior
        • 10-2002
        • 559

        #4
        Dla mnie trochę słodkawe , ale smak bardzo ciekawy (żeby Art nie usunął mojej oceny to postaram się coś napisać) tzn. jest to pils chyba 5% alk albo 5,5% ,ale zamiast takiej goryczki jak w Mahou ,to tu jest słodkawy smaczek w owocową nutę.

        Comment

        • Grochu
          Member
          • 11-2002
          • 33

          #5
          Damm, Estrella Damm

          Butelka 0,33 l.
          Alk. 5,4 %
          Piwo z barcelońskiego browaru Damm, jednego z dwóch znajdujących się w tym mieście (obok bardziej znanego choć nieco mniejszego i o skromniejszej tradycji San Miguel'a warzącego m.in. piwo o tej samej nazwie).
          Kolor: bardzo jasno słomkowy.
          Nasycenie: całkiem duże na początku, choć w dość szybkim tempie zanika.
          Piana: spora, drobnoziarnista, długo się utrzymuje.
          Zapach: niezbyt intensywny, ale ciekawy, jakby lekko kwiatowo-miodowy.
          Smak: połączenie kwaskowatości z lekką goryczką, choć z dominacją tej pierwszej. W sumie zbliżony do większości "śródziemnomorskich pilsów", ale jak na tą kategorię całkiem niezły i zdecydowanie powyżej przeciętnej.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualnie piwo wyglada tak:
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 16-05-2006, 03:50.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • piwowar2
              Senior
              • 11-2001
              • 588

              #7
              Tak, faktycznie bardzo przyjemne piwo. Najwiekszy mankament, to szybko znikajaca piana. Smakowo bije cala (zachodnio)-poludniowa europe. Wyczwalny przyjemny slod, brakuje troche goryczki. Zdziwilem sie sam, ze hiszpanskie piwa sa takie dobre(pilem 4 rozne i wszystkie mi smakowaly).

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Butla 0,33l alk. 4,6%

                Barwa jasno słomkowa. Piana wbrew opinniom innych całkiem przyzwoita. Utrzymuje się na poziomie 1cm. Wysycenie wręcz idealne. Co do walorów smakowych to dominuje słód. Gdzie niegdzie wyczówalne lekkie akcenty owocowo kwiatowe mieszające się ze stonowaną goryczką. Smaczne piwo godne polecenia. 3,59 w Piotrze i Pawle.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Z powodu wczorajszego finału Euro 2008 jakoś nie pasowało mi picie niemieckiego piwa, wybrałem się więc do P&P w Jankach po zapas piw hiszpańskich. Te najbardziej popularne pamiętam z wakacyjnych wojaży, świetnie gaszą pragnienie w jedynie słusznej (tam) butelce 1,0l. Kibicowanie rozpocząłem właśnie Estrellą Damm 4,6%. Piwo bledziutkie, ale piana mocarstwowa - jak przystało na (wtedy jeszcze) pretendentów do mistrzostwa. Pachnie chmielem, aż w nosie kręci! Smakowo podobnie, poza silną, połączoną z wysyceniem i orzeźwiającą goryczką, niewiele da się wyczuć. Flacha w rozmiarze XL, zakrętka z gwiazdą, tonacja etykiety złoto-czerwona plus białe napisy. Jak ją kończyliśmy, jeszcze było bez bramek... .

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    W sumie niezłe słodowo-chmielowe piwko. Jak dla mnie trochę za lekkie. Ale jak się już otworzy litrową butelkę, to nie ma problemu z jej opróżnieniem.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Oskii
                      Junior
                      • 02-2010
                      • 2

                      #11
                      Ciekawe piwo, przyjemny smak, butelka rzuca się w oczy, dziś zakupiłem za 8,90 butelkę 1L i nie żałuję

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Wersja puszkowa 05, l, alkoholu 4,6 %. Kolor słomkowy, piana drobna, gęsta, tworząca kożuch , który długo się utrzymuje, drobne bąbelki gazu cały czas pracują. Piana pozostawia trwałe, spore ślady na szklance. Słaby, ledwo wyczuwalny aromat. Wysycenia raczej słabe, generalnie piwo słabo nagazowane. Brak dominujących smaków, takie jakieś nijakie, jak większość piw wielkoprzemysłowych/koncernowych. Nie jestem nim zachwycony, taki hiszpański odpowiednik naszych koncernowych piw.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Breakdancer69
                          Member
                          • 01-2011
                          • 54

                          #13
                          cena: 3,99 zł (Piotr i Paweł)
                          Zawartość alkoholu: 4,6%
                          Pojemność 330 ml
                          Kolor: słomkowy
                          Kraj pochodzenia: Hiszpania - Barcelona

                          Po otwarciu poczułem zapach słodu. Piana bardzo słaba, lekko gazowane. Goryczka jest delikatna. Nie pozostawia wyrazistego posmaku. Piwko w moim odczuciu jest delikatne i łagodne.
                          mój blog o piwach
                          http://browary.blogspot.com/

                          Comment

                          • ciamciaramciam
                            Junior
                            • 02-2011
                            • 4

                            #14
                            łuh, pamiętam to piwo, dużo o nim słyszałam i to różnych słów. Jak dobrze pamiętam piłam też ciemną Estrellę, ta faktycznie do najlepszych nie należała, ale jasna była bardzo okey

                            Comment

                            • miczda
                              Member
                              • 08-2011
                              • 81

                              #15
                              Od przyszłego poniedziałku (29.07) w Lidlu Estrella Damm za 2.44

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎