Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

    Rzeczywiście jest rewelacyjne. Piwo smakuje tak jak powinno smakować prawdziwe PIWO. Nie będę oceniać, bo powtórzyłabym to, co napisali już Zythum i Wujcio. Do lutego na pierwsze miejsce naszego Plebiscytu typowałam Czarnków, ale teraz Czarnków "spadł" na drugie miejsce... Otrzymane w prezencie w Browarze - duże dzięki!

  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Dodam jeszcze, bo nie wspomniałam, że smakowaliśmy wersję niepasteryzowaną - Arciku, czy mógłbyś wydzielić temat dla tej wersji i przenieść tam posty moje i Wujcia?
    A może i Zythuma, bo słyszałam ze sprawdzonych źródeł, że pierwotnie (i na chwilkę) pojawiło się ono w sklepach w wersji niepasteryzowanej bez informacji o tym...
    Last edited by Małażonka; 09-03-2005, 10:28.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

      gotowe do oceny
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        A możesz przenieść moją ocenę z Ciechana Wybornego (pasteryzowanego)?
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          nie mogę. oceń proszę na nowo. starą ocenę usunę
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisto-słomkowy, może nieco za jasny... [4.5]
            Piana: Rewelacyjna - długo "siedzi" na powierzchni piwa tak, że nawet pod koniec degustacji niewielka pianka utrzymuje się na powierzchni [5]
            Zapach: Słodowo - chmielowy, świeży, typowy dla piw niepasteryzowanych [5]
            Smak: Istne cudo - świeżość, słodowość i goryczka tworzą niesamowitą kombinację pozostawiającą długi posmak na języku [5]
            Wysycenie: W sam raz - nie za dużo i nie za mało. Do końca degustacji miło łaskocze w język [5]
            Opakowanie: Lubię proste rozwiązania - szkic zamku i zaznaczenie "świeżości" małym nadrukiem w kształcie stempelka [5]
            Uwagi: Otrzymane w Browarze - duże podziękowania!
            Według mojej oceny - u każdego piwosza obowiązkowa degustacja. Jeśli nic lepszego do końca roku nie pojawi się na rynku - piwo to otrzyma ode mnie pierwsze miejsce w konkursie na rok 2005!

            Moja ocena: [4.975]

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Troche zbyt jasny jak dla mnie ale przyjemny [4]
              Piana: Piana nie była wysoka po nalaniu do kufla, ale utrzymywała się dziarsko do końca spora warstewką. Miłe zaskoczenie [4.5]
              Zapach: Świeży, orzeźwijący. Nie zbyt intensywny. Bez wyraźnych nut zapachowych [4.5]
              Smak: Smak tak jak zapach - bardzo świeży i przyjemny. Wyczuwalna goryczka. Jednak to piwo pasuje mi na letnie, upalne dni. Na zimę trochę za 'delikatne' [4.5]
              Wysycenie: Nasycenie delikatne. Bąbelki spokojnie wędrują ku powierzchni. Obecne do końca [4.5]
              Opakowanie: Podoba mi się dobór kolorów i forma etykiety. Szkoda, że goły kapsel [4.5]
              Uwagi: Otrzymane od Wujcia w ramach wymiany w Świdnicy. Dzięki. Piwo naprawdę wartościowe

              Moja ocena: [4.475]
              Last edited by JAckson; 15-03-2005, 08:07.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Ja mam wrażenie, że podobnie jak Wujcio ocenę niepasteryzowanej wersji umieściłem w pasteryzowanej. Na moim egzemplarzu nie widniał co prawda stempel ale smak był włąsnie taki świeży jak w niepasteryzowanym. Tak czy tak piwo na 5.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor jasnozłocisty, mógłby być ciemniejszy. Klarowność 100%. [4]
                  Piana: Piana biała, gęsta i zwarta, średniowysoka, dość trwała [4.5]
                  Zapach: Łagodny, bardzo przyjemny aromat chmielowo-słodowy z tłem chlebowo-owocowym. [5]
                  Smak: Wyraźna, przyjemnie drażniąca chmielowa goryczka świetnie zharmonizowana z pełnym słodowym posmakiem; smak świeży i "gładki". [5]
                  Wysycenie: Nagazowanie optymalne, bąbelki drobne i stateczne, gaz łagodnie podkreśla i tak wyśmienity smak; utrzymuje się b. długo na niezmiennym poziomie [5]
                  Opakowanie: Wzór etykiety bardzo czytelny, przejrzysty i estetyczny (no, może ta "pieczątka" o treści "Niepasteryzowane piwo prosto z browaru" troche psuje efekt). Butelka "żywiecka" (przypadek to, czy zmiana?), kapsel firmowy. [4.5]
                  Uwagi: Zakupione na Koszykowej (2,80). Póki co - to dla mnie "Piwo Roku 2005"...

                  No i już ocena we właściwym miejscu. A umieściłem ją tam, bo wcześniej wersje pasteryzowane i niepasteryzowane jednego piwa nie miały osobnych tematów (patrz: Lwówek Śl. Książęce, Amber Mocny Red)

                  Moja ocena: [4.875]
                  Last edited by Wujcio_Shaggy; 15-03-2005, 09:42.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: kolor śliczny bursztynowy, klarowne [5]
                    Piana: najsłabszy element w piwie co jest juz chyba specjalnością Ciechanowa, biała, drobna, szybko, zbyt szybko opada [4]
                    Zapach: zapach to poezja, chmielowy, orzeźwiający, mocny [5]
                    Smak: powraca stary dobry Gambrynus, mocny chmielowy posmak połączony z lekka goryczką wyczuwalną szczególnie w głębi gardziołka, treściwe, pozostawia miłe wrażenie, mogę z całą odpowedzialnością napisać to samo co Gambrynusach - orgazm w gębie [5]
                    Wysycenie: odpowiednie, zrównoważone, nie szczypie [5]
                    Opakowanie: standardowa ciechanowska butelka 0.5l, mi sie podoba, daję piątkę [5]
                    Uwagi: Testowane w barze na Powiślu.
                    Czekam tylko na lepszą dostępność w Warszawie żeby znów móc kupować te piwko i mieć nareszcie swój browar

                    Moja ocena: [4.9]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor jasnego złota, dla mnie trochę zbyt jasne... [4]
                      Piana: Piana niestety dość mizerna, początkowo bujna, jednakże była nietrwała i dość szybko zanikła [3.5]
                      Zapach: Aromat bardzo świeży i mocny, przede wszystkim chmielowy [5]
                      Smak: Smak również mocny i pełny, wyraźna chmielowa goryczka, na drugim planie słodowość wzbogacająca całość. Świetnie orzeźwia. Całość oceny obniża trochę ledwo wyczuwalny posmak piwniczny, który pojawił się pod koniec piwa. Nie przeszkadza on jednak na tyle, żeby wpłynąć na dobrą ocenę. [4.5]
                      Wysycenie: Jest w sam raz, bąbelki pracują, podnosząc walory orzeźwiające piwa. [4]
                      Opakowanie: Szata graficzna podoba mi się, etykieta czytelna, firmowy kapsel - w sumie O.K. [4.5]
                      Uwagi: Naprawdę dobre piwo, myślę, że świeże byłoby świetne. Cały czas czekam w Płocku na produkty z Ciechanowa.

                      Moja ocena: [4.525]
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • mste
                        Gość
                        • 01-2005
                        • 152

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty, lecz jak dla mnie ciut za jasny [4.5]
                        Piana: Bielusienka, drobniutka lecz nietrwała i szybko znikła [3.5]
                        Zapach: Świeży i orzeźwiający, łagodny chmielowy z nutkami słodowymi [5]
                        Smak: Podobnie do zapachu, orzeźwiające delikatne piwko idealne na gorące letnie dni; smak słodowy z łagodnie wyczuwalną goryczką, super [5]
                        Wysycenie: Idealnie pasuje do piwka, delikatnie pracujące bąbelki do samego dna [5]
                        Opakowanie: Etykietka ładna, bardzo czytelna, świetnie oznaczone "piwo nepasteryzowane"; śliczna krawatka, minus za goły kapselek [4.5]
                        Uwagi: Ogólnie super !!!
                        Bardzo orzeźwiające delikatne piwko, idealne na upalne dni.
                        Gorąco polecam !!!

                        Moja ocena: [4.8]

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          #13
                          Piana bardzo słaba i znikła błyskawicznie, choć nasycenie gazem bardzo duże aż do końca. W smaku właściwie wyłącznie goryczka. Bardzo fajna - silna i pozostająca długo na języku, ale to właściwie wszystko jeśli chodzi o smak.
                          Jestem zawiedziony.

                          Znając piwa z Ciechanowa i pamiętając smak Gambrynusa Wybornego niepasteryzowanego z pewnością będę próbował raz jeszcze, bo albo trafiłem na wybitnie felerną partię, albo piwo pokonawszy długą drogę z Warszawy przez Żywiec do Wrocławia trochę za bardzo się przegrzało - wszak niepasteryzowane wymaga odpowiednich warunków przechowywania.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #14
                            Ja piję właśnie teraz i jest rewelacyjne. Nie trafiłem na zły egzemplarz jeszcze nigdy. Podejrzewam, że niepasteryzowanemu piwo nie służy podróż samochodem gdy temperatura przekracza a rzeczonym 50 stopni. Myślę, że w lato przewożenie niepasteryozwane znacznie wpływa na jego jakość.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • majorr
                              Junior
                              • 07-2005
                              • 1

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Nieco zbyt jasne [4]
                              Piana: Pianę lubie tylko przez chwilę po nalaniu, dlatego piana (gęsta i przyjemna), która w Ciechanie opada dość szybko to jego atut [5]
                              Zapach: Wśród polskich produkcji żadko spotykany aromat słodu i chmielu, choć nie jest rewelacyjny to zasługuje na pięć. [5]
                              Smak: Smak łagodny, przyjemny orzeźwiający. Tak jak zapach jest oryginalny, tym bardziej że piwo nie jest pasteryzowane. [5]
                              Wysycenie: Najważniejsza cehca "bąbli" to to, że nie ma ich za dużo. Wystarczająco łagodne by z przyjemnością oddawać się degustacji piwa a nie zastanawiać nad ilością gazu. [5]
                              Opakowanie: Wiele jest ładnie opakowanych produktów browarów w Polsce, a Ciechan do nich nie należy. Na szczęście, bo dobre piwo nie musi nadrabiać opakowaniem. Przeszkadza tylko brak kontretykiety. [4]
                              Uwagi: Polecam. Żadko spotykane piwo niepasteryzowane o delikatnym, przyjemnym smaku. Czysta przyjemność z degustacji.

                              Moja ocena: [4.9]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. OCENA DOTYCZY INNEGO PIWA.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Last edited by ART; 14-11-2009, 21:16.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎