Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytania dotyczące etykiet i systematyzowania zbiorów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Pytania dotyczące etykiet i systematyzowania zbiorów

    Mam pytanko!
    Czy etykieta na której przez przypadek drukarnia nie nalła jednego z kolorów farby to inna odmiana, czy też poprostu ta sama etykieta tylko wybrakowana?
    Poszukuję
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    I drugie pytanko z tej serii!
    Czy etykieta ze stemplem!!! np. PASTERYZOWANE to inna odmiana?
    Oba pytania kieruję do zaawansowanych kolekcjonerów.
    Póki co traktuję je jako inne odmiany.
    Poszukuję

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      Mam pytanko!
      Czy etykieta na której przez przypadek drukarnia nie nalła jednego z kolorów farby to inna odmiana, czy też poprostu ta sama etykieta tylko wybrakowana?
      To ciekawy egzemplarz kolecjonerski, być może kiedyś stanie się tyle warty co błękitny Mauritius w filatelistyce

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Mam np Kmicic z Częstochowy.
        Pełny
        bez niebieskiej farby
        bez niebieskiej i zółtej
        Poszukuję

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          I drugie pytanko z tej serii!
          Czy etykieta ze stemplem!!! np. PASTERYZOWANE to inna odmiana?
          Oba pytania kieruję do zaawansowanych kolekcjonerów.
          Póki co traktuję je jako inne odmiany.
          tak, to inny wzór jak najbardziej zaliczany do zbioru, każdy stempel zmieniąjący parametry piwa (alk, ekstr) a także pojemność, pasteryzacja, norma, cena jest uważany za inny, stempli z informacją tylko o rozlewie piwa w jakiejś rozlewni nie uważa się za coś innego

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          Mam pytanko!
          Czy etykieta na której przez przypadek drukarnia nie nalła jednego z kolorów farby to inna odmiana, czy też poprostu ta sama etykieta tylko wybrakowana?
          jest to niedodruk, którego w żaden sposób nie można zaliczyć do wzoru, tak samo jak przesunięcie całego koloru (za przesunięcie zaliczane do zbioru uważa sie takie, gdzie w jednym kolorze są różnice w odległości pomiędzy poszczególnymi napisami)
          niedodruki możesz śmaiło przeznaczyć na notatki lub traktować je jako ciekawostkę, tylko i wyłącznie
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Dzięki Becik!
            Jakbyś był tak miły Becik (lub kto) jeszcze jedno pytanko.
            Był czas że na kontretykietach różnych piw ( w okresie gdy łączone były browary w wielkie kampanie) oznaczano literami browar w którym produkowano piwo. Tak więc tą samą etykietę miały tożsame gatunki piwa produkowane w innych browarach. Jak klasyfikować takie etykiety czy też całe zestawy etykietowe?
            Poszukuję

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Jesli na kontrze jest wyrażnie napisane, że warzone w tym, a tym browarze to cały komplet (czyli etykietę głowną wraz z krawatką) zaliczasz do browaru gdzie było warzone, plus oczywiscie cały komplet trzymasz też w browarze matce, gdyż i tam ten sam gatunek był robiony.
              Np posiadam w zbiorze etykietę Porter Królewski warzony w Rakszawie, etykiety i kontra identyczna z oryginałem stołecznym, różnica jest taka, że na kontrze z Rakszawy stempel z datą był czarny, z Warszawy biały, w W-wie trzymam oryginał nowiuteńki, a w Rakszawie odklejony wzór z rakszawskim datownikiem na kontretykiecie.
              Mam nadzieję, że przybliżyłem co i jak.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Rewelacja! Mam tylko wątpliwości co do "wyrąźnie napisane". Tatra przy datowniku miała literkę L oznaczającą Leżajsk. Tak postępowano. Podobnie było z tego co pamiętam z Lechami i piwami gdańskimi gdy przejął je Elbląg- literka przy datowniku oznaczająca browar. To jest wyraźne zaznaczenie czy nie?
                Poszukuję

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  tak, takie zaznaczenie musi wystarczyć gdyż bezpośrednego nadruku nie ma, dlatego najlepiej jest posiadać w zbiorze odklejane kontretykiety, które na to wskazują
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #10
                    Skoro w tę stronę poleciał temat to ja też mam pytanie-wątpliwość.

                    Chodzi mi o produkowane w różnych browarach KP np: Dębowe Mocne. Nie mam żadnej pewnej informacji jak rozpoznać to produkowane w Białymstoku i to warzone w Tychach. Tak samo z Żubrem. Osobiście zaliczam wszystkie dotychczasowe etykiety Żubra do Białegostoku (pierwotnie zaczęto go produkować w Dojlidach) niezależnie od browaru warzącego.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      A na kontrach żadnych oznaczeń nie ma? Jeśli nie ma to równie żetykiety zaliczam do browaru-matki
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #12
                        Znowu mam problem. Mam nadzieje, że Becik mi pomozesz. Moja kolekcja jest spora, ale mało usytstematyzowana, teraz nadrabiam zaległości.
                        Czy teykiety te same lecz z innymi krawatkami lub konreytkietami Np. Historia Darka Z. to inne odmiany? Trzymam to jako ciekawostki. Masz jakiś pomyśł jak to eksponować?
                        Poszukuję

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 1363

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                          Jeśli nie ma to równie żetykiety zaliczam do browaru-matki
                          Ja nie wiem czy nie ma takowych oznaczeń. Jak na razie nikt nie potrafi mi wskazać różnic i dlatego wszystkie etykiety Żubra trzymam w Białymstoku.

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                            Czy teykiety te same lecz z innymi krawatkami lub konreytkietami Np. Historia Darka Z. to inne odmiany? Trzymam to jako ciekawostki. Masz jakiś pomyśł jak to eksponować?
                            Są to jedynie ciekawostki (różne kontry). Do zbioru wlicza się tylko główna etykieta czołowa i tylko ewentualne zmiany na niej mogą wyróżnić odmianę.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                              Czy teykiety te same lecz z innymi krawatkami lub konreytkietami Np. Historia Darka Z. to inne odmiany? Trzymam to jako ciekawostki. Masz jakiś pomyśł jak to eksponować?
                              tak jak Nikita napisał, traktuj je jedynie jako ciekawostki, za inny wzór uważa się tylko głowna etykietę, kontry i krawatki są tylko uzupelnieniem
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎