Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Rybnicki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    Strzelec, Rybnicki Porter

    Porter bardzo smaczny, słodowy, o pięknej, głębokiej barwie z wiśniowymi akcentami. Goryczka umiarkowana, pochodząca głównie od ciemnego słodu. Piana ładna, drobna ale dość szybko znika (piwo nie było mocno schłodzone). Bardzo smaczne piwko. Tylko jedno ale - bliźniaczo podobne do Portera Strzeleckiego i Broka
    Powiem szczerze że nie spodziewałem się że będzie inaczej
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    #2
    NOWOŚĆ! - piszą na krawatce. Czarna etykieta z czerwono-białym napisem Rybnicki Porter.
    A było tak: wybrałem się po portera strzeleckiego do sklepiku osiedlowego w naszym pięknym miasteczku. Wypatruję i widzę tylko wspomnianą nowość.

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
      Porter bardzo smaczny, słodowy, o pięknej, głębokiej barwie z wiśniowymi akcentami. Goryczka umiarkowana, pochodząca głównie od ciemnego słodu. Piana ładna, drobna ale dość szybko znika (piwo nie było mocno schłodzone). Bardzo smaczne piwko. Tylko jedno ale - bliźniaczo podobne do Portera Strzeleckiego i Broka
      Powiem szczerze że nie spodziewałem się że będzie inaczej
      Podobne, bo to to samo piwo w trzech odsłonach Alchemychu...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • Alchemych
        Senior
        • 12-2003
        • 349

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
        Podobne, bo to to samo piwo w trzech odsłonach Alchemychu...
        Nic dziwnego bo Browar Rybnik jest właśnie burzony, więc gdzie miałoby powstawać to piwo jak nie w Strzelcu
        Smutne ale prawdziwe
        Last edited by Alchemych; 21-09-2005, 16:57.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: rubinowo-mahoniowy,prawie nieprzejrzyste [5]
          Piana: drobnopecherzykowa,trwała,ciemnobezowa, utrzymuje się cały czas 1,5 cm kożuszek [4.5]
          Zapach: dość intensywny, mocna, porterowy aromat, słodkaowść wymieszana z kawowym akcentem [4.5]
          Smak: tresciwe w smaku, lekko szczypiace w język,ma końcu języka mocno wyczuwalna goryczka połączona z palonością, ukryta w smaku moc połączona jest dośc mocną palonością [4]
          Wysycenie: jak dlamnie ciut za duże [4]
          Opakowanie: bez zarzutu,ładna etykieta utrzymana w ciemnej tonacji,firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Cieszy "nowy" porter choć i tak wiadomo,że jest to trzecia twarz już nam znanego portera. Ogólnie jest dobry i napewno wart sięgania kolejnymi razami.
          Podziękowania dla Iommiego za możliwość degustacji

          Moja ocena: [4.325]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ot. porterowy. Powtórzę własną ocenę z portera strzeleckiego: bardzo ciemny i klarowny z czereśniowymi przebłyskami. [5]
            Piana: Bardzo wysoka i gęsta, wyszła mi ze szklanicy Poza tym ma bardzo ładny beżowy kolor. Ładnie się trzyma i gustownie osadza się na ściankach [4.5]
            Zapach: Cóż, skoro oceniam po raz trzeci to samo piwo (po porterze Strzelca i Broka), to ciężko mi nie powtórzyć oceny: słabszy niż w innych porterach 22 Blg. Typowe dla gatunku nutki kawowo-orzechowo-owocowe, ale za mało. [4]
            Smak: Opisu smaku też cięzko nie powtórzyć. Czuć przede wszystkim orzechy, treściwość i miłe alkoholowe ciepełko. Jest to doskonały porter, zaczynam się zastanawiać czy aby nie najlepszy (we wszystkich swych mutacjach). [5]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Etykiety "rybnickie" generalnie mi się nie podobają. jakieś takie tandetne i bez pomysłu... W wersji czarnej wygląda na szczęscie ciut lepiej. I niezmiennie plus za ładny kapsel. [3.5]
            Uwagi: Piwo otrzymane od Iommiego w Pszowie - dzięki!

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny ciemny, porterowy - ot co [5]
              Piana: Nic do zarzucenia, może nie za duża, ale za to trwała. Beżowa. Pozostawia kreki na szkle. [4.5]
              Zapach: Typowy, porterowy (i bardzo dobrze). [4.5]
              Smak: Dobry, porterowy, z leciutko kwaśnawym posmakiem kawy. [4]
              Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
              Opakowanie: Mnie się etykieta podoba - zachowana jest specyfika rybnicka... szkoda, że to nie jest Rybnik a - jakby to nazwać? - podróbka?? [5]
              Uwagi: Otrzymane od Iommiego - wielkie dzięki. Drugi egzemplarz na wiele miesięcy trafi do piwnicy. Było już leciutko przeterminowane - tym większe podziękowania. Niestety usłyszałem, że może to być ostatni "Rybnicki" Porter.

              Moja ocena: [4.375]
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Rybnicki Porter

                Rybnicki Porter
                Browar w Jędrzejowie, alk. 9,0 % , ekstr. 22% wag., poj, 0,5 l.
                Nowy porter na rynku, powołuje sie na rybnicka tradycję . Piwo warzone jednak w Jędrzejowie,bo po rybnickim browarze nie ma juz śladu. Trudno mi obecnie powiedzieć , czy jest to dokładnie taki sam porter jak ten sygnowany przez Strzelca, gdyż ten jakiś czas temu znikł z mojego regionalnego rynku.
                W kazdym bądź razie piwo całkiem przyjemne , będę je na pewno często kupował. Cena - 3,20 zł. Przyjemny "porterowy" smak, gęsta, treściwa zawartość; piana obfita, długo sie utrzymuje.
                Attached Files

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Oj komuś nie chciało się poszukać
                  To piwo ma już swój temat: Strzelec, Rybnicki Porter
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    ee, fakt nie szukałem
                    Prosze przerzucić mój post do właściwego wątku

                    Comment

                    • iommi
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1522

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                      Niestety usłyszałem, że może to być ostatni "Rybnicki" Porter.
                      Z dużym zadowoleniem zanotowałem powrót tego piwa do sklepów w Rybniku. Data przydatności - 28 lipca, tak jak w przypadku dostępnych również porterów Strzelca.
                      *****************************

                      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                      *****************************

                      Comment

                      • Alchemych
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 349

                        #12
                        Rybnicki Porter=Strzelecki Porter (producent Strzelec)
                        Myślę że nie ma również złudzeń że Brok Porter to to samo
                        Dla mnie to najlepszy porter który znam (prócz domowych), dlatego popieram produkcję pod jakąkolwiek nazwą

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
                          Rybnicki Porter=Strzelecki Porter (producent Strzelec)
                          Myślę że nie ma również złudzeń że Brok Porter to to samo (...)
                          To wiemy od dawna Alchemychu . I pisaliśmy o tym wielokrotnie...
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎