Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weihenstephan, Weihenstephaner Festbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Weihenstephan, Weihenstephaner Festbier

    Piwo pite wczoraj w ramach imprezy oktoberfestowej w łódzkim Peronie 6.
    To tylko Festbier, bo browar Weihenstephan nie ma praw do warzenia piwa na Oktoberfest, ale oczywiście tożsamy ze stylem Oktoberfestbier.
    Piwo o świetnym, pełnym smaku, z wyczuwalną słodowością. Solidnie chmielone, co wyczuwalne było zarówno w goryczce, jak i w posmaku chmielowym. Powinna to być zaleta i dzięki temu piwo bardzo mi smakowało, ale generalnie piwa tego typu powinny mieć jednak mniejszą chmielowosć. To jednak niewielkie odstępstwo i bardzo miło wspominam litrowy kufelek z tym Festbierem
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Ja również degustowałem wczoraj to piwo w Peronie. Nie uważam jednak, by piwo to było tak solidnie chmielone. Jak dla mnie nachmielenie było w granicach normy, akurat tyle, by piwo nie zrobiło się zbyt słodkie w odbiorze. Wg mnie smak był bardzo dobrze zrównoważony. I tak przypadło mi do gustu, że opróżniłem 3 kufle i dzisiejszy dzień powitałem bólem głowy i ogólnym osłabieniem.
    Ale co tam, warto było i zabawa super

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Ja zrobiłem tylko 2 litrowe kufle ale potem jeszcze były inne drobiazgi, więc dziś też dłuuugo spałem... ale do rzeczy. Dla mnie poprawne marcowe piwo, chociaż bez jakichś fajerwerków smakowych. Dosyć treściwe, zrównoważone, z wyraźnym smakiem słodu i lekką goryczką, na pewno konkretniejsze w smaku od Paulanera (tym razem "prawdziwego" Oktoberfestbier), którego spróbowałem od podpisanych wyżej współbiesiadników
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Zakupione we wrocławskim Auchan'ie za 6,49 zł. Po maerzenie spodziewałem się cięższego piwa, a to weszło mi nadzwyczaj lekko.
        Kolor - złocisty, akuratny - nie za jasny i nie za ciemny,
        Piana - przeciętna, zostawia ślady na szklance
        Nasycenie CO2 - średnie, odpowiednie
        Smak - akcenty słodowe i goryczkowe zharmonizowane, nie wybijaja się na czoło. Z kazdym łykiem ma się ochote na nastepny. Bardzo dobre piwo, powiedziałbym wręcz, że bardzo dobry pils
        Opakowanie - etykieta ciutkę jarmarczna, no ale taka ma być
        Pomimo, że cena do niskich nie należy, to z czystym sercem polecam.
        Attached Files
        blog.kopyra.com

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          Zakupione w Kauflandzie za 5,99
          Kolorek piękny, jasno złoty, klarowny 5
          Piana ładna, gęsta i nawet długo się trzyma, prawie do końca 5
          Zapach przyjemny z wyraźnymi aromatycznymi akcentami chmielowymi 5
          Smak lekki, smaczny, z delikatnymi ale zdecydowanymi nutami chmielowymi. Fajnie harmonizuje goryczka i aromat chmielowy. Super się rozpływa w ustach zostawiając przyjemny posmaczek 5
          Nagazowanie trochę za małe, ale może byc 4,5
          Opakowanie standartowa butelka NRW z klasyczną etykietą, firmowy kapselek, brak info o ekstrakcie 4
          Generalnie super piwko, aż się chce więcej, tyko ta cena, ale warto - polecam.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
            Zakupione w Kauflandzie za 5,99
            Kolorek piękny, jasno złoty, klarowny 5
            Piana ładna, gęsta i nawet długo się trzyma, prawie do końca 5
            Zapach przyjemny z wyraźnymi aromatycznymi akcentami chmielowymi 5
            Smak lekki, smaczny, z delikatnymi ale zdecydowanymi nutami chmielowymi. Fajnie harmonizuje goryczka i aromat chmielowy. Super się rozpływa w ustach zostawiając przyjemny posmaczek 5
            Nagazowanie trochę za małe, ale może byc 4,5
            Opakowanie standartowa butelka NRW z klasyczną etykietą, firmowy kapselek, brak info o ekstrakcie 4
            Generalnie super piwko, aż się chce więcej, tyko ta cena, ale warto - polecam.
            też akurat piję i piana w moim jest na 3.0 - słabiutka
            kolor blady jak popłuczyny z Głubczyc - góra 2.0
            reszta dość przeciętna, z wyj. goryczki, która jest OK i smak oceniam na 4.
            Last edited by e-prezes; 23-11-2006, 17:26.

            Comment

            • kentaki
              Senior
              • 10-2002
              • 452

              #7
              Może ostatnio zbyt wysoko oceniam piwka ale miałem pauzę w spożyciu i jakiś takiś głód czuję. Co nie zmienia faktu, że mój egzemplarz Festbiera był godny tej oceny .

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                Może ostatnio zbyt wysoko oceniam piwka ale miałem pauzę w spożyciu i jakiś takiś głód czuję. Co nie zmienia faktu, że mój egzemplarz Festbiera był godny tej oceny .
                spoko, ocena zawsze jest subiektywna.

                Comment

                • Dreamer
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1576

                  #9
                  zaw. alk. 5,8% (ekstr. 13,3%), but. 0,5 l
                  w stałej ofercie u Marka w łódzkim Zofmarze

                  Kolor –złotawo-cytrynowy;
                  piana – imponująca, gruba, mięsista czapa, która opada bardzo powoli tworząc pulche, gąbczaste placki;
                  zapach – intensywny, ale wyważony – chmielowo-słodowy;
                  nasycenie – słabsze;
                  smak – bardzo smaczna, czysta kompozycja idealnie zrównoważonych dwóch składników: goryczkowego chmielu i chlebowego słodu; żaden z nich nie tłumi drugiego, za to każdy reprezentuje smak najwyższej próby: chmiel zaznaczony aromatyczną, ziołową dość intensywną goryczką, i słód o wyraźnie chlebowym odcieniu; dzięki słabszemu nasyceniu piwo sprawia wrażenie bardziej nadającego się do długiej degustacji, niż szybkiego gaszenia pragnienia. Pomimo podwyższonej zawartości alkoholu jest bardzo łagodne.
                  Blog: Piwna Brytania

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Zakupiłem w Kauflandzie bo cena spadła do jedynych 4 zł z 6 zł (w październiku)

                    Dobre piwo. W smaku zarówno słodowa pełność jak i piorunująca dawka bezpardonowej goryczki (myślę, że jakby dzieciaki piły tak chmielowe piwo, to by na próchnicę nie chorowały - bakterie nie mają szans ). Mniam. Kolor słomkowy. Piana w postaci trwałego grzybka. Nagazowanie równomierne i żywe do końca. Opakowanie typowo bawarskie - klasyka.

                    No cóż, piwo na 5!


                    ...powiem jescze tylko, że niekiedy piwa z Lwówka mi tak smakowały...

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Zakupione w białostockim Auchanie.

                      Kolor jasnozłoty (niespodziewanie jasny). Piana spora i trwała, znaczne nasycenie. Zapach chmielowo-słodowy, podobnie smak. Pyszne piwo, w którym znalazłem idealną równowagę aromatycznego chmielu, chmielowej goryczki i słodowej delikatności. Czuć przy tym moc, choć piło się gładko. Bardzo dobre piwo!

                      Comment

                      • hasintus
                        Senior
                        • 07-2006
                        • 850

                        #12
                        Zapach: zaskakujący, jakiś taki dziwny kwaskowato-kwiatowy, a potem chmielowo-słodowy, ulotny
                        Barwa: jak na festbier zaskakująca, jakaś taka dziwna, jasna, bursztynowo-cytrynowa.
                        Piana: taka sobie, jakaś taka dziwna niby słaba, niby zanika ale ciągle coś jest.
                        Wysycenie: też niby nie duże ale drobniutkie pęcherzyki nieustannie dążą do powierzchni.
                        Smak: wspaniały doskonały, mocno chmielowy - ale delikatny, słodowy - ale nie słodki, wytrawny, cierpkawy nawet jakby kwaskowaty ale tylko w tle, bez alkoholowego smaku ale jednak mocne. To piwo łączy w sobie najlepsze wątki smakowe przewijające się swojego czasu w Książęcym z Lwówka ale też takie, które spotykały się w okocimskim Zagłobie w latach 80 zaszłego wieku. Ale to jest pikuś, tamte piwa były tylko niedoskonałymi próbami zbliżenia się do perfekcji smaku jaką znajduję w tym piwie.
                        No może troszkę mi się przesadziło ale to jest naprawdę super piwo, gorąco polecam. Szkoda tylko że, nie kosztuje tak gdzieś 2,60 za butelkę

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Wczoraj "uległem postarzeniu" (tzn. uzyskałem status seniora) i postanowiłem to uczcić .
                          Wybór padł na Weihenstephaner Festbier (adekwatność nazwy do sytuacji).

                          Oprócz przyjemnej degustacji poddałem napój działaniu ARTomatu:

                          Kolor: jasnozłoty, wręcz świetlisty. [4,5]
                          Piana: średniowysoka, gęsta. Po 10 minutach nie było już śladu. Za długo czekałem ? [2,5]
                          Zapach: mocny, głównie intensywny zapach chmielu, ale pojawia się także słód. Przyjemny... [4,5]
                          Smak: konkretna goryczka, ale pojawia się (taki jakiś inny, ciekawy) słód. [4,5]
                          Wysycenie: bardzo słabe. Tak słabe, że aż dziwne (to niby przez te oktoberowskie ciągoty???) [2]
                          Opakowanie: klasyczny "Weihenstephaner". Kapsel mógłby być lepszy. Dekoracyjny otok na etykiecie, nawiązujący do październikowych (wrześniowych ) biesiad. Tradycyjnie, zawartość ekstraktu jest utajniona . [4]
                          Uwagi: kurczę, lubię ten browar. Kiedyś-kiedyś degustowałem pełną paletę ich produkcji w "ichnim własnym" ogródku. Było cudnie... .

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Piwo zakupione w Bomi, Galeria Solvay, Kraków. Butelka NRW 0,5l. Moc 5,8%, ekstrakt? Kolor jasno złoty, wpadający w żółty. Piwo klarowne. Piana drobniutka, jednorodna i trwała. Niestety mała. Zapach mocny. Przede wszystkim chmielowy, słód wyraźnie na drugim planie. Smak mocny, zdominowany przez chmiel. Goryczka wyraźna i dobra. Słodowość pod spodem. Piwo ciut cięższe od typowego Lagera. Posmak długi, goryczkowy. Wysycenie odpowiednie, trwałe. Nie bardzo, ale mocne. Opakowanie (jak na zdjęciu kopyra) nie wyróżniające się niczym szczególnym, ale ładne i starannie zaprojektowane. Kapsel dedykowany (inny niż u kopyra). Denerwuje tylko, że nie ma podanego ekstraktu. Piwo może nie jakieś wyszukane w smaku, ale solidne i dobre. Rzetelna niemiecka jakość. Propozycja raczej dla amatorów piwa mało słodkiego. Oceniam je na 4+ (1 – 6).
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎