Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zasady działu Sklepy z piwem

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Zasady działu Sklepy z piwem

    Zasady opisywania sklepów:

    1) Bardzo proszę o opisywanie każdego sklepu w osobnym temacie,
    czyli jeden sklep = jeden temat

    2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
    Miasto, Adres, Nazwa sklepu

    Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Rozumiem, że dotychczasowe nazwy tematów zostaną zastąpione nowymi wedle wymgów Unii Europejskiej, czyli Maggyk
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Jaki ty rozumny chłopiec jesteś, ty mi lepiej na PW odpisz, bo już czekam i czekam
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • ZIOMEK2
        Gość
        • 09-2004
        • 2523

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
        Zasady opisywania sklepów:

        1) Bardzo proszę o opisywanie każdego sklepu w osobnym temacie,
        czyli jeden sklep = jeden temat

        2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
        Miasto, Adres, Nazwa sklepu

        Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale.
        Popieram ( lepsza orientacja i czytelność ), wszak ja już to robię od blisko kilku miesięcy ( knajpy też ) jak nakazał wcześniej ART.

        Można jeszcze dodać azymut ( n.p. dodać plan miasta ) przy większym mieście dla lepszej orientacji.
        Last edited by ZIOMEK2; 18-09-2005, 19:16.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Sensowne było by chyba wprowadzenie w tym dziale podziału na województwa - obecnie nie mamy ich wiele, a ułatwiło by to szukanie, szczególnie jeśli zaczną się pojawiać w większej ilości informacje z mniejszych miejscowości (oby).
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            A co z tematami typu: Kraków - ciekawe piwa? maja zostać rozbite na kilkanaście mniejszych tematów? Kto by to wtedy sprawdzał codzień wszystkie takie drobne tematy na forum, czy czasem jakieś ciekawe piwo tam się nie pojawiło czasem, w którymś sklepiku. Tematy zbiorcze o sklepach są wporządku

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Zasady są proste jeden sklep, jeden temat.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Zgodzę się, że to prosta zasada ale nie praktyczna. Tematu zbiorcze powinny zostać i tak obok pojedyńczych opisów sklepów. Wyobraź sobie, że ktoś przechodzi ulicą i akurat zauważa w jakimś sklepiku piwo z Grybowa. I co ma założyc osobny temat o tym sklepiku? Przecież lepiej wrzucić do zbiorczego: Chłopaki, tu i tu jest Grybów. Tak informacja szybciej dociera niż ktoś sprawdzi 50 tematów z monopolami w Krakowie czy innym Poznaniu, hę?

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #9
                  Po co sprawdzać wszystkie 50 tematów? Wystarczy popatrzeć się na tematy z nowymi postami.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Nie mniej jednak wygodniej sprawdza sie jeden temat a nie kilkanaście/dziesiąt. Nowa zasada sprawdzi się w przypadku dużych sklepów albo powiedzny dla róznych Gambrinusów, Światów Piwa, baryłeczek. Ale w przypadku małych sklepików osiedlowych lub spożywczaków, w których ciekawe piwo pojawia sie raz w roku to jest to według mnie zaśmiecanie forum niepotrzebnymi tematami. A może jednak pozwolić obok (nie zamiast) opisywania pojedyńczych sklepów zostawić dla każdego większego miasta jeden temat zbiorczy?

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      Zgodzę się, że to prosta zasada ale nie praktyczna. Tematu zbiorcze powinny zostać i tak obok pojedyńczych opisów sklepów. Wyobraź sobie, że ktoś przechodzi ulicą i akurat zauważa w jakimś sklepiku piwo z Grybowa. I co ma założyc osobny temat o tym sklepiku? Przecież lepiej wrzucić do zbiorczego: Chłopaki, tu i tu jest Grybów. Tak informacja szybciej dociera niż ktoś sprawdzi 50 tematów z monopolami w Krakowie czy innym Poznaniu, hę?
                      problem w tym że tak prowadzony wątek służy w zasadzie jedynie uczestnikom tej dyskusji, a tylko najbardziej zatwardziali twardziele z zewnątrz będą mieć siłę do przeglądania całego wątku żeby dowiedzieć się gdzie jest Grybów (zresztą i wyszukiwarka wtedy nie jest zbyt praktyczna, bo i tak musisz przejrzeć cały wątek). ja rozumiem że wielki ból powstaje przy wprowadzeniu informacji - czyli wtedy gdy trzebaby wyszukać wątek z danym sklepem. zapewniam jednak że lansowany przez nas sposób jest praktyczniejszy i łatwiejszy w użytku dla większości z nas.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        A może jednak pozwolić obok (nie zamiast) opisywania pojedyńczych sklepów zostawić dla każdego większego miasta jeden temat zbiorczy?
                        Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. W dużym mieście interesuje mnie np. JEDEN konkretny sklep. I co niby mam teraz wertować kilkaset postów, aby go odnaleźć?
                        Natomiast przy pojedynczych, przy zachowaniu we właściwej kolejności nazwy, szybko go odnajdę.
                        Natomiast po dacie ostatniego posta w danym temacie będę wiedział (przynajmniej mniej-więcej), w którym mam zaległości czytelniczo-zapoznawcze.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          argument możliwości przeglądania nowości w jednym miejscu myślę jest jednak słuszny - czy np. stworzenie takiego chronologicznego zestawienia wszystkich postów które pojawiły się w danym mieście ale tylko do przeglądania (z możliwością dodania swoich trzech groszy do konkretnego tematu za pomocą odnośnika przy danym komentarzu) byłoby do zaakceptowania?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • dziku
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1992

                            #14
                            Ja wiem czy to ma sens
                            Wtedy i tak trzeba by otwierać masę tematów... Pytanie brzmi - dla kogo dyskutujemy? Bardziej dla siebie czy bardziej dla tworzenia informacji dla innych. Mnie na przykład bardzo podobał się wątek "Łódź piwo w centrum i nie tylko". I nie chce mi się pisać tego na nowo. A posty ze zbiorczego tematu rozrzucone po różnych tematach "sklepowych" wiele stracą...
                            Bo w temacie "Łódź, Pomorska 116, Zofmar tzw. U Dziada" jest jak na Marsie - nie ma atmosfery
                            Dziku


                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              Może zmienisz zdanie , gdy trafią tam posty dotyczące Pomorskiej, które w tej chwili znajdują się w czarnej dziurze (a były w temacie, o którym wspominasz, nie musisz ich odtwarzać).

                              Oczywiście, że dyskutujemy dla siebie, ale to dla siebie w przypadku zbiorczych tematów nie powinno ograniczać się tylko do osób z danego miasta, bo inni użytkownicy forum będąc w mieście omawianym w temacie zbiorczym, muszą poświęcić bardzo dużo czasu na wyłapanie interesujących ich miejsc.
                              Last edited by Maggyk; 19-09-2005, 08:31.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎