Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Pomorska 116, Piwa Regionalne (kiedyś Zofmar)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Łódź, Pomorska 116, Piwa Regionalne (kiedyś Zofmar)

    To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
    - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
    Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
    - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
    - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
    - Belgia: Kronengold Mocne
    - Krajan: Mocny Browar
    - Lwówek: Książęce
    - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
    Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.
    Last edited by Maggyk; 07-10-2005, 07:15.
    Blog: Piwna Brytania
  • o_slon
    Junior
    • 05-2005
    • 24

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
    To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
    - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
    Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
    - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
    - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
    - Belgia: Kronengold Mocne
    - Krajan: Mocny Browar
    - Lwówek: Książęce
    - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
    Jeszcze dzis tam zajrze Mam co prawda nie po drodze ale przekonuja mnie pszeniczniaki - po ktore musialem toczyc sie do nielubianego supermarketu... i dodatkowo Boss. Dawno nie bylem w tych okolicach a chyba wiem ktory to sklep. Za czasow bywania na Lumumbach chyba sie tam zaopatrywalem. Sie nie moge doczekac wyjscia z roboty....
    naturalnegeny.pl

    Comment

    • mste
      Gość
      • 01-2005
      • 152

      #3
      [QUOTE=Dreamer]To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
      - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
      Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
      - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
      - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
      - Belgia: Kronengold Mocne
      - Krajan: Mocny Browar
      - Lwówek: Książęce
      - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
      Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.

      Faktycznie bardzo dobrze zaopatrzony sklepik, często sie tam zaopatruję.
      Poza wyżej wymienionymi bywają różne ciekawostki m.in. :
      Krajan; Porter, Irlandzkie, Bawarskie
      Ciechanów; Beczkowe Wyborne
      Boss; wspomniany Porter, Mocne Zachodnie
      Jabłonowo; trójpak pszeniczniaków
      Lwówek; Dobre Mocne
      Lech; Pils
      oraz różne piwka z :
      Północny - Suwałki,
      Van Pur,
      Gab,
      Perła Lublin,
      Staropolski,
      Belgia,
      itd...
      Oby więcej takich sklepików.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
        To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
        - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
        To tzw. sklep "U Dziada" - lokalny pseudonim tegoż właściciela
        Istotnie świetne zaopatrzenie i z Dziadem się bardzo przyjemnie rozmawia.

        Comment

        • mste
          Gość
          • 01-2005
          • 152

          #5
          Tzw. "Dziad" planuje w najbliższym czasie zmiane lokalizacji, ze względu na bardzo małą powierzchnię budki. Jak zwiększy się powierzchnia to i może wzrosnąć asortyment
          W planach ma też sprowadzanie piw z Bawarii.

          Comment

          • dziku
            Senior
            • 12-2002
            • 1992

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
            (...)- rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
            Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę.
            (...)Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.(...)
            Sklepik znakomity, a właściciel przemiły. Asortyment też niezły. Znakomicie uzupełnia się z asortymentem mojego sklepu osiedlowego.
            Właściciel dobrze zorientowany w tym co ma i co jest dobre
            Zapowiada ściągnięcie niepasteryzowanego Ciechana
            Oddawałem na wymianę butelki po "Starowiejskim" i "Leszku" (ze Żnina). Od razu poproszony zostałem o informację kto to robi, gdzie jest browar i czy mi smakowało...
            Poza wszystkim właściciel jest też zainteresowany ściągnięciem niepasteryzowanego "Noteckiego" Od razu powiedziałem, że jak będzie "Noteckie" to dla mnie może odłożyć kratkę, a drugą dla Lzkamila. Oczywiście gdyby Lzkamil nie reflektował - poradzę sobie z oboma kratkami
            I za to dziś wypiję
            Dziku


            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Jeżeli wprowadziłby do siebie Leszka, a zwłaszcza Noteckie, to chyba powiesiłbym sobie jego zdjęcie nad biurkiem i oddawał mu pokłony
              Nie wiem jednak kiedy z nim rozmawiałeś. Ja byłem u niego z półtora tygodnia temu i mówił, że ze ściągnięciem niepasteryzowanego Ciechana są duże problemy. Muszę znowu zajrzeć i sprawdzić jak sytuacja, a przy okazji polobbować za Noteckim (dla mnie i Borysko może przeznaczyć kolejne kratki ).

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
                Od razu powiedziałem, że jak będzie "Noteckie" to dla mnie może odłożyć kratkę, a drugą dla Lzkamila. Oczywiście gdyby Lzkamil nie reflektował - poradzę sobie z oboma kratkami
                I za to dziś wypiję
                Jak to dobrze mieć przyjaciół a dwiema sobie możesz sam radzić jak chcesz - jak zamówimy 4
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  Jeżeli wprowadziłby do siebie Leszka, a zwłaszcza Noteckie, to chyba powiesiłbym sobie jego zdjęcie nad biurkiem i oddawał mu pokłony
                  Nie wiem jednak kiedy z nim rozmawiałeś. Ja byłem u niego z półtora tygodnia temu i mówił, że ze ściągnięciem niepasteryzowanego Ciechana są duże problemy. Muszę znowu zajrzeć i sprawdzić jak sytuacja, a przy okazji polobbować za Noteckim (dla mnie i Borysko może przeznaczyć kolejne kratki ).
                  Rozmawiałem z nim dziś - ze dwie godziny temu.
                  Leszka to nawet (jak dla mnie) nie musi wprowadzać u siebie, mam go stale w sklepiku zaraz koło domu. O problemach ze sprowadzeniem Ciechana też mówił, ale ze stanowczą wolą przezwyciężenia owych problemów
                  Ponieważ zostałem poproszony o podanie namiarów na kilka piw i kilka browarów o których rozmawialiśmy - zapewne pojawię się w sklepiku w poniedziałek. Trzeba kuć żelazo póki gorące...

                  PS Jak wyczyścimy z Lzkamilem kratki z Noteckim (czyli używając języka matematyków - wyzerujemy macierz) - możecie je spoko z Boryskiem przejąć. W końcu nie pisałeś czy zależy Ci na kratkach PEŁNYCH
                  Dziku


                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
                    Rozmawiałem z nim dziś - ze dwie godziny temu.
                    Leszka to nawet (jak dla mnie) nie musi wprowadzać u siebie, mam go stale w sklepiku zaraz koło domu. O problemach ze sprowadzeniem Ciechana też mówił, ale ze stanowczą wolą przezwyciężenia owych problemów
                    Ponieważ zostałem poproszony o podanie namiarów na kilka piw i kilka browarów o których rozmawialiśmy - zapewne pojawię się w sklepiku w poniedziałek. Trzeba kuć żelazo póki gorące...
                    No to będę za Ciebie jutro trzymam kciuki. A jeśli o mnie chodzi, to Leszka zdecydowanie mógłby wprowadzić. Mółbym wtedy zaopatrywać się prawie we wszystko w jednym miejscu, zwłaszcza ze w tamtych okolicach bywam znacznie częściej niż w Twoich.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
                    PS Jak wyczyścimy z Lzkamilem kratki z Noteckim (czyli używając języka matematyków - wyzerujemy macierz) - możecie je spoko z Boryskiem przejąć. W końcu nie pisałeś czy zależy Ci na kratkach PEŁNYCH
                    Czepiasz się jak Krzysiu A więc piszę, żeby było czarno na białym - jesteśmy zainteresowani kratkami PEŁNYMI. Dodam też, że pełnymi Noteckiego, a nie Warki Strong
                    A to wyzerowanie macierzy muszę zapamiętać. Podoba mi się.

                    Comment

                    • dziku
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1992

                      #11
                      Byłem i rozmawiałem.
                      Podsunąłem niewielką listę piw i browarów.
                      Pozwoliłem sobie zwrócicić uwagę właściciela na:
                      Browar Czarnków i jego asortyment - zwłaszcza niepasteryzowany.
                      Browar Gościszewo
                      Browar Regina
                      Browar Żnin
                      Browar Ciechanów (w sklepie są już piwa z Ciechanowa, ale namawiałem na niepasteryzowane, Portera i Farskie)
                      Browar Jurand.

                      Dowiedziałem się, że rozmowy z Ciechanowem w sprawie piw niepasteryzowanych są zaawansowane i prawdopodobnie uda się je sprowadzić
                      Zostałem dokładnie wypytany o "Noteckie". Wspomniałem, że gdyby nawet zdecydował się sprowadzać "Noteckie" pasteryzowane, to zawsze umówiwszy się wcześniej może wziąć dla nas 4 skrzynki niepasteryzowanego...

                      Teraz Inni Koledzy powinni wpadać i się przypominać. Szczególnie, że wybór piw taki, że z pustymi łapkami się nie wyjdzie. Co ciekawe w trakcie naszej rozmowy kilkanaście osób przewinęło się przez sklepik i wszyscy kupowali piwa niekoncernowe. Ciechanów, Lwówek, Łomżę... Dwa tyskacze kupili studenci (sądząc po wyglądzie i wymowie) z jakiegoś kraju arabskiego, ale może to może religia zabrania im picia piwa
                      Dziku


                      Comment

                      • dziku
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 1992

                        #12
                        Byłem w sklepiku na Pomorskiej przy okazji zakupu "Książęcego" na weekend.
                        Właściciel chciałby ściągnąć "Noteckie" na wrzesień. Podobne działania planuje względem Reginy i Gościszewa. Tak więc - drodzy Koledzy Łodzianie - przy okazji wizyty w tym sklepie chwalcie asortyment (bo jest już teraz co chwalić...) i koniecznie pytajcie o nowe piwa. Acha - powiedziałem, że nawet gdyby sprowadzał "Noteckie" pasteryzowane to dla nas może spokojnie ściągnąć ze 3 skrzynki niepasteryzowanego jako umowiony zakup.
                        Acha - w najbliższym tygodniu asortyment ma się wzbogacić o "Farskie" z Ciechanowa.
                        Dziku


                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Dzięki za świetną robotę jaką wykonujesz jako rzecznik sekcji łódzkiej
                          W przysżłym tygodniu nie będzie mnie w Łodzi, ale po powrocie muszę zajrzeć na Pomorską, pochwalić, zakupić co nieco i poagitować za Czarnkowem, Reginą oraz Gościszewem.

                          Comment

                          • dziku
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1992

                            #14
                            Eeee tam - będzie świetnie dopiero jak zakupiona w Łodzi skrzynka z Noteckim zaparkuje u mnie w kuchni. Ale swoją drogą to byłby bardzo dobry układ gdyby nawet to niepasteryzowane było przywożone tylko dla nas, a w sklepie zagościło pasteryzowane.
                            Tak czy inaczej - trzeba to piwo chwalić i pytać o nie coby właściciel nie zapomniał
                            Dziku


                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #15
                              Wczoraj byłem na Pomorskiej, akurat był syn właściciela, o Noteckim właściwie nic nie wiedział, na pytanie o niepasteryzowanego Ciechana powiedział że się spodziewają dostawy około wtorku. Oczywiście pochwaliłem asortyment
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎