Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Landskron, Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Landskron, Hell

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,7 %, eks.brak , import prywatny, piwo z miasta Gerlitz
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach – słodowo-chmielowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak – słodowo-chmielowy, delikatnie słodkie, delikatna goryczka, lekko rozwodnione?
    Delikatne , dobre piwko do gaszenia pragnienia. Do wielokrotnego użytku.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • porek388
      Senior
      • 11-2008
      • 213

      #3
      Zmiana woltażu na 4,5% ekstrakt nie podany

      Kolor: jasnozłoty
      Piana: wysoka, średniopęcherzykowa, utrzymuje się do końca
      Nasycenie: dobre
      Zapach: lekko chmielowy
      Smak: lekki,wyraźnie wyczuwalna chlebowość, smaki słodowe,lekka ziemistość, delikatnie chmielowy, lekka goryczka
      Opakowanie: OK, nieco zmieniona etykieta, krawatka, kontra, nie ma już sreberka, kapsel z doklejoną "banderolą" niestety goły (to największy minus opakowania tak jak w innych piwach z Goerlitz)

      Zgodnie z informacją na kontrze piwo fermentuje w otwartych kadziach.

      Ogólna ocena 4,6 -świetne piwo sesyjne, idealne na grilla i na duże pragnienie.

      Cena 0,55 EUR w getrenku w Goerlitz.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Kolejny anemiczny kolor zgorzeleckiego piwa... Na szczęście piana porządna, ładnie się na szkle osadza... Pachnie chmielowo.
        Po takim zapachu spodziewałem się bardziej wyrazistej goryczki w smaku, ale bardziej wyraźny jest słód, za nim pojawia się chmiel, ogólnie - łagodne. Gaz wyważony, podkreśla tę łagodność.
        Etykieta tym razem w barwach granatowo-srebrnych, reszta w zasadzie bez zmian. Na każdej kontrze piwa z tego browaru jest zachęta, aby spróbować innego piwa z ich palety. To lubię...
        Całkiem smaczne piwo, mimo "wodnistej" barwy.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Piwo zachwalane przez mojego gospodarza jak "łagodne". Rzeczywiście jasne, łagodne, lekko słodowe. Lekkie, ale nie wodniste, nie bez aromatu. Wyraźnie lepsze od alternatyw (niestety, Sternburg i Feldschlosschen).
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Obecnie piwo ma 10,9 % ekstr. i 4,5% alk.
            Trafiłem na etykietę z okazji 145 lat browaru, wygląda świetnie i oldskulowo.
            Aromat - lekki słód
            Piana - wysoka, całkiem trwała
            Barwa - słomkowa
            Wysycenie - dość wysokie
            Smak - łagodny, lekki słód, lekka goryczka nadaje rześkości, później nawet wysuwa się na przód.
            Treściwość - niewysoka, lekkie piwo

            Można zgodzić się z napisem na kontrze - świeży i łagodny Schankbier czy lekkie jasne
            Piwo nie do zachwytów, ale do przyjemnego nawodnienia
            Attached Files

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Barwa jasnozłocista. Klarowna w pełni.
              Niezbyt obfita po nalaniu, biała piana, o zróżnicowanych bąblach. Dość szybko z głośnym syczeniem znika do rachitycznego naśnieżenia. Po 10 minutach nie ma nawet i po nim śladu.
              Aromat słabo wyczuwalny. Cień słodowych nastrojów, nieco chlebowych. Jakaś trawiasta, chmielowa nuta na jeszcze dalszym planie.
              Piwo o wyjątkowo niskim nasyceniu smakiem. Jest mocno wodniste. Przy pewnym wysiłku udaje się wyłowić z tego morza jakieś słodowe, ziarniste, chlebowe odcienie z domieszką słodkości. Goryczka znikoma, pojawia się dopiero w dalekich posmakach, choć pewna trawiasta chmielowość jest wyczuwalna. Niemal natychmiast wszystko wygasa u ustach, pozostawiając nieco metalicznych nut.
              Nagazowanie jest bardzo niskie. Zbyt niskie.
              Butelka w niebiesko-srebrnej szacie graficznej. Prosta, ale estetyczna etykieta. Goły kapsel.

              Dość słabe piwo. Choć pozbawione wad produkcyjnych, to cały jego profil smakowy utonął w nijakiej wodnistości. Brak odpowiedniego wysycenia odbiera mu dodatkowo rześkość. A całość wieńczy znikająca szybko piana. 6 w skali 1-10.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Nowy wizerunek. Moim zdaniem nadal dobrze przyswajalne lekkie piwo.
                Attached Files

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo zachwalane przez mojego gospodarza jak "łagodne". Rzeczywiście jasne, łagodne, lekko słodowe. Lekkie, ale nie wodniste, nie bez aromatu. Wyraźnie lepsze od alternatyw (niestety, Sternburg i Feldschlosschen).
                  Post napisany 10 lat temu, ale aktualny.

                  Trochę chleba i fajny, długi, rześki goryczkowy finisz. Nie wydaje mi się wodniste (ale ich pilsner jest moim zdaniem nieco ciężkawy).
                  Fajne, smaczne, sesyjne. Nadal 4,5% alk. Etykieta bez zmian.

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 569

                    #10
                    Bardzo fajne, lekkie, orzeźwiające piwko. Barwa słomkowa, zapach nieznaczny, słodowy. Piana bez szału, ale delikatna obwódka pozostała. Przyjemny smak, nie jest puste, smak delikatny, chlebowy, po tych nutach delikatna goryczka. Piwo jest bardzo rześkie i orzeźwiające. Opakowanie nadal bez zmian. Polecam.
                    Last edited by AaLeX; 20-03-2024, 15:02.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎