Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Mocne Duże

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Sulimar, Mocne Duże

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    "Dziwny lekko posmak który określam jako metalowy. O dziwo, mimo to, wypijalne".
    Tyle tylko miałem zanotowane, więc dokładniejszą ocenę pozostawiam do następnego razu.
    Last edited by adam16; 24-04-2006, 11:45.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor jest ładny, złoty. Jak na piwo mocne jednak zbyt jasny. [3.5]
      Piana: Jest jej dość dużo, jednorodna. Troszkę za szybko opada do kożuszka. [3.5]
      Zapach: Słodowi alkoholowy. Nie za przyjemny, ale nie śmierdzi. Jak na 7% to alkohol stanowczo za mocno czuć. [3]
      Smak: Mizerny. Słodowo alkoholowy, jak zapach. Goryczki się właściwie nie wyczuwa, tylko gorzki posmak. Po przełknięciu gorzki posmak alkoholowo słodowy w ustach. Nieprzyjemny jak w piwach 9, 10%. [2.5]
      Wysycenie: Przeciętnie, trochę brak pod koniec. [3.5]
      Opakowanie: Nawet mi się podoba. Estetyczne, dość typowe, ładnie kolory zestawione. Niestety brak ekstraktu i kapsla firmowego. [4]
      Uwagi: Jakieś 2 tygodnie wcześniej piłem starszą wersje tego piwa (z odwróconym szykiem w nazwie, „Duże Mocne” i inną, o wiele gorszą, szatą graficzną. W butelce piknic. Było podobne, ale jeszcze gorsze. Wstrzymałem się z oceną, bo kończyła mu się ważność. Niestety poza świeżością, opakowaniem i gazem, żadnej poprawy.
      To piwo z najniższej półki, niżej to już piwa spod półek, takie same tylko wodniste lub niedobre.

      Moja ocena: [2.95]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Poznaniak
        Member
        • 10-2002
        • 84

        #4
        Butelka euro, piwo nabyte w legendarnym poznańskim sklepie na Os. Tysiąclecia 58.
        Kolor napoju ciemnozłoty. Piana opadła bardzo szybko, gazu niewiele.
        Zapach: lekko kwaskowy, wyraźnie wyczuwalny alkohol. Smak: dość typowy dla tanich piw, przypomina trochę wyroby browaru w Żninie, których nie lubię. Nieprzyjemny gorzkawo-kwaśny, z wyraźnym śladem alkoholowym, chociaż to tylko 7%.
        Etykieta: skromna, ale dobrze zaprojektowana, podoba mi się "przedwojenna" czcionka.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          pszam bardzo, ja tej czcionki nie widzę...
          dopijam właśnie i raczej zgadzam się z przedmówcą: nagazowanie słabe, piana szybko opada do zera praktycznie, słodowe, bez alkoholowych smaków, ale nic specjalnego.
          ocena innym razem.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn,klarowne [4.5]
            Piana: Jak na polskie piwa ,niezła.Dość obfita,pozostawia wianuszek do końca picia [4]
            Zapach: Zdecydowany taki słodko-kwaśny,lekko czuć alkohol. [3.5]
            Smak: Czuć kwaskowość,przechodzącą w słodkie nuty i lekko alkoholowe.Pije się lekko-jestem zdziwiony bo naprawdę mi smakuje. [4]
            Wysycenie: Drobne bąbelki cały czas pracują [3.5]
            Opakowanie: Surowa etykieta,kontra i krawatka,są podane wszystkie informacje,butelka typu Euro [3]
            Uwagi: Jestem pozytywnie zaskoczony,spodziewałem się jakiegoś dzidowskiego piwa do których mnie Kiper przyzwyczaił ,a tu niespodzianka.

            Moja ocena: [3.775]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, pasuje do piwa mocnego. [4]
              Piana: Wysoka, drobnoziarnista, gęsta. Opada dość szybko, ale coś tam się utrzymuje. [3.5]
              Zapach: Dobrze wyczuwalny, czuć chmiel i troszkę słodowości. Dość przyjemny. [3.5]
              Smak: Dość typowy dla polskich piw mocnych, lekko słodkawy, lekko słodowy, z niewielką goryczką. Pomimo wyczuwalnej mocy, piwo nie jest jednak ciężkie. Zdecydowanie wypijalne. [4]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Minus za idiotyczną nazwę, ale samo wzornictwo etykiety choć bardzo proste, to czytelne. Brak podanej zawartości ekstraktu, czarny kapsel. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎