Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Ogrodowa 17 (Manufaktura), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Łódź, Ogrodowa 17 (Manufaktura), Bierhalle

    NARESZCIE JEST PIERWSZA OFICJALNA INFORMACJA:

    W folderze reklamowym wydanym z okazji otwarcia Centrum Handlowego "Manufaktura" w Łodzi 17.05.2006 r. na planie sytuacyjnym obiektu zaznaczone jest już Bierhalle, którego opis w folderze brzmi:

    "Bierhalle to browar, w którym piwo nie zawiera sztucznego dwutlenku węgla ani dodatkowych chemicznych substacji. Goście będą świadkami całego procesu warzenia trunku. Ten minibrowar jest w stanie wyprodukować podczas jednego warzenia aż osiem hektolitrów piwa. Starczy dla wszystkich. Wystrój w stylu bawarskim. Piękne kelnerki obowiązkowo nosić będą bawarskie mundurki".

    W sumie nie wiadomo, czy Bierhalle ruszy razem z Manufakturą czyli 17 maja? Trzeba to będzie sprawdzić na miejscu, no i nie mniej ważna rzecz: jakie piwo poleje się z pierwszej warki?
    A może Krzysztof mógłby jakoś ustosunkować się do tych, bądź co bądź, oficjalnych informacji?
    Nie ukrywam, że pewnie jak wszyscy Łodziacy na forum, informację przyjąłem z ogrrrromną radością
    Na stronie www.manufaktura.lodz.pl na razie same ogólniki.
    Blog: Piwna Brytania
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Moim zdaniem nie otworzą przed wakacjami. Podobnie jak to było w Warszawie, będzie pewnie kilkumiesięczny poślizg w stosunku do otwarcia centrum handlowego. Wszystko przez to, że urządzenie browaru to więcej niż pomalowanie ścian i ustawienie towaru na półkach. Poza tym trzeba jeszcze uwarzyć i odleżakować piwo na otwarcie
    Wg. strony Bierhalle "otwarcie wkrótce", podczas gdy czerwcowa data otwarcia knajpy na Polach Mokotowskich w Warszawie jest już dokładnie znana.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Jakby ktoś zajrzał do tego działu, pomyślałby, że Bierhalle jeszcze nie działa. A działa i to prężnie. Wchodząc do lokalu miałam wrażenie, że brak tam klientów, jednak po chwili, jak tylko przenieśliśmy się do sali dla palących - dość ukrytej, ale z fajnym widoczkiem na tanki, zmieniłam zdanie. Jest to chyba najprzyjemniejsze Bierhalle, w jakim do tej pory byłam. Wystrój przyjemnie pieścił moje zmysły, a telewizory wiszące na ścianach nie są tak nachalne i nie ma się takiego wrażenia, że są wszędzie, choć są . Alt przepyszny, bez posmaku - ty Krzysztof wiesz jakiego Karczek w sosie z wędzonego czosnku to poezja smaku.
      Nie byłoby Maggyka, gdyby nie znalazł jakichś mankamentów. Ten pierwszy porażający zobaczyłam na końcu menu, na okładce:
      Od grup powyżej 6 osób pobierają dodatkowo 10% za obsługę
      a ten drugi mniejszy - trzeba się wykazać nie lada siłą, żeby zamknąć drzwi w damskiej toalecie.
      Ogólnie wrażenia moje są pozytywne i gdyby nie ten dopisek to może kiedyś wybrałabym sie tam większą paczką. A tak może i się wybierzemy, ale każdy będzie siedział przy osobnym stoliku.
      Odmeldowuję się.
      Last edited by Maggyk; 20-01-2007, 07:47.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Chciałam jeszcze dodać, że w chwili obecnej jest promocja piwo od poniedziałku do czwartku za 5 zł. Szczegółów nie znam, bo byłam w piątek.
        A tak poza tym Krzysztof Wasza strona, aż prosi się o aktualizację - wg niej Bierhalle Łódź jest jeszcze nieczynne*.


        *Zawsze możecie ją zamknąć i pieniądze zainwestować w Browar.biz , bo jak widać jesteśmy wiarygodniejszym źródłem informacji.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #5
          Witam.Byłem w niedzielę więc piwo po 7 zeta (za 0,4 l).Ruch spory,nawet kilka stołów zarezerwowane.BH ma specyficzny klimat i śmiało można ją polecić.PZDR
          mb WOS

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #6
            piwa w Bierhalle niestety podrożało: małe 0,4l - 8zł, duże 1l - 20zł (nie pytajcie po ile Koźlak bo bałem się spojrzeć)
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • peter007
              Senior
              • 06-2004
              • 2820

              #7
              Jest możliwość zakupu na wynos? Pytam bo będę w Łodzi jako szofer a posmakowały mi te wyroby
              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

              Comment

              • kaowiec
                Junior
                • 08-2008
                • 29

                #8
                sprzedają w 5 litrowych beczkach czy naleją ewentualnie do własnego pojemnika tego nie wiem...

                Comment

                • peter007
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 2820

                  #9
                  Teraz to już sam jestem mądry
                  Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Po raz pierwszy byłem w Bierhalle Łódź jeszcze przed rozruchem browaru ale dopiero teraz miałem okazję bezpośrednio spróbować tutejszych piw.

                    Najbardziej smakował mi pils. Treściwy, silnie chmielony ale troszkę jakby innym chmielem niż w Warszawie, z fajnym chlebowym posmakiem. Cudo!
                    Pszenica była już gorsza. Klarowna, o słabym zapachu za to z jedwabistą pianą i pełnym smakiem. Niestety zbyt słabo nagazowana.
                    Najsłabszy był alt. Wręcz wygazowany, a w dodatku cierpki. Nalewany na moich oczach więc o "zlewie" nie może być mowy.

                    Byłem zdumiony faktem, że w piątek przed godziną 16 w lokalu właściwie było pusto, choć po terenie Manufaktury kręciło się i przesiadywało w innych knajpach mnóstwo ludzi. Tym bardziej dziwne, że w tym czasie obowiązywały happy hour. Może jak nauczą robić się bardziej równe piwa zdobędą sobie większą klientelę.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Najsłabszy był alt. Wręcz wygazowany, a w dodatku cierpki. Nalewany na moich oczach więc o "zlewie" nie może być mowy.
                      Kurczę, jaśli to był miniony piątek, to ja tam byłem paręnaście godzin później, w sobotę przed południem i "mój" alt był bardzo przyzwoity: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=843947.
                      Gdyby to był lokal innego charakteru, pomyślałbym, że w piątek schodził "stary" KEG, a w sobotę podpięli swieży. A tak???

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kurczę, jaśli to był miniony piątek, to ja tam byłem paręnaście godzin później, w sobotę przed południem i "mój" alt był bardzo przyzwoity: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=843947.
                        Gdyby to był lokal innego charakteru, pomyślałbym, że w piątek schodził "stary" KEG, a w sobotę podpięli swieży. A tak???
                        Rzeczywiście dziwne. Ja nie piłem standardowej objętości tylko próbkę 100 ml ale to przecież nic nie zmienia. Może jednak w sobotę podpięli nowy tank?
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          W minioną sobotę było bardzo dobre Marcowe, no i... z dużym luzem oglądany na telebimie mecz w siatkówkę kobiet Polska-Rosja. O wynik byłem spokojny... .

                          Comment

                          • cap-n-go
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 273

                            #14
                            Marcowe rzeczywiście teraz rewelacyjne, smak słodowy ze zdecydowanymi nutami kwiatowymi i owocowymi - przepyszne i żal że ciężko kupić podobnie dobre piwo w butelce. Zdecydowanie numer jeden z tego co obecnie jest w nalewakach.

                            Comment

                            • sandacz
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 345

                              #15
                              Pierwsze wrażenie miałem negatywne, i to zanim jeszcze przekroczyłem próg lokalu. Drzwi - z tą podłużną na całą szerokość klamką - kojarzyły mi się z wejściem do jakiejś instytucji czy poczekalni dworcowej. Do tego, widać, nie pierwszej młodości. W środku trochę przesadzili z tą industrialnością pod sufitem - te nawiewy obklejone taśmą izolacyjną wyglądają wg mnie szpetnie, a nie "stylowo". Zgrzytem są też wypisane w kilku miejscach rekordy w tempie picia piwa przez gości lokalu... Moim zdaniem w takim browarze restauracyjnym piwo się degustuje, a nie wlewa w siebie. Nawet jeśli ta druga postawa występuje, to kierownictwo nie powinno jej propagować, nie w tego typu miejscu.
                              Obsługa w porządku, wszyscy przyjaźni i uśmiechnięci.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎