Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Królewskie Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Warka, Królewskie Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłocisty, oryginalne było ciemniejsze [4]
    Piana: biała, średnie pęcherzyki, momentami krzaczasta, osadza sięw minimalnej ilości na szkle [3.5]
    Zapach: sfermentowanego słodu, lekkie chmielowe nutki [3.5]
    Smak: dośc pełne w smaku, bardzo wyraźna goryczka, z lekkim chmielowym posmakiem [4]
    Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
    Opakowanie: butelka 0,65, edycja Legia Mistrz, firmowy kapsel, ogólnie podoba mi się, barwy Legii [5]
    Uwagi: jesli to jest wareckie piwo (czego do końca pewien nie jestem) to bardziej mi podchodzi niż Królewskie z Bydgoszczy, minus za stwierdzenia o warszawskości piwa

    Moja ocena: [3.85]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Czy teraz królewskie bedzie produkowane tylko w Warce czy produkcja w Bydgoszczy zostanie też utrzymana??

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        osoba z wieścią pewną o tym kiedy ruszono z produkcją tegoż napitku gazowanego - w Warce - proszona o kontakt tu lub na PW. dzięki.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Patrząc na datowniki na kontretykietach, to wychodzi na Warkę.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            A mnie się wydaje że to cały czas Bydgoszcz. W polo Market jest u mnie cały czas, jest w sklepie firmowym browaru Bydgoszcz, parametry ma teraz takie same jak Kujawiak( 12% ekstraktu i 6.0% alkoholu).

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              #7
              Gdzieś już to na forum pisałem: na tyskiej giełdzie ktoś (zdaje się że organizator giełdy w Radomiu) sprzedawał pakiety nowych etykiet z Warki. Oprócz typowych piw wareckich były tam dwa nowe Królewskie (jedno okolicznościowe 0,65 Legia Mistrz) i Elbląski Specjal, również z butelki 0,65 litra.

              Comment

              • pIvo
                Senior
                • 10-2002
                • 290

                #8
                Na głownej etykiecie zrezygnowano już ze słowa "pełne", teraz jest to po prostu Królewskie z wyeksponowanym rokiem "1846" i napisami "królewski smak" i - dla podkreślenia rzekomej "warszawskości" piwa napisano - "tradycyjnie warszawskie" ;-)
                Last edited by pIvo; 28-06-2006, 21:00.
                http://kapsle.w.interia.pl

                Comment

                • Kulek
                  Junior
                  • 07-2006
                  • 7

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Wspaniały odcień brązu [5]
                  Piana: Idealna na 2 palce [5]
                  Zapach: Pachnie Legijną atmosferą z nutką dobrego chmielu [5]
                  Smak: To jest ten jedyny smak którego szukasz przez całe życie [5]
                  Wysycenie: Akuratne nie rozgazuje sie szybko mozesz byc spokojny [5]
                  Opakowanie: Butla standard + Legia Mistrz 2006 za to szacuneczek [5]
                  Uwagi: Pić tylko w gronie zaufanych znajomych

                  Moja ocena: [5]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Trochę mógłby być ciemniejszy, ale nie jest źle. [4]
                    Piana: Dość duża czapa, jednorodna białego koloru. Trwała, powolutku opada cały czas pozostawiając obfite ślady na ściankach kufla. [4]
                    Zapach: Klasyka zapachu koncernowego. Trochę słodowy, trochę chmielowy, średnio mocny i taki „klinicznie czysty”. W sumie płaski jak deska do prasowania. [3.5]
                    Smak: Koncernowy, ale z tych lepszych. Jak zapach, słód i chmiel po równo plus przyjemna dość mocna goryczka na koniec. Nie jest źle. Jedno, dwa można spokojnie wypić, więcej raczej nie byłoby ochoty. Gdyby jeszcze troszkę go podchmielić, byłoby naprawdę dobre. [4]
                    Wysycenie: Dość mocne i w sam raz do takiej kategorii. [4.5]
                    Opakowanie: Ładne etykiety, chwilowo w barwach Legii, raczej wyróżnia się na półce wśród jednokolorowych przeważnie opakowań. W tych okolicznościowych barwach prezentuje się lepiej niż w swoich kolorach. Parametry podane, kapsel firmowy. Bardzo dużym minusem jest nie podawanie w jakim browarze piwo jest warzone, ale taką politykę prowadzi nie tylko wielka trójka, niestety. [4]
                    Uwagi: Miło zaskoczony jestem, bo piwo nie jest przesłodzone i przyciężkie jak inne produkty ŻGB (Warka Jasne Pełne, Żywiec Jasne), trochę mocniej chmielowe. Przypomina raczej Leżajska niż Warkę. Podobnie jak becik mam wątpliwości czy w dobrym miejscu opisuję to piwo.
                    Piwo otrzymane od banasroberta, dzięki.

                    Moja ocena: [3.85]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #11
                      Po czym poznać czy to Królewskie z Bydgoszczy, czy z Warki? Jakieś znaki szczególne na etykiecie lub kontrze?
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                        Po czym poznać czy to Królewskie z Bydgoszczy, czy z Warki? Jakieś znaki szczególne na etykiecie lub kontrze?
                        Żadnych znaków szczególnych bo Bydgoszcz nie robi juz Króla od dłuższego czasu a to co jest obecnie na pólkach jest tylko z Warki
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Cez
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1789

                          #13
                          Poza tym Bydgoszcz zamykają
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Żadnych znaków szczególnych bo Bydgoszcz nie robi juz Króla od dłuższego czasu a to co jest obecnie na pólkach jest tylko z Warki
                            Piłem pewien czas temu i myślałem, że to Bydgoszcz. Pewnie jednak to było już z Warki
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, odpowiedni. [4.5]
                              Piana: Biała, bardzo rzadka. Utrzymuje się krótko nie pozostawiając większych śladów na kuflu. [2]
                              Zapach: Średnio intensywny, chmielowo-słodowy. [3]
                              Smak: Niby nie czuć wodnistości a jednak bez smaku. Po prostu uniwersalne. Goryczka średniej intensywności. [2.5]
                              Wysycenie: Stany średnie. Jak dla mnie za niskie. [3]
                              Opakowanie: Dopracowane, dobre kolory i kontrast. Wszystkie ważniejsze informacje na kontrze, kapsel dedykowany. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.85]
                              Last edited by YouPeter; 22-12-2006, 02:01.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎