Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadek Browaru Mazowieckiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Upadek Browaru Mazowieckiego.

    Niestety ale mam niemiłą wiadomość. Dzwoniąc dziś do browaru w sprawie beczki dowiedziałem się o jego upadku. Pan który odebrał powiedział że być może dostanę jeszcze beczkę na Bokserskiej zaś jeśli chce mogę przyjechać i zabrać to co zostało w magazynach w butelkach 0,5l. Dla mnie to przykra sprawa gdyż lubiłem piwa z tego browaru, poprostu lubiłem ten klimat który tam panował podczas kupowania. Niestety to na co zanosiło się od dłuższego czasu stało się faktem.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Ale kicha, tak blisko miałem źródełko.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Tak czy inaczej jedź tam zAjKa tak, jak Ci zaproponowali i zabierz wszystko, co jeszcze jest. Ty na tym zarobisz a Ci co nie spróbowali jeszcze piw z tego browaru będą mieli szansę


      Jakby co, to ja proszę o coś z tej listy:

      Bursztynowe
      Starowiejskie
      Prost
      Biesiadne
      Extra Mocne
      Staropolskie
      Strong
      Pils
      Królewicz

      (jak dla mnie to możesz sobie narzucić marże jaką chcesz byle w granicach rozsądku)

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Szkoda go... Był częstym i jakże pożądanym gościem Obiadów Czwartkowych w pewnym średniej wielkości mieszkaniu na Mokotowie...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
          ... Niestety to na co zanosiło się od dłuższego czasu stało się faktem.
          świetnie cię rozumiem. to tak jakby u nas padł Relakspol a wraz z nim Smocza Głowa.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            W sumie się nie dziwię, ostatnio ich piwa to były same "pszeniczne", a na niszowych długo pociągnąć nie mogli
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Pytanie czy "pszeniczne" były zaraz po wyjściu z browaru, czy wobec nieznośnego upału i braku lodówek w sklepach. Nie zmienia to niczego. Ostatnio widziałem w Elei np. "pszenicznego" jabloniaka pilsnera.

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Szkoda Browaru Mazowieckiego (jak zresztą każdego upadłego browaru) - a zwłaszcza pilsa beczkowego wychylanego w pewnym średniej wielkości mieszkaniu na Mokotowie... Choć za wytworami butelkowymi nie będę tęsknił, bo były od zawsze dla mnie średnio pijalne.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Pracuję razem z siostrzenicą właściciela. Podobno "firma" ma się przekwalifikować i mają zająć się biopaliwami czy biokomponentami.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Smutna to wiadomość choć będąc ostatnimi laty w okuniewskim browarze zdążyłem się już przyzwyczaić do wiadomości wielokrotnie przekazywanych mi przez pracowników o tragicznej i dychawicznej sytuacji browaru ale teraz widzę iż stało się to faktem Przyznam iż piwa okuniewskie - a przynajmniej te butelkowe - nie należały do najlepszych jakościowo a beczkowych nie miałem okazji skosztować ale zawsze ilekroć odwiedałem browar spotykałem się z bardzo miłą obslugą jako kolekcjoner - nie raz miałem możliwość napicia się ich piwa za darmo i otrzymywałem mnostwo etykiet - praktycznie tyle ile tylko mogłem udźwignąć. No cóż , jak widać dobre serce pracowników nie popłaca w dobie brutalnej sytuacji wolnorynkowej. Jakimś dziwnym przeczuciem będąc w czerwcu w Polsce na 3 zaplanowane do pielgrzymki podwarszawskie browary udało mi się odwiedzić tylko 1 i to właśnie Browar Mazowiecki. Zrobione zdjęcia z ostatnich tygodni działalności zakladu pokaże niebawem w galerii. Ehhhhh.... Na łamach naszego forum pragnę podziękować Pracownikom (szczególnie Paniom z dzialu marketingu) za wieloletnią miłą obsługę mojej skromnej osoby.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Czes
                      PremiumUżytkownik
                      • 06-2001
                      • 752

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                      Pracuję razem z siostrzenicą właściciela. Podobno "firma" ma się przekwalifikować i mają zająć się biopaliwami czy biokomponentami.
                      W 2003/4 browar w Okuniewie do spółki z zakładem Technologii Piwa i Słodu IBPRS wyszarpał sto kilkadziesiąt tysięcy budżetowych zł na opracowanie (ZTPiS) i wdrożenie unikalnej technologii produkcji piwa bezalkoholowego.
                      Z wiadomym skutkiem

                      Teraz, prawdopodobnie właściciele zwietrzyli kasę w biopaliwach.
                      To i dobrze, bo twierdzę, że nie będzie dobrego piwa z browaru, gdzie bezwzględnym priorytetem jest stopa zysku.
                      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                      Comment

                      • Mistrzu
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 750

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                        Szkoda Browaru Mazowieckiego (jak zresztą każdego upadłego browaru) - a zwłaszcza pilsa beczkowego wychylanego w pewnym średniej wielkości mieszkaniu na Mokotowie...
                        Zostały tylko wspomnienia i zdjęcia

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                          twierdzę, że nie będzie dobrego piwa z browaru, gdzie bezwzględnym priorytetem jest stopa zysku.
                          Moim skromnym zdaniem browar w Okuniewie byłby dla mnie chyba ostatnim z odwiedzanych niejednokrotnie którego podejrzewałbym o bezwzględne dążenie do maksymalnego zysku. Browary takie nie sprzedaja detalicznie piwa po 1 zloty (lub nawet taniej) lub po prostu nie czestują nim odwiedzających ich kolekcjonerow (bo zakładam że nie tylko ja byłem wybrańcem ). W przypadku etykiet i innych birrofiliów browar taki albo nie dawał by nic albo stosując aptekarskie wagi wydzielał by śladowe ilości etykiet . W browarze okuniewskim mogłem na legalce wejść zarowno na produkcję jak i do magazynu i wziąć tyle etykiet iż jeszcze na przystanku PKSu w Okuniewie wysypywały mi się z tornistra znacząć całą moją drogę przemarszu. Wiem ze moze nawet tak duże ilości etykiet jakie tam otrzymywałem czy gratisowe piwa nawet w przypadku tak malego browaru nie sa dla niego jakimś wielkim kosztem ktory mógłby zadecydować o jego płynności finansowej ale jeśli mieli takie bezinteresowne podejscie do mojej osoby to mysle ze odnosilo sie to rowniez do szerszego zakresu ich dzialalnosci co m.in. mogło spowodować jego zamknięcie. Od pracowników browaru wiem iż głownym powodem zamknięcia był brak środków na inwestycje w browarze a także problem ze zbytem produkcji spowodowany nie za bardzo uczciwą konkurencją ze strony dużych browarów.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                            Moim skromnym zdaniem browar w Okuniewie byłby dla mnie chyba ostatnim z odwiedzanych niejednokrotnie którego podejrzewałbym o bezwzględne dążenie do maksymalnego zysku. ... Od pracowników browaru wiem iż głownym powodem zamknięcia był brak środków na inwestycje w browarze a także problem ze zbytem produkcji spowodowany nie za bardzo uczciwą konkurencją ze strony dużych browarów.
                            W Relakspolu niczego nie dostaniesz za darmo, ani etykiet, ani darmowego piwa, ani nie wejdziesz mimo wielu umówionych wizyt na produkcję. Mimo to browar działa i jak najbardziej liczy się dla niego zysk. Relakspol jednak nie narzeka na nieuczciwą konkurencję, bo ta zawsze była i będzie. Trzeba, jak to ktoś w temacie Gocha pisał mocniej intensyfikować działania PH w rejonach poza miejskich, gdzie cena jest ważna. Ba nawet w miastach znajdą się lokale gdzie schodzi tanie piwo (zwłaszcza w lecie). Myślę, że problemem Okuniewa była niestabilność koloidalna ich piw i związany z tym spadek sprzedaży (w ten sposób wypadł z Krakowa Żnin).

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                              ....mocniej intensyfikować działania PH w rejonach poza miejskich...niestabilność koloidalna ich piw

                              Nie za bardzo łapię co do mnie rozmawiasz, bo piastuję tylko stanowisko polskiego robola w Irlandii, ale - z całym szacuneczkiem - mozliwe iż masz rację. Pozdrawiam.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎