Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czerwony Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Fortuna, Czerwony Smok

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Piwo to piłem z beczki w pubie IT w Poznaniu.
    Kolor chyba rzeczywiście był trochę czerwonawy, przynajmniej tak to wyglądało we względnej ciemności.
    W smaku dominuje specyficzna owocowa słodowość. Niezłe, ale nie rzuca na kolana.

    Nic więcej nie napiszę, bo nie udało mi się go kupić w butelce, do spokojnego przetestowania i ocenienia.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • solozzo
      Member
      • 08-2006
      • 87

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: dośc ciemna herbata, juz torche czajowata. PółTmave?? [4]
      Piana: Piana drobnoziarnista.Słabo się trzyma. Szybko znika bez śladu. [3.5]
      Zapach: lekko karmelowy z silnymi nutakmi chmielu. Ogólnie trzeba miec b.silne powonienie zeby to wyczuć. [3.5]
      Smak: B. przeciętny.słodkawo-karmelkowe, z dodatkiem sporej ilości chmielu. Praktycznie bez goryczki. Na końcu wrażenie wytrawności. [3.5]
      Wysycenie: dobre, lecz moim zdaniem za małe.Wyraźne w gębie wyczuwalne. [4]
      Opakowanie: Nowy smoczek na etykiecie ladny i podobny do starego. Sa już kontry. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.575]
      vere sede vacante est

      Comment

      • pungentpoet
        Junior
        • 01-2006
        • 5

        #4
        Kolor: nienajgorszy, ciemny, dosc oryginalny [4]
        Piana: Z poczatku bardzo ladna. Szybko jednak zanikla. Smakowo nieciekawa [2]
        Zapach: Bardzo przyjemny. Zachęca do picia [5]
        Smak: Ciekawy. Lekko kawowy przy koncu. Zbyt mocno jednak karmelowy [4]
        Gaz: Zupelnie ok. Utrzymuje sie dlugo. Bez zastrzezen [5]
        Opakowanie: Wreszcie etykietka dwustronna. Dosc oryginalna ale nie rzuca na kolana [3.5]
        Ocena:3,92

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Kolor: rzeczywiście zgodnie z nazwą czerwony, choć oczywiście nie jest to jaskrawa czerwień.
          Piana: kremowa w konsystencji i kolorze, początkowo wysoka, opada jednak dość szybko pozostawiając jednak wiele osadu na brzegach kufla.
          Wysycenie: początkowo duże, później powoli zanika.
          Zapach: ledwie wyczuwalny, chyba karmelowy
          Smak: karmelowo-chmielowy, tym razem nie wyczułem nic posmaków owocowych.

          Zupełnie sympatyczne piwo, będę je czasem pił zamiast Smoka Złotego, który jednak raczej pozostanie pozostanie moim podstawowym piwem fortuńskim.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnobrązowy [5]
            Piana: po nalaniu z góry całkiem wysoka, średniej trwałości [3.5]
            Zapach: karmelowo-słodowy, dość intensywny [4]
            Smak: przede wszystkim wyczuwalny ciemny słód i karmel, słodkawe, goryczka bardzo niewielka, całkiem konkretne ale smak trochę jednowymiarowy [3.5]
            Wysycenie: niewielkie ale chyba odpowiednie do gatunku "polotmavego" [4]
            Opakowanie: wszystkie informacje podane, etykieta bohomazowata [3]
            Uwagi: Spodziewałem się trochę więcej ale mimo wszystko całkiem przyzwoity półciemniak.

            Moja ocena: [3.75]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno brązowy z rubinowymi refleksami, niech będzie z czerwonymi refleksami [4.5]
              Piana: na początku gęsta, beżowa drobno bąbelkowa, zdecydowanie zbyt szybko opadała pozostawiając piersień przy brzegach szklanki i delikatny kożuszek, które są na tylegęste by po każdym łyku tworzyć malownicze pierścienie [4]
              Zapach: charakterystyczny dla Fortuny plus zapachy słodowo- karmelowe, ciekawy i fajnie rozwijający się [5]
              Smak: słodowo karmelowy ozdobiony przyzwoitą goryczką, na końcu pojawiają się kawowe palone posamaczki, ciekawy i urozmaicony [4.5]
              Wysycenie: jak dlamnie mogłoby by być odrobinę mocniejsze, choć z pewnością nie odbiega od normy dla tego typu piw [4]
              Opakowanie: smocza stylistyka utrzymana, do tego cała seria smoków w kolorze godnym nazwy, choć smoki podobne do poprzednich to jakieś mniej bajkowe i mniej mi się podobają, plus za kontrę i elegancki firmowy kapsel [4.5]
              Uwagi: bardzo ciekawe piwo, sensorycznie w "stylistyce" Fortuny, stanowi ciekawe rozszerzenie i uzupełnienie oferty browaru z Miłosławia (zakupione w DEGUSTATORNI)

              Moja ocena: [4.6]
              Poszukuję

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                O! Bombi się pojawił
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Własnie popijam to piwo.

                  Piana: gęsta, duża, drobna, kremowa, porządny dywanik utrzymuje się wraz z piciem.
                  zapach: karmelowy i taki typowy dla reszty smoków
                  smak: karmelowy, słodowy, kawowy - smaczne
                  wysycenie: za słabe, mogło by być lepiej nagazowane
                  Ogólnie dobre.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • mik3sz
                    Junior
                    • 06-2006
                    • 7

                    #10
                    Napiszę ogólnie ocenę - jak dla mnie dość dobre, mniej słodkie od czarnej wiec pozytywnie, faktem jest że czegoś mu brak w nasyceniu, czy w smaku ale cena 1,30 /0,5l rekompensuje te niedociągnięcia ocena ogólna 3,5 do 4

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnowiśniowy [4.5]
                      Piana: lekko brązowa piana o dużych bąblach; znika bardzo szybko bez śladu [3]
                      Zapach: karmelowy z akcentami chmielowymi; bardzo słaby [3.5]
                      Smak: dominuje karmel; w tle delikatna goryczka; smak dość płytki [3.5]
                      Wysycenie: z początku w miare dobre ale szybko znika [3.5]
                      Opakowanie: po odmłodzeniu cała seria prezentuje się lepiej; wszelkie informacje są; lubię jak całą gamę piw spina jedna nazwa [4]
                      Uwagi: ze wszystkich piw fortuny to najmniej przypadło mi do gustu - takie jakieś bez wyrazu

                      Moja ocena: [3.525]
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Budvar
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 265

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: rubinowo-bursztynowy, niezbyt ciemny, raczej przezroczysty i klarowny, bardzo ładny i bardzo adekwatny do nazwy [5]
                        Piana: drobniusieńka, trwała, opadając pozostawia piękny wzór [4.5]
                        Zapach: oryginalny, z paloną nutą na pierwszym planie i całą gamą owocowo-kwiatowych akcentów w tle [4.5]
                        Smak: łagodny, choć skłania się w stronę delikatnej wytrawności, palony z wyraźną owocową nutą (nie wiem, czy zasugerowałem się kolorem, ale kojarzy mi się to z wiśniami ;-)) [5]
                        Wysycenie: w porządku [4]
                        Opakowanie: bardzo efektowna i dopracowana w szczegółach - mimo, że z pewnością przyciąga oko, mnie wydaje się nieco przesadzona w "ornamentyce" [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.675]

                        Comment

                        • maciejos
                          Junior
                          • 12-2004
                          • 29

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: brązowa- ciemnoherbaciana. Co ciekawe, wbrew nazwie, nie pojawia się tu wcale odcień rubinowy [3.5]
                          Piana: barwa ładna -kremowa. Cienka warstewka pozostaje do ostatniego łyku [4]
                          Zapach: przyjemny raczej delikatny, karmelowo - palony (z przewagą jednak tego pierwszego). Dobrze zbalansowany. [3]
                          Smak: Spodziewałem się bardziej intensywnego smaku palonego, tak pożądanego wśród piw ciemnych. niestety smak palony jest tylko lekko wyczuwalny. Przede wszystkim smak jest dość wodnisty. Delikatna goryczka ratuje to piwo przed zbyt słodkim smakiem. (nie idzie w stronę CZARNEGO) Opisywaną na kontrze wytrawność można włożyć między bajki... A szkoda. [2.5]
                          Wysycenie: znikome [1.5]
                          Opakowanie: bez wątpienia - oryginalne. Dominuje czerwień różnych odcieniach. Ilustracja smoka przypomina stwora z komiksów fantasy (grafik zrealizował zapewne swe młodzieńcze pasje) Wijące się w tle odnóża niby bluszczu - niby płomieni ciekawie wypełniają etykietę. Ciekawy font nazwy piwa. Zauważalnosć na półce dzięki czerwonej kolorystyce - nie dzieki poszczególnym elementom. One cieszą oko dopiero w momencie konsumcji. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.925]

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czerwień, ale taka "blada", popadająca w pomarańcz - tak wygląda pod światło. Po spokojnym obejrzeniu mam wrażenie pełnej czerwieni. [5]
                            Piana: Niestety niezbyt trwała. Szybko zapomniała do jakiej roli została zatrudniona w tym piwie . [3.5]
                            Zapach: Całkiem przyjemny przy pierwszym pociągnięciu nosem. Po dłuższym namyśle wyczówam tę "colcacolowatośc" znaną mi z Czarnej Fortuny, ale nie jest to nieprzyjemne. [3.5]
                            Smak: Taka chlebowa słodycz z goryczkowym, późnym, średnio intensywnym wykończeniem. Dużo traci po ok. 20 min. konsumpcji - rozgazowuje się i staje się nieco ulepkowata; mam też wrażenie obecności jakiejś przyprawy (imbir?, cynamon?) i nie jest to pozytywne wrażenie. [3.5]
                            Wysycenie: Słabe i jak pisałem wyżej dodatkowo nietrwałe nagazowanie. [2.5]
                            Opakowanie: Ciekawa linia etykiet Smoków, kapsel dedykowany; informacje podane na kontrze są pełne. [4]
                            Uwagi: Piwo na pewno ładnie prezentuje się na półce sklepowej (szczególnie pośród innych fortunowych smoków), ale przy spożyciu nieco traci.

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • seven77
                              Junior
                              • 02-2007
                              • 12

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny, Ciemny przeźroczysty, brąz z lekką nutka czerwieni. pod światło czerwony. [4]
                              Piana: Słaba. Szybko opada, zostaje lekka obwódka, jakoś nie łatwo ją było wzbudzić przy nalewaniu. [2.5]
                              Zapach: Słodki, karmelowo, chmielowy. Przyjemny, nawet bardzo . [4]
                              Smak: Przyjemny zaraz po łyknięciu piwa. Trochę za mało gorzki, po mlasknięciu czuć gorzkość. Im dłużej piej to piwo tym bardziej smak mi sie podoba [4]
                              Wysycenie: Dla mnie wystarczające, jednak, gaz szybko ucieka... [3.5]
                              Opakowanie: Ciemna butelka, 3 częściowa etykietka, ładne kolory, kapsel z logo browaru. Zachęciła mnie do zakupu. [4.5]
                              Uwagi: Gdyby tylko było w sklepie koło domu, sięgałbym po nie częściej

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎